Je po Vulkánu (14.10.) a zářijových akcích: Ostrově (2.-5.9.), Hrubici (5.9.) a jiných lezeních, Zářijových Alpách (25.-28.9.), hodnotných Plážovkách.

Září nabídlo téměř ideální podmínky na lezení, bylo toho využito drahně. I na jiné aktivity zbyl čas. Pojďme se tedy vrátit o pár týdnů zpět.

Ostrov, 2.-5.9., pěkně popsala Iva:

Lezení v Ostrově neboli „Mír, radost a palačinky – Malá republika Ostrov.

Udělali jsme si malou  lezeckou dovolenou v Ostrově nad Děčínem. Je to kouzelné místo obklopené skalami. Bývá to klidné místo, ale zrovna jsme se trefili do setkání highlinestů. Tak jsme mohli pozorovat chodce na třech higlinech. Znamenalo to, že kemp byl plný a večer docela divoká zábava. Vyřešili jsme to spaním na divoko daleko od veselících se chodců.

Lezli jsme v západní části údolí, kde byl klid. Začali jsme v oblasti Čaroděje, kde jsme dali 5 cest obtížnosti VI –VII pískové.

V sobotu jsme se přesunuli ke skále Kachna a dali 2 dlouhé krásné spárové VII v této oblasti. Pak jsme se přesunuli k Trpaslíkovi, kde jsme dali Pravou údolní cestu, moc hezká VIIa a Kouzelnou hranu za VI. A v neděli jsme si dali na Trpaslíka Levou údolní cestu, také moc pěkná spára za VIIa. Zakončili jsme to cestou na Karla „došla černá“ také za VIIa.

Bylo to nakonec asi 10 krásných cest. Naštěstí s novým německým průvodcem se leze velmi dobře. Konečně klasifikace odpovídá realitě. V českém průvodci máte cestu za VI a já se v ní trápím a říkám si, že je to pěkně těžká VI. A v novém německém průvodci je stejná cesta za VII. Hned mám ze sebe větší radost. Honza by 10 cest samozřejmě normálně dal během 1 dne. Jsem malá brzdička.

 

Hrubice, 5.9., byla jednodenní variantou Ostrovu a společně s Martinem jsme si nádherně užili písek. Já takto a zde po mnoha letech… Díky, parťáku!!! Nechť fotky řeknou více.

 

Plážovka se Čtvrtky, 13.9., byla prvním z prestižních zápasů se skvělou stěžerskou amatérskou partou, která hrála celé léto každý čtvrtek. Občas se někteří přidali i k nám v pondělí, či my k nim ve čtvrtek. A tak slovo dalo slovo a dohodl se první čistě horolezecko-čtvrtkový zápas. Předcházel mu vstup Zdenčina přítele Thédi do oddílu. Atmosféra parádní, vítězství HO 3:2, ve Sport baru remíza. Ale hodnotná! Za týden, 20.9., jsme si to nanečisto (naše smíšené sestava, neoddílová Olga + otec Standa) zopakovali – 5:0!

 

Zářijové Alpy – Svatováclavské, 25.-28.9., proběhly a byly skvělé! Článek připravují Běláci, máte se věru nač těšit!

Před jeho vydáním si dovolím vložit odkaz na doplněný článek o akci ze stejných míst, jen o dva měsíce později. A 12 let zpět… Můžete porovnávat, letošní účastníci pak žasnout nad pro ně neuvěřitelými historkami, zde doloženými skutečností.

https://1url.cz/@Alpy_Zavirani_2009

 

 

Lezení v HISu, kdykoliv to šlo, lezlo se příjemně také zde, neb počasí přálo i v této lokalitě a ač šlo o třeba pár hodin po práci či nedělní dopoledne, vždy to byl zážitek. Včetně prvního lezení Moniky a jejího následného vstupu do oddílu. Konečně! I šikovná dcera Žofka si to užívala. Došlo také na milé nečekané setkání s Koťátkem, bývalou členkou Luckou. Opět děkuji všem, kteří se se mnou přivázali na lano.

Malý příspěvek k lezení od Jagyče 25.9.: dnes po 3 týdnech bez lezení mimo jiné Královská klenotnice a Staronová historie na Lamprdu na Křížáku (VIIIa + VIIIb, pozn. red.). S ohledem na jeho jiné vyjádření Nelezu, nehýbu se (skoro), letos bez hor (ještě že jsem byl v tom Chorvatsku)…. Je spíš zázrak, že ještě něco vylezu. velmi hodnotné výkony!!!

 

 

Než vložím poslední příspěvek, o říjnovém Vulkánu, ještě rád přidám fotku z dalšího milého setkání, s Jarmilou, na cestě na kole (žádné elektro!!!) z HK do Doubravice. Je vidět, a věřím tomu, že si všichni užívali září plnými doušky.

 

 

 

 

Vulkán, 14.10., začal již v šestnáctce ze Stěžer a proběhl v nečekaně hojném počtu. I v nečekaném obsazení.

Deník hovoří jasnou řečí: 9!!! Bengo, FKDP, Vilík, Rosťa, Káčko, Jirka, Čejpik (všichni do 19:00), Janka a Jiřka (poněkud později). Nejdříve si já a Bengo povídáme o divadle, více účastníků nečekáme. Postupně ale všichni výše uvedení přicházejí. S Vilíkem komentujeme indická a nepálská jídla. Bengo se svěřuje s aktuálním životním zážitkem (kdybys tolik nepospíchal, sundala bych si punčocháče…).

Vilík první panáčky, následují jeho nové postřehy s parkováním v Peci – vše je tam jinak!!! Já další panáčci, svátek. Jirka ukazuje fotku bývalé… základny pod Novým Hradcem, lahodný burčák. Opět je tu téma průvodce do Chorvatska, rada bude mít práci.

Rosťa má za úkol po dohodě s Jagyčem obnovit Černožice. Lezeme v Dolomitech, na Suškách, na Křížáku. Další nápad Rosti – kleknout na Jagyče, ať udělá kolaudaci své vysněné chaty. Plánujeme odjezd do Obřáku. Vyprávím o školení dispečerů zimní údržby a otázkách v testu. Jirka dává do placu železnou zásobu.

Ve 20:40 je kolektiv koedukovaný, vchází Janka. A ještě čeká novou členku Jiřku. I ta po pár minutách přichází. Další pivko, vždycky byly čtyři… Opět divadlo, Jiřka je hérečka, rejža a úča. Seznamování se s nováčkem (nováčkou). Aranžuji fotku, abychom jako muži nevypadali nevychovaně, děvčata mezi nás. Moc se jim nechtělo, na kraji lavice si střízlivé pěkně rozuměly…

22:10 odcházíme. Byl to příjemný, veselý, upovídaný večer o všem. Tak zase za měsíc.

 

 

To je vše přátelé! (klikněte na to, budete to mít se zvukem)

Těším se na setkání kdekoliv. Třeba tento víkend v Obřáku na brigádě, nebo na Modřínových hájích, někde při lezení, či jen tak.

 

František-FKDP

5 komentářů

 1. Ady:

  Teda, to je opět úžasná nadílka :-). MOC díky, Františku. Včera poslední akce článku Vulkán a k půlnoci je článek na světě. Ty jsi borec…

  Předně vítám v oddíle nové členy – Moniko, Théďo, vítejte!!!

  A ta další nejen oddílová setkání na cestách – Mára Holeček, Joska Rakoncaj… Pohádka… Začíná to být krásná sbírka, viď, Františku 🙂

  Ta ledovka s ptákem je dost hustá :-D. Chtěla bych vidět nějakou blondýnu, co nad tím přemýšlí…

  Krásný podzim všem a hurá na brigádu do Obřáku, Ady

 2. Iva:

  Moc hezké, díky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.