Plán akcí

Čvc
2
So
ČERVENCOVÉ TATRY
Čvc 2 – Čvc 6 celý den

Lezení v krásných cestách na krásných štítech v okolí Chaty pri Zelenom plese alias Brnčálka. K tomu i výletování po okolí a trávení večerů v příjemném prostředí chaty. Vhodné i pro něžná pohlaví! Odjezd v noci z pátku na sobotu, návrat navečír ve středu.

Vhodné jako příprava do Alp!

Zájemci o lezení, hlaste se do 30.4.!!! Poté budou volná místa nabídnuta turistice (i ti se mohou začít hlásit, do pořadníku – rozhoduje).

 

František-FKDP

Srp
6
So
Letní Alpy – srpnové – Wallis
Srp 6 – Srp 14 celý den

V plánu mám Walliské Alpy – Täschhorn, případně Lendspitze. Lze i jiné vrcholy v okolí, podle chuti dalších přihlášených, kteří na ty náročnější vrcholy nechtějí.

Aklimatizace bude v Bernských Alpách.

Pro náročnější alpské lezení doporučuji všechna oddílová setkání, kde se dá lézt a něčemu se naučit, přiučit, vylepšit. Je potřeba si častěji sáhnout na skálu a mít něco v nohách. Hlavně umět s lanem v každé situaci.

 

František-FKDP

Lis
17
Čt
ZAVÍRÁNÍ ALP
Lis 17 – Lis 20 celý den

Výlet do nižší části alpského pohoří, kde budou ty nejlepší podmínky na užití si pohody a řádného zavření těchto krásných hor. Přesné místo i čas odjezdu (určitě to bude z 16. na 17.11.) bude ještě upřesněno, sledujte komentáře. Důležité je odjet!!!

Vhodné i pro něžná pohlaví. Maximální počet účastníků: 8. V případě většího zájmu se pokusím najít místo pro víc zájemců.

Pro
27
Út
KILIMADŽÁRO 2022-2023
Pro 27 2022 – Led 8 2023 celý den

Abych splnil slib daný našemu prezidentovi, nabízím vám 12tidenní trekový výlet do africké Tanzánie s výstupem na vrchol Kibo 5.895m, nejvyšší ze tří vrcholů (Mawenzi, Shira) tohoto  stratovulkánu Kilimandžáro. Oproti mému předchozímu výstupu je možnost si výlet zpestřit sestupem z vrcholu do kráteru s přenocováním v kráteru. A když bychom už byli v Tanzánii, tak součástí výletu i ceny by byla 3-denní návštěva safari. Výstup je bez nosičů a bez kuchařů a to z důvodu snížení celkové ceny.

Aklimatizace by byla při výstupu na Kilimandžáro, z tábora Horombo Hut do sedla po vrcholem Mawenzi a zpět v sousedství Kilimandžára, pokud bychom vystupovali klasickou cestou tzv. Marangu route. Jinak na výstupové cestě na vrchol se můžeme dohodnout později. Předpokládaný odlet po 27.12.2022. Počet účastníků nejméně 8, aby byla cena příznivější, tedy kolem 60.000,- Kč.

Další info – Zdeněk Kudrnáč – 777017117