Je po Vulkánu (11.4.), Sportovním plesu (22.3), Jerryho výstupu (6.4.), poslední Stěně Černožice (11.4.), brigádě na Plážovce a prvním hraní (9.+15.4.), …

                                                       Byl pozdní večer – první máj –
                                                       večerní máj – byl lásky čas.
                                                       Hrdliččin zval ku lásce hlas,
                                                       kde borový zaváněl háj.

 

S menším zpožděním se vrhám na report o dění v oddíle, o těch menších akcích. Venku je krásně, ptáci zpívají, je po dešti a slunce pomalu zapadá. Jdu na to!

 

Sportovní ples, 22.3., ještě březnová akce, je hezky popsána přímou účastnicí Ady, za což jí moc děkuji:

Stěžerský ples opět dopadl na 1!!!  Oddílová účast byla skromná, leč o to víc hodnotnější.

Vrbka, která se každoročně podílí na skvělé organizaci, byla i v tento večer hvězdou. V roli policistky pobavila s Beruškami celý sál a nás již od této chvíle může pokutovat ve Stěžerech s veškerým respektem.

 

 

Kačka s Liborem snad protančili střevíce. Nemohu opomenout, že Libor nastavil laťku vysoko. Nechal si ušít fantastický oblek na míru. Opravdu mu to moc slušelo. Jíra si opět odnesl z tomboly hodnotné ceny, jako společenskou hru Piješ jako stará Blažková, ale možná by byl raději za nějakou policistku večera. Já vyprávěla dámskému osazenstvu, jak jsem si poprvé v životě zakoupila stahovací punčochy a nedokázala se do nich doma ani narvat. Docela drahá záležitost na těch pár vteřin než jsem je zahodila

 

Vzali jsme s sebou i kamarády Honzu (už byl s námi na lyžařských akcích) se Soňou. A sálem se též proháněl Bengo s Gábinou.

 

 

Super akce, příště byste mohli zavítat též.

Ady a všichni na parketu přítomní

 

 

 

Jerryho výstup, 6.4., zase pěkně popsala Jana-Vrbka, i jí moc děkuji:

 

6. Jerryho výstup na Černou horu

Dle tradice se začíná v pátek v trutnovské hospodě. Kdo to stihl, tak se před srazem v hospodě ubytoval na chatě Sněženka.  Letos trochu zmatek s tím, ve které hospodě – někdo četl pozorně poznámky u akce a tak věděl, že ne v Domečku ale klasicky u Machače. Někdo nečetl, trochu nás hledal až našel. Postupně se nás sešlo 12: FKDP, Vrbka, Jarmilka, Fanda, Naďa, Jířa, Adéla, Cyr, Šíma, Vláďa, Mára a Čejpík.

Je tu veselo a občas i vášnivá diskuze. Jedna o oddílové vlajce a pak i o logu. Vlajka je vylepšená a diskuze o logu hlasitá, tak uvidíme, co z ní vzejde. Pak diskutuje FKDP s Cyrem, také hlasitě o poplatcích a pokrytí signálem. A ostatní se baví. Po desáté se přesunujeme na chatu, kde diskuze pokračuje do brzkých ranních hodin. Kdo zaváhal, nespal a pak zaspal….

Ráno jsme vyráželi od pokladny s mírným zpoždění, ale svítání jsme stihli. Výstup to je pohodový, až rozvážný, vzhledem ke včerejšímu večeru. Postupně, ale nahoru vyjdeme všichni…

Památeční fotka u rozhledny, odpočinek na puflíkách s Tatrankami a pak každý dle svého. Někdo domů a někdo do Obřáku… Ale o něm více v samostatném článku.

 

Aktualizace nástěnky, další malý, nenápadný počin, ale s velkým významem a s notnou dávkou práce navíc, se přihodil na hřišti. Opět popisuje Jana-Vrbka a patří jí můj druhý dík, neb já byl jen držák:

 

Vyvěšení nástěnky

Pomalu začíná tradiční pondělní hraní volejbalu ve Stěžerách, takže kdo půjdete kolem, nezapomeňte si všimnout nástěnky s ohlédnutím za loňským rokem:

 

 

 

 

 

 

 

 

Poslední Stěna Černožice, 11.4., byla navštívena hojně, stejně jako celou lezeckou zimní sezónu.

Však již nějaké fotky v článcích proběhly. Já přikládám ty poslední. Jagyčovi patří dík za organizaci. Tak zase na podzim.

 

 

 

 

Vulkán, 11.4., je popsán v, deníku krátce, ale je dobře, že někdo přišel a měl chuť těch pár slov napsat. Výjimečně nebyl Rosťa na stěně a dal přednost oddílové tradici. Přišel i Karel s Jarmilou a Čejpik.

Diskutovalo se o pojištění, o práci na zahrádkách a jak správně kompostovat, o chytrých a hloupých mobilech, že není číslo oddílu na stránkách a Karlovi nechtěli dát domů deník. Chápu, kdo jednou zklame… Rosťa již lezl na Suškách, ale to i Jagyč, jak popisuje v Diskusi. Však tomu počasí přeje.

 

 

Po půl deváté přichází Jířa ze stěny a spílá lenochům. Následuje zápis, dodatečný, prý pro úplnost, od Ady: František posílá z Regensburgu MMS pro účast ve Vulkánu. Radnímu Čejpikovi i ostatním.

 

 

Dál se již jen asi pěkně povídalo a popíjelo, tradiční pohoda.

Tak zase příště, 9.5.!!!

 

 

Omišband v Malé Skále, 12.4., hrál a hrál skvěle!

 

 

 

 

 

Plážovka – brigáda, 9.+15.4., proběhla.

Ve dvou termínech, z důvodu využití počasí a stáhnutí suchých igelitů. Za to musím poděkovat Jance a Jířovi, moc to pomohlo. Chuť měli i Bengo a Slávek, ale nakonec jsme byli rychlejší. I s ohledem na silný vítr jsme se s tím nemazlili.

 

 

Druhá brigáda již byla v řádném termínu a udělala se konečná úprava, vč. vypletí a úklidu šišek a jehličí z plochy. Síť se dát nemohla, na podzim ji někdo uklidil rozpáranou. Ujala se toho Jana-V. a odvezla ji na spravení – třetí dík. Bude jako nová! A kdo ještě pomáhal? Šíma, Čejpik, Karel, já a Zuzka s Mončou. Ty to bavilo nejvíc.

 

 

Odměnou nám bylo první letošní hraní a nápoj zdarma.

 

 

 

 

 

 

A to je vše. Stalo se toho samozřejmě více, Skialpový Obřák – 3. díl a Velikonoční skialpy. O první akci bude psát Ady a o druhé Běláci. Je se nač těšit!!!

 

 

 

 

Přeji všem příjemné prožití májových dnů a těšit se lze i na akce jako Sedmihorky (ještě jsou volné chatky) a Školení v Obřáku, spojené s malou patnáctiletou oslavou trvání našeho báječného oddílu!!!

 

František-FKDP

 

3 komentáře

  1. Adéla:

    Jéé, to je krásné poohlédnutí. Mockrát děkuji. Na nové čtení na nástěnce se těším. A.

  2. Jířa:

    Kurňa fičák takových akcí… Dík za report.

  3. Marcel:

    Dík za zprávy z oddílového dění!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.