Jak přidat článek na web?

V několika následujících krocích se vám pokusím názorně vysvětlit jak vytvořit vlastní článek včetně vložení obrázků a dalšího multimediálního obsahu.

Vložení článku 

Po přihlášení svým uživatelským jménem a heslem se vám v horní části stránky zobrazí možnosti pro vkládání článků/příspěvků. (Pokud jste přihlášení a chcete článek publikovat úplně poprvé, musíte nejdříve kontaktovat Čejpíka (možná stačí i Františka), aby vám přidal právo k této a dalším činnostem 😉 )

Instrukce (00)

Tam na záložce Příspěvky vyberete Vytvořit příspěvek a objeví se vám tabulka na vkládání článku.

Instrukce (02)

Vyplníte nadpis i text, který jde zformátovat jako ve Wordu. Pokud píšete článek jinde, doporučuji nejdříve text nakopírovat do Poznámkového bloku (většinou najdete v příslušenství počítače), který zruší veškeré formátování textu, a pak se vám s ním bude lépe pracovat při formátování a vkládání fotek. U článku je dále vhodné zaškrtnout napravo, do které rubriky patří.

Mezi úvodní odstavec a celý text se vkládá ikonku, co vypadá jako tlustá čára + tečková + tlustá čára. Je v první řadě, co začíná B I …. , čtvrtá od konce. Pak to tam vloží tečkovanou čáru, která odděluje úvodní text a ten se zobrazuje na úvodní stránce. Zbytek článku je skryt a objeví se až po rozkliknutí.

 Instrukce (03)

 

Vložení obrázků

Fotky se vkládají přes okénko Mediální soubory (nad textem článku). Pro nahrání je tam záložka Nahrávání souborů. Sem si přetáhnete myší všechny fotky z počítače a ony se samy nahrají do databáze stránek. Pak si kurzorem najedete na přesné místo v textu a přes Mediální soubory vyberete fotky, které tam chcete vložit. Nalevo se objeví záložka Nastavení zobrazení souboru. Zde doporučuji vše nechat pouze nastavit zarovnání Doleva  a to u všech obrázků. Jinak se to při zobrazení může lidem  na různých počítačích různě roztáhnout. Pokud je vlevo, vždy je jeden obrázek vedle druhého bez mezer. A přes tlačítko Vložit do příspěvku vložíte do článku. Lze označit i více fotek a vložit najednou.

Instrukce (04)

Více o práci s fotkami je na stránce „Jak pracovat s obrázky“ .

Je tam i popsán problém, pokud vložíte fotky a ty se potom nechtějí po rozkliknutí ve článku zobrazovat celé a velké.

 

Vložení videa nebo odkazu na jinou stránku

Instrukce (03)Odkaz na jinou stránku se vkládá pomocí ikonky „zavírací špendlík“. V tabulce se vyplní adresa videa někde na internetu a jeho název.

Odkaz na video je vhodné vkládat přes „Vložit“ – „Media“ . Do kolonky „Zdroj“ dát internetový odkaz na youtube a pak již jen OK.

Oddíl má vlastní kanál na youtube, kam mají přístup: Čejpík, František, Adéla a Vrbka – ti vám rádi po domluvě vloží vaše video na tento kanál. 

Pak už stačí stisknout Publikovat a článek je na stránkách.

Je vhodné si článek zkontrolovat, občas se fotky trochu přesunou a je potřeba je vrátit na své místo.

Všem přeji hodně zdaru při vkládání na stránky a těším se na nové a nové články!!

Redakce HO


První komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *