Diskuse

Vložit příspěvek
(6180)
Jakub : 29. 09. 2008 19:54

Bosaku a Jagyci, i my jsme byli mile poteseni vasi navstevou, byly to pohodove dny... vzpominal jsem na ne cely dnesek, kdy jsem byl zavreny ve skole. Ostatnim Frankenjuru vrele doporucuju, zvlaste v case mimovikendovem jde o vytecnou polezenici.
lukes : 29. 09. 2008 10:47

Bosák to napsal vše.. Jen bych ještě jednou poděkoval Kubovi s Dančou za supr tip na oblast, společnost i za skvělé cesty.
Tome, rád se podívám, předpokládám, že lezečky nebudu ani potřebovat :-)...
Honza : 29. 09. 2008 10:04

Venediger byl super. Na vrchol se úspěšně povedlo vystoupit všem. Příjezd sice připomínal loňský rok. U tunelu jsme potkaly pluh. Na parkovišti nás přivítal déšť se sněhem. Výstup na Starou a posléze Novou Pražskou byl parádní, ve srovnání s loňskem procházka. V sobotu a neděli nás přivítalo krásné slunečné počasí. Na vrcholu jsme se rozdělili, část šla zpět na Pražskou (a pro auto), druhá skupina přes sedlo Venedigerscharte sešla na druhou stranu kopce na Kürsingerhütte. Nádherná cesta mezi zachumelenými vrcholy.
Bosák : 29. 09. 2008 09:09

Víkendové lezení ve Frankenjuře za super počáska vyšlo skvěle. Já s Jagyčem jsme v so ráno doplnili již rozlezenou dvojičku Kuba+Danča. Pominu-li všudypřítomný davy němců, oblast je to úžasná s hromadou možností na lezení i na kolo. Cesty jsou slušně jištěny (i když Omiš to není), ale klasifikace nahrává spíš Tomovi. I tak jsme si prímově zalezli - někdy až za hranicí našich možností. Vše zakončil Jagyč poctivě vybojovaným 6+ převisem. Pak už jen podvečerní prochajda a návrat dom před půlnocí.
A co naši sněhuláci aneb Venedigergruppe?
Tome - gratulace. Předpokládám, že ty rezavý okovy jsou jediný 2 chyty v celý cestě...?!?
Príma týden přeje Bosák
Jerry : 27. 09. 2008 19:11

Tak Tome,zase gratuluju:-)No tak název cesty pěknej,ale to je pro mnohé z nás asi tak vše..Já mířím cca za 4 hod.vlakem směr Roháče,snad tam bude příjemně..A taky myslím na naši Venediger grupe,jak asi bojují?No vše se dozvíme.Tak zatím ahoj a skalám a horám zdar J.!
TomášM. : 27. 09. 2008 13:48

Pro zájemce o druhopřelez:Včera jsem udělal novou krátkou cestu na Škrovádě-Rezavé okovyIXb,chce to dobrou techniku a silné prsty-čeká na první opakování.Více info na Lezci.Zdar TOm
lukes : 26. 09. 2008 12:25

Po zralé úvaze (podpořené Webkamerami a lidmi znalými = moc čerstvého sněhu) nakonec nejedeme s Bosákem do hor vysokých a dalekých, ale do skal bližších, konkrétně do Frankenjury. Jedem v brzo ráno, návrat v neděli v noci.J
Jerry : 25. 09. 2008 09:28

A málem bych zapomněl!Došlo k "odtajnění"Jirky z Dobrušky.Dorazil k Čechům s vidinou větší oddílové akce:-)Ale navštíví Vulkán,chce též jezdit na stěnu a je to zkušený horský Vlk,určitě další super posila do našich řad.U Čechů nás podpořil též svým kvalitním zpěvem.Ovšem já měl ráno hlasivky na maděru..
Jerry : 25. 09. 2008 09:20

U Čechů to bylo myslím fajn,a také v jakémsi baru,kde jsme pokračovali až do ranních hodin.Těžko se vstávalo....
FKDP : 24. 09. 2008 11:04

Po rozhovoru s Honzou Čapkem, alias Bocianem, musím, i na jeho přání, dementovat informace, které nedávno proběhly na Nově. Honza nikomu nenaletěl, včas podfukáře prokoukl, jen se snažil přispět k jejich dopadení. Takže vůl není náš dobrý kamarád, ale redaktoři z Novy, kteří to opět "šikovně" sestříhali.
A jak bylo u Čechů? Těšil jsem se tam a plánoval přijet, ale školil jsem u pivečka a vínečka nováčka, Šímu, který se s námi chystá na Venediger.
Jerry : 22. 09. 2008 16:52

K FKDP:už se těšíme,nenech se rušit:-)
Aro všechny:!zítra,tedy v úterý 23.9.se Spinellimu podařilo domluvit nerušený stůl(a míst je dost) v hospodě u Čechů v Malšovicích,Verča a já berem kytary,cca od 19h..přijďte si zazpívat
FKDP : 22. 09. 2008 12:40

A ještě zpráva z tisku: uvolnilo se jedno místo na výlet na Venediger.
FKDP : 22. 09. 2008 12:04

Prezident se dnes večer vytasí s nedlouhým článkem a pár fotkami, do té doby bude ještě v klidu vstřebávat krátký, přesto skvělý a hlavně nezapomenutelný výlet do Bernských Alp. Prosím, nerušit! :-)
Výhercům bas gratuluji! Na předání a hlavně požadované značce se domluvíme. Těším se na vyprávění zážitků z cesty. Prý to bylo zajímavé...
lukes : 22. 09. 2008 11:30

Plánujeme jet ve čtvrtek navečer na Matterhorn, Liongrat. Jsme tři (Já, Bosák a Aleš Gabriel) a potřebujeme čtvrtého. Nechce někdo vyrazit? Návrat v nejdéle v pondělí ráno. Mělo by být pěkně, kdyby se předpověď zhoršila, tak buď pojedeme do Rakouska, nebo to odložíme o týden. J
lukes : 22. 09. 2008 11:01

Já mohu slavit akorát, že jsme včera nezmokli....Musím s Jerrym souhlasit, setkání horalů pěkný, ...Sobotní přesun z HK, přes Třebechovice, Přepychy, Peklo, Náchod, Žďárky, MACHOV, MACHOVSKÝ KŘÍŽ (Machyč, Lukašenko a Gogan za basu, já na trekingu jedno šlápnutí na zem, takže za becherovku pro Prezidenta), Martínkovice. 83km.
V neděli dom přes Radkow, Stolové Hory, Duszniki, Olešnici, Dobrušku.85km.Hezká projížďka :-).
Jerry : 22. 09. 2008 08:56

Ahoj,tak jsem zvědav,s čím se vytasí náš prezident..V Martínkovicích na setkání horalů to bylo moc fajn,i včerejší "rodinný" výlet do Polska na skály.Cyklistická sekce taky slaví úspěch,tak se chlapci pochlubte!
Jerry : 17. 09. 2008 17:02

Nad sobotním přesunem do Martínkovic na kole přemýšlím taky,avšak až po 12 a na silničce,takže po silnicích..Takže bych taky uvítal převoz věcí autem.Zn:nejlepší nabídce...
FKDP : 16. 09. 2008 17:52

Budeš muset sám. Josífka jsem připravil na tu variantu, že možná odjedu. Byl jsem pochopen, né však omluven. :-) Pokud budeš mít na to chuť, budou všichni jistě rádi. Ta možnost, být tři víkendy za sebou ve vysokých Alpách i Vysokých Tatrách, se nemusí znovu naskytnout.
Jerry : 16. 09. 2008 17:01

To FKDP:aha,a já myslel,že tam spolu promítáme...
FKDP : 16. 09. 2008 12:47

Aktuálně: po úžasném výletu do Tater, celodenních túrách, hlavně pak nádhernému skalnímu polezení a tím i natrénování na nějaké hodnotné výstupy, odjíždím ve čtvrtek večer do Alp, zřejmě Bernských. Nabízí se i Wallis, v okolí Randy a Zermattu. Odjezd zpět v neděli navečer, ať jsme v pondělí ráno doma. Jsou ještě volná místa. Předpověď počasí je velmi příjemná.
Účastníkům Vulkánu, kteří se těší, že tam nebudu, doporučuji přijít až po osmé! :-) Naopak, kdo se těšil, že tam budu, nechť přijde do osmé!
Účastníkům setkání horalů v Martínkovicích přeji příjemně strávený víkend a pozdravujte tam.