Diskuse

Vložit příspěvek
(6182)
Jana V. : 19. 08. 2013 11:23

Ahoj,hlasim se na plazak ci antuku, na 5.
Bosák : 19. 08. 2013 10:44

to Martin: super prožito i napsáno!!! parádní povíkendové čtení… prostě pecka!!!
K podpoře lezoinfo na stránkách přidávám pár mých dojmů z minulého týdne:

Pondělí = Ádr Starostová – Stará cesta VIIa – nádherná klasika na jednu z dominant s totálně ojetou vrcholovou hlavou (sokolík v převisu …brrr), bo jsem většinu cesty měl lano nad sebou …užil jsem si to náramně
Středa = Hořice Vlčí skála – krátký podvečer v pravé části, Jagyč srdnatě nastoupil do „pro nás zakázaného sektoru (= klasifikace začíná od VIII…)“ a technicky se probil nahoru!!!, poté jsme hoblovali vedlejší spárku a krásnou novou cestu pod převiskem
Čtvrtek = HIS – Jerry zklamal, tak jsem se přidal k Milošovi s Martinem, kteří bojovali zcela vlevo, poctivě s helmou (asi jediní, ale naprosto správně!!!), sice proběhlo jen pár cest, ale vcelku hodnotných… večerní koupačka v Metuji byla zasloužená…
Neděle = Ádr – Gilotina – Hrana pádů VIIIb – krásná linie, chvilkami i „na prvním“… nakonec však pověšený pytel u 4.kruhu = holt vedro jak prase není pro rajbas to nejlepší; poté přechod na Bounty – Staříkovi narozeniny – z pro mě nepochopitelného odlezu od prvního kruhu za VIIIb, jsem utekl do sokolíku a rázem z cesty bylo nádherné VIIb – je to krátké rajbasové chutné , poté Vzpoura na lodi VIIc – opět rajbas, bohužel odlez od 1.kruhu byl nad moje možnosti, ale jinak pěkné…

Lezení zdar!
Bosák : 19. 08. 2013 10:43

to Martin: super prožito i napsáno!!! parádní povíkendové čtení… prostě pecka!!!
K podpoře lezoinfo na stránkách přidávám pár mých dojmů z minulého týdne:

Pondělí = Ádr Starostová – Stará cesta VIIa – nádherná klasika na jednu z dominant s totálně ojetou vrcholovou hlavou (sokolík v převisu …brrr), bo jsem většinu cesty měl lano nad sebou …užil jsem si to náramně
Středa = Hořice Vlčí skála – krátký podvečer v pravé části, Jagyč srdnatě nastoupil do „pro nás zakázaného sektoru (= klasifikace začíná od VIII…)“ a technicky se probil nahoru!!!, poté jsme hoblovali vedlejší spárku a krásnou novou cestu pod převiskem
Čtvrtek = HIS – Jerry zklamal, tak jsem se přidal k Milošovi s Martinem, kteří bojovali zcela vlevo, poctivě s helmou (asi jediní, ale naprosto správně!!!), sice proběhlo jen pár cest, ale vcelku hodnotných… večerní koupačka v Metuji byla zasloužená…
Neděle = Ádr – Gilotina – Hrana pádů VIIIb – krásná linie, chvilkami i „na prvním“… nakonec však pověšený pytel u 4.kruhu = holt vedro jak prase není pro rajbas to nejlepší; poté přechod na Bounty – Staříkovi narozeniny – z pro mě nepochopitelného odlezu od prvního kruhu za VIIIb, jsem utekl do sokolíku a rázem z cesty bylo nádherné VIIb – je to krátké rajbasové chutné , poté Vzpoura na lodi VIIc – opět rajbas, bohužel odlez od 1.kruhu byl nad moje možnosti, ale jinak pěkné…

Jako dolední lahůdku posílám odkaz - jak maminy ze zámoří tráví dovču (…nejen parádní lezení )
http://www.lezec.cz/clanek.php?key=11072&nazev=desert_flight (video i foto)

Lezení zdar!
FKDP : 19. 08. 2013 10:39

Po velmi úspěšné výpravě do Alp (5 vrcholů třítisícových a 10 vrcholů čtyřtisícových, obojí pak včetně dvou přechodů - více v jistě brzkém článku) se hlásím na Plážovku a preventivně si beru i obuv na antuku.

Hlásí se i Zdenka.

Pro lezce a běžce: je radost číst vaše příspěvky. Jen tak dál!
Miloš : 18. 08. 2013 22:59

To: Lukeš - Doufám, že nás běžců bude více.
To: Martin a Parťák - Chválím chlapi, snad s pískem taky někdy začnu.
lukes : 18. 08. 2013 19:14

Martine, to je spíš článek....je vidět, ža za dobrodružstvím se nemusí jezdit daleko....lezení na písku takové bývá...
Já l víkendu pohodové popolézání v Tisé, pod dohledem juniora pod skalou.
Koukám, že se Miloši zodpovědně připravuješ na Hradecký půlmaraton.Snad mi to v říjnu též vyjde a zkusím to.
Martin : 17. 08. 2013 21:37

Zdravím Lezci,
rád bych touto cestou informoval o úspěších a neúspěších naší horolezecké výpravy s Parťákem.

Je 6:55 a přijíždíme na parkoviště u koupaliště v Sedmihorkách. Probouzíme nocležníky, kteří tam spali. Bereme věci a rychle spěcháme pod věž. Na dnešní den toho máme před sebou moc.

První byla na řadě Skautská věž Jižní spárou IV. Cesta vede jižním koutem(hodiny) do jeskyně a traverz doprava do spáry. Podél ní na vrchol. První se do cesty vydávám já a z nepochopitelných důvodů se dávám přímou cestou vzhůru. Při stoupání titěrnou spárkou, která nebrala a kam se nedalo nic založit, to vzdávám a sestupuji dolů. Do cesty vstupuje Parťák a v místě, kde jsem to vzdal, zjišťuje, že to tudy opravdu nejde a dává se doleva otevřeným komínem(IV) na předskalí. Poté následuje dlouhý traverz doprava do již zmiňované správné spáry, kterou jsme měli stoupat od spodu. Parťák mě dobírá a já pokračuji vzhůru komínem přes převis na podvrcholový balkón. Spárou vzhůru jsem se nerozhodl jít, protože tam nic nebralo. Dávám se doprava a stoupám přes převis na poslední podvrcholový balkon(hodiny). Na vrchol to přes hladkou stěnu nezvednu. Dolů to nejde. Morál žádný. Dávám se proto dále doprava k hraně, kde jistím další morálové hodinky. Totálně vyklepanej se dávám podél hrany přes prstové škrabky k vrcholu. Povedlo se. S hlasitým jásotem jsem nahoře. Cvakám dobírák a ze srdce mi padá kámen. Přebírám jištění a Parťák se vydává za mnou. K morálovým hodinkám to dá. Dál už ne. Vrací se traverzem ke spáře, kde po strastiplném nacpání do spáry nalézá ohromný zaplouvák , který jsem nenašel. Je z toho venku a i on doráží na vrchol. Ještě přeskok na vedlejší věž. Zápis do vrcholové knížky a zpět přeskokem k slaňáku. Po návratu na zem zjišťuji v průvodci, že při pravém traverzu pod vrcholem jsem nalezl do cesty Jihovýchodní stěna VIIb. Hold nechuť pádu do údolí na titěrných hodinkách dělá divy.
Po ohromném rozčarování z vytrápené cesty se vydáváme spravit si chuť na Sfingu a její Normální cestu IV. Je obsazená, tak nečekáme a vydáváme se k dalšímu cíli, kterým je Blatník a jeho Údolní cesta V.
Při zkoumání skalního útvaru jsme se rozhodli vypustit dlouhý traverz z pravé strany k prvnímu kruhu a vydávám se přímou cestou. Přes kout a stěnu cvakám první kruh. Dále pokračuji do jeskyně nad kruhem a přes převis stoupám nad jeskyni. Odtud vidím další kruh a dávám se za ním šikmým traverzem vzhůru doprava. Cvakám další kruh. Dobírám Parťáka a ten se vydává k 3. kruhu. Tam mě dobírá, aby mě vysvobodil ze spáru žhavého slunce. Dál pokračuji mírně doleva ke hraně a tou ke čtvrtému kruhu. Odtud přímo vzhůru k vrcholu. Po návratu na zem a s hrdým pocitem dobití věže bez bloudění zjišťujeme z průvodce, že až nad převis nad jeskyní daleko nad 1. kruhem jsme lezli přímou údolní cestu, která byla klasifikována za VII.
Spokojeni a unaveni vyrážíme k autu a hurá domů.
Lezení zdar

P.S. Omlouvám se za delší příspěvek :-)
Bosák : 16. 08. 2013 12:55

Ahojda, bo na stránkách je mrtvo (před pondělní megadiskusí o termínu beachvolejbalu), je naprosto ideální počásko a konečně vyšlo i trochu času – pár řádek k lezení:
Pondělí = Ádr Starostová – Stará cesta VIIa – nádherná klasika na jednu z dominant s totálně ojetou vrcholovou hlavou (sokolík v převisu …brrr), bo jsem většinu cesty měl lano nad sebou …už jsem si to náramně
Středa = Hořice Vlčí skála – krátký podvečer v pravém sektoru, Jagyč srdnatě nastoupil do „pro nás zakázaného sektoru (= klasifikace začíná od VIII…)“ a technicky se probil nahoru!!!, poté jsme hoblovali vedlejší spárku a krásnou novou cestu pod převiskem
Čtvrtek = HIS – Jerry zklamal, tak jsem se přidal k Milošovi s Martinem, kteří bojovali zcela vlevo, poctivě s helmou (asi jediní, ale naprosto správně!!!), sice proběhlo jen pár cest, ale vcelku hodnotných…
Užívejte víkend – nejlíp ve skalách (Jagyč frčí do Tisé, Martin s Parťákem v so do Sedmihorek,…).
Jako polední lahůdku posílám odkaz - jak maminy ze zámoří tráví dovču (…nejen parádní lezení )
Tome a ostatní – dejte občas vědět…co se podařilo, co plánujete…
Lezení zdar!
Martin : 16. 08. 2013 12:48

Počasí nám přeje. Sobotní lezení proběhne dle plánu.
Bosák : 16. 08. 2013 11:22

Ahojda, bo na stránkách je mrtvo (před pondělní megadiskusí o termínu beachvolejbalu), je naprosto ideální počásko a konečně vyšlo i trochu času – pár řádek k lezení:
Pondělí = Ádr Starostová – Stará cesta VIIa – nádherná klasika na jednu z dominant s totálně ojetou vrcholovou hlavou (sokolík v převisu …brrr), bo jsem většinu cesty měl lano nad sebou …už jsem si to náramně
Středa = Hořice Vlčí skála – krátký podvečer v pravém sektoru, Jagyč srdnatě nastoupil do „pro nás zakázaného sektoru (= klasifikace začíná od VIII…)“ a technicky se probil nahoru!!!, poté jsme hoblovali vedlejší spárku a krásnou novou cestu pod převiskem
Čtvrtek = HIS – Jerry zklamal, tak jsem se přidal k Milošovi s Martinem, kteří bojovali zcela vlevo, poctivě s helmou (asi jediní, ale naprosto správně!!!), sice proběhlo jen pár cest, ale vcelku hodnotných…
Užívejte víkend – nejlíp ve skalách (Jagyč frčí do Tisé, Martin s Parťákem v so do Sedmihorek,…).
Jako polední lahůdku posílám odkaz - jak maminy ze zámoří tráví dovču (…nejen parádní lezení )
Lezení zdar!
Bosák : 16. 08. 2013 11:06

Lezení zdar!
Bosák : 16. 08. 2013 11:05

Lezení zdar!
Miloš : 13. 08. 2013 19:23

To: Martin. Abych Tě pak vůbec stíhal - budeš namakanej :o))
To: všichni. Kdyby si někdo chtěl chodit ráno v Hradci zaběhat do "Lesního hřbitova" jsem k dispozici. Běhám tam skoro každý den.
Martin : 13. 08. 2013 18:55

Na sobotní brzké ráno plánujeme s Parťákem lezení v Sedmihorkách. Když počasí dovolí.
Miloš : 13. 08. 2013 09:40

To: Martin a Jerry. V 16hod start z HK.
Martin : 13. 08. 2013 08:26

To Jerry:

To záleží na Milošovi jak toho bude mít moc v práci. Ne dřív jak v 16:00.
Jerry : 12. 08. 2013 22:28

smutná zpráva
http://www.sport.cz/ostatni/ostatni/clanek/499611-v-karakoramu-zahynul-sef-ceskych-horolezcu-zdenek-hruby.html
Jerry : 12. 08. 2013 22:06

Martine v kolik chcete vyrážet z HK?
Martin : 12. 08. 2013 16:53

Ahoj Lezci,

plánujeme s Milošem čtvrteční lezení v HISu. Přidá se někdo?
Lezení zdar
jana V. : 12. 08. 2013 15:57

Ahoj, hlasim sebe, Matyska a Partaka na volejbal.