Je po Vulkánu (13.7.), Chorvatsku (červen), Příhrazech (16.-18.6.), Rodinném turnaji (24.6.), Turnaji o Jerryho podání (25.6.) a dalších červnových aktivitách

Červen to je měsíc v létě. Má rád květiny, ale není jediný. Se sluníčkem dovádí, tváře vánkem pohladí, trávíme čas u vody. Červenou se červen pyšní, je to barva višní. I třešně se červenají, špačci z toho radost mají. A v žitném poli vlčí mák. V červnu také končí škola, každý školák výská: „Hurá!“

Návrat k zimě – článek ve Stěžeráčku. O něj jsem byl požádán výborem Sokola, abych poinformoval o aktivitách oddílu a tím nás zviditelnil. Učinil jsem tak a vy se na to můžete v odkazu podívat: https://1url.cz/@stezeracek_zima

Nedá mi, než vložit ještě jednu vzpomínku na zimu, v podobě videa, kterou nás na Skialpových magorech potěšil Rukavičkář s textem: Zdravím všechny účastníky všech zájezdů jak k moři nebo do hor. Je horko, tak posílám něco k zchlazení.

 

Nemira (Omiš – Chorvatsko), červen. Letošní sezóna zahájena, vkládám fotky poslané Pavlou a Kačkou, neboť jiné nemám. Zřejmě chystá Parťák svůj vlastní příspěvek. Nu, je se jistě nač těšit.

Pravda, Parťák poslal jedno video, ale nelze jej vložit, neb je na výšku. A já to takto neumím. Takže videa dělejte na šířku a budete slavní, vážené čtenářky a čtenáři.

 

Příhrazy, 16.-18.6., slovy klasika proběhly. Nechám vyprávět hlavně fotky, avšak vysvětlující komentář se snad hodí.

S vnoučaty přijíždím v dešti již ve 14:00, abych pro nás podržel oblíbený pruh pod cestou. To se daří, kemp je téměř prázdný a než zaplatíme, déšť je pryč a svítí sluníčko. Paráda!

Již i s Hombrém se jdeme projít Pod kaštany, abychom po návratu přivítali Šímu a Luďka s rodinou (Kačka, Oliver, Valerijka) a já udělal video tohoto krásného kempu.

Zatímco se vocap plní příspěvky, jak se většina chystá přijet v sobotu, my máme pohodu, kterou příjemně naruší příjezd Jany s rodinou (Roman, Markétka, Baruška). Večer ještě doráží Martin s Jankou a klidné noční povídání zpříjemňují hraním a zpěvem. Byl to pěkný první den.

Sobotní ráno nás vítá slunečným počasím, jde se tedy do skal. Křížové věže je dobrá volba jak pro lezce metodiky, tak i pro děti. Ovšem nejlépe se plánuje ve stánku, u večer domluvené snídaně. A poté hurá do skal.

Lezení začalo krásně, ale náhlá bouřka mě okamžitě nutí z cesty spustit Šímu a s Luďkem fofrem opustit temeno Malé Křížové věže. Pěkně jsem se vybál a zmokl. Stejně jako podpůrný tým dole. Škoda jen, že fotek z lezení má někdo více. Neposlaných.

Za 20 minut je vymeteno a nám se lezecký den mění ve výletní. Nejdříve ale Luděk hodnotí vylezlou cestu slovy, že normálně leze pětky… Načež Káťa kontruje: „No vidíš, lezeš pětky a vykostí tě jednička!“ Po hurónském smíchu odcházíme po vršcích na červenou, dále Pod Kaštany a kam jinam než ke Kobyle.

Cestou do kempu potkáváme Káčko s Týnkou, dáme jim tip na výlet, dáme odměnu za celodenní snažení mít jej hezký, pokácíme pár soušek a poté odpočinek.

Spánek pomohl nabýt energii na večerní program, který začal vítáním dalších přijíždějících: Kačka, Vrbka, Marťa, Rosťa. Vítání je opravdu srdečné, někteří jsou k zulíbání! A než u ohniště začneme s opékáním a zábavou, překapují nás svou přítomností kompletní Čejpici (Čejpik, Lenka, Péťa, Zuzanka a pes).

Všeobecnému veselí byla dána zelená. Až do půl třetí.

Nedělní ráno je opět krásné, snídáme, povídáme si, někdo platí oddílový poplatek s rekordním předstihem, pomalu balíme a postupně odjíždíme.

Tak zase za rok!

 

Rodinný turnaj, 24.6., již 36. ročník, byl po loňském úžasném premiérovém 4. místě výzvou (https://1url.cz/@stezeracek_2022). Letos byla konkurence mnohem silnější, proto konečné 5. místo bylo bráno opět jako veliký úspěch! Děkuji touto cestou všem účastníkům a třeba se za rok podaří udělat i „béčko“, jako to mají Čtvrtci, s kterými jsme se bohužel opět nesetkali a nezměřili tak vzájemně své síly, resp. jak jsme se v tomto sportu posunuli. Popsán byl turnaj i ve Stěžeráčku, posílám tedy další odkaz: https://1url.cz/@stezeracek_leto

 

8. turnaj o Jerryho podání – neděle 25.6.2023 (příspěvek Vrbky)

Co k němu napsat? Již daná klasika:

  • ráno rozlosování účastníků
  • rozlosované týmy
  • pak výborná leč na slunci dosti náročná hra na písku. Poslední zápas byl jako skoro pokaždé velké finále, kde se hrálo o 1. a 2. místo
  • včetně kvalitního fanouškovského zázemí
  • vyhlášení výsledků

 

 

 

 

  • radost vítěze umocněná tornádem

  • posezení u Gaba

 

 

 

 

Letos zakončené nečekanou výhrou organizátorky, která ale byla předána až na úplném závěru dne. Mám z ní radost, ale větší bych asi měla, kdybych prohrála, protože by to znamenalo, že skalní lezci dali jednou předost turnaji o Jerryho podání:)

 

Cestou domů jsme ale ještě potkali nečekaně Karla, který jel okolo a chtěl se stavit na jedno orosené.

Předání poháru proběhne v pondělí 21.8.2023 při klasické plážovce, tak doufám v hojnou účast.

A jinak se těším za rok na 9. turnaji o Jerryho podání.

 

 

Vulkán, 13.7., byl velmi skromně obsazen, čemuž se s ohledem na čas dovolených nelze divit. Přesto jsem tam byl rád, ač do 19:20 sám, poté tři. Výborný héfaist, vlastně tentokráte bramborák s lečem, přičemž mám prý pochopit kuchaře, který drží 14 dní službu v kuse. Hm, tak jsem chápal a papal. V 19:22 posílá Čejpik pozdrav a já po příjemném povídání odjíždím na rybízové plantáže. Samozřejmě přes hřiště…

Pokračují pravidelné vocapové příspěvky.

Radovánky lezecké, kde se dalo. Přispěli: FKDP, Kačka, Marťa, Bosák, Rosťa, Jagyč

Radovánky jiné, kde se dalo. Přispěli: Bosák, Marťa, Kačka, Čejpik, FKDP

Tím je tento report u konce. Snad náhodného i pravidelného čtenáře/čtenářku potěší.

 

František-FKDP

První komentář

  1. Cyr:

    Ahoj Františku, díky za připomenutí začátku léta. Balím do Thajska a marně přemýšlím, proč mně to letos nevyšlo do Příhraz. Ten čas tak letí. Měj(te) se fajn.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *