Je po Vulkánu (11.4.), Trutnově – lezení na Nivách (18.3.), plesu TJ Sokol Stěžery (22.3.), Jerryho výstupu na Černou horu (23.3.) a dalších březnových a velikonočních aktivitách

Měsíc březen a svátky velikonoční nám přinesly pravé jarní počasí a mnoho pěkných oddílových zážitků. Některé již mají své příspěvky, já připomenu ty, které na svoje místo na slunci teprve čekají. A že jich je! Nu, máte se věru nač těšit.

Dnes to nebude stručně ani briefly, avšak trpělivost přináší nejen růže… Tak hurá do toho!

 

Začnu nečekanou, ale o to více milou a dojemnou akcí, kterou mi připravil Mára – oslava 20. výročí založení oddílu na den přesně: 17.3.

Nic netušíc jsem dal na jeho plán, jít ještě něco sjet okolo Kotle. Ač počasí nepředpovídali dobré, vyrazili jsme směr Medvědín a dál. Okolo Kotle byla mlha hustá tak, že by se dala krájet. Nezbývá, než se vrátit na Vrbatku. A tam to na mě vybalil: domácí slavnostní tabule se vším všudy! K tomu popřání mnoho dobrého do dalších let. Se slzami v očích jsem tomu nechtěl věřit. Do toho se objevilo 12 skialpinistek, tudíž atmosféra báječná. Po dvou hodinách příjemného posezení přeci jen dáváme v dešti sjezdík do Labáku a pak hurá na sjezdovku, do bufetu za mostem a domů. Nezapomenutelný zážitek. Díky, příteli Máro!!!

 

Trutnov – lezecká stěny Nivy – lezení pro oddíl, 18.3., byl opět hojně navštíven a stěnu jenom pro nás jsme využili maximálně.

 

Nová nástěnka na hřišti ve Stěžerách, 20.3., další velmi pěkný počin Vrbky. Děkujeme!!!

 

Ples TJ Sokol Stěžery, 22.3., slovy klasika proběhl a prý se povedl. Náš oddíl přispěl do tomboly třemi poukazy a dvěma genderově vyváženými účastníky. (Nápad to byl organizátorky Aničky, mnou a následně oddílovou radou kvitován. Též zrealizovala poukazy. Kde vzala tu hysterickou fotku, netuším…)

 

Jerryho výstup na Černou horu aneb kouzlo svítání, 23.3., začal v pátek v pivnici U Machače, kde jsme tentokráte ve dvou dělali co se dalo, abychom obsadili 12 rezervovaných míst. Bylo tam příjemně a Hombré byl skvělý společník. Na chatu Sněženka překvapivě dorazil Čejpik a bylo jisté, že v sobotu nepůjdu sám.

Výstup jsme začali zaparkováním auta ve Svobodě, poté autobusem k Lesnímu domu v Jánkách a odsud pěšky, sníh již v podstatě nebyl. První výstup úplně bez skialpů. Ale byl to veselý výstup, vyblbli jsme se. V cíli jsme nemohli nenavštívit otevřený Fordbar (na Andělu se ještě lyžovalo. No, lyžovalo…) a nepopít pár piv a lahodný mok při vzpomínce na Jerryho. Tradiční závěr akce. Přidal se k nám skialpinista, nadšenec do zbytku sněhu se 120 výstupy. Zaujal ho náš oddíl, slovo dalo slovo a Michal Karlík byl náš. Současně se přihlásil na Stubai a slíbil, že se dovybaví.

My pak šli s Čejpikem dál, u Pražské chaty se rozloučili, Čejpik pokračoval pěšky přes Lyšku do Obřáku, já stopem do Pece, kde měl nakupovat Michal. A taky jo, nové náhradní pásy a v JIPu „pár“ piv na winterraum. Ale to je již jiný příběh…

Hombré a Čejpiku, děkuji za společnost a těším se na příští rok.

 

Vulkán, 11.4., byl fajn, s několika překvapeními. Tedy určitě pro druhé. Poprvé se zúčastnila Bohunka a též i Karel Malý, s nímž jsem si psal a vstoupil do oddílu. Našel si nás, sleduje naše aktivity na stránkách, je to zkušený lezec, ač se lezení již nějaký čas nevěnuje a chtěl patřit mezi nás. Vítej, Karle.

Povídalo se o mnohém, vše je v deníku kdykoliv k nahlédnutí. V tento moment asi stačí, že to bylo další příjemné posezení, po delší době zakončené na základně ve Stěžerech. Mimochodem, Vilda měl velmi pěkné tričko.

 

Pokračují pravidelné vocapové příspěvky.

 

Naďa a Fanda, Nízké Taury, 3.-8.3., poslali pár fotek z výletu do Nízkých Taur, konkrétně
do Rottenmannských a Wölzských Taur. Doplnili, že komentář není třeba, fotky dokážou vyjádřit atmosféru i beze slov…

 

Mára a Mára, táta a syn (ten starší je táta), Wildspitze, 6.3.

 

Vláďa, Černá hora, 15.3., poslal fotky z jeho posledního výstupu na ČH, kdybych to prý chtěl uveřejnit v článku. Rád, Vláďo.

 

Parťák, Chvalina, 9.3., jaro na jeho plantážích.

 

Rosťa, Velikonoce na skalách – PEILSTEIN, 29.3.-1.4.: sportovní vápno, 1-délky a 2-délky, 5 hodin cesty z Hradce, takže polezeme i v pondělí! (https://mapy.cz/…uzo)

 

Zdenda, Karpcacz, 30.3.

 

(Jana-Vrbka a její příspěvek) Na Velikonoce jsem nakonec vyrazila nečekaně na trasu Krásná Lípa – Šluknov – Nejzápadnější bod ČR – Mikulášovice. Hezky natěžko, spát venku. Počasí přálo, lidi kolem super, nádherná česká příroda. Nakonec 52 km za necelé tři dny.

Ani na Velikonoční pondělí se mi nechtělo sedět a tak jsem se domluvila s Jarmilkou, že někam vyrazíme. Přidal se i Karel. A i díky krásnému počasí jsme měli nádherný výlet kolem Nového Hrádku v Orlických horách. Trasa: Nový Hrádek – Rokole – Holubí palouk – Frymburk a zpět. Karel konečně obdivoval místa, kde většinou jenom profičel na kole, a vyprávěl, jak jako mladý hrál fotbal,  a my si to s Jarmilkou náležitě užívaly.

Radovánky skialpové, kde se dalo. Přispěli: Zelí, Martina a já.

Radovánky jiné zimní, kde se dalo. Přispěli: Bohunka, Ady, Kačka, Vašek a já.

Radovánky lezecké, kde se dalo, kdy do oddílu vstoupila na vlastní žádost Dominika Skučková, jenž se za tři měsíce vypracovala na lezkyni-žákyňku s dobrým pocitem jistoty když jistí i leze. A naučila mě učit. Přispěli: Káčko, Čejpik, Jagyč, Dominika a já.

Radovánky jiné, kde se dalo. Přispěli: Čejpik, Káčko, Vašek, Bengo, Dynamo, kalendář a já.

Zelí, návrh loga na trička.

A něco navíc, pro potěchu mysli i duše.

Tím je tento report u konce. Snad to nejen pravidelného čtenáře/čtenářku potěší.

 

František-FKDP

 

PS: dotvořeno u Seznamte se, Joe Black a stáčeného Hibernalu.

 

2 komentáře

  1. Kindr:

    Ahojda, moc pěkný článek (díky za to Presidentovi) a spousta akcí s foto. Zajímavé i často netypické zážitky. Jana, Jarmilka (Krásná Lípa – Šluknov) s obdivovaným Karlem-super by bylo i pro mne! Snad příště až se polepším.
    Kindr Ketaketi

  2. Marcel:

    Díky Františku za parádní shrnutí oddílového dění!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *