Je po Vulkánu (11.6.), Příhrazech (19.-21.6.), Jerryho podání (28.6.), malé oslavě a nějakém lezení

Jenom tlesknu třikrát do dlaní, a je tady léto… Snad konečně začne, máme za sebou nejstudenější a nejdeštivější červen od roku 1984. Ale i tak se dal parádně prožít! Pravda, tolik lidí v holinkách jako v Příhrazech je k vidění snad jen při výlovu rybníka.

 

 

Šíma potřetí dědečkem, oslava 8.6., byla veliká, hlavně pak nečekaná. Prostě se mu konečně zastesklo po těch našich pařbách a přijel slavit. Po Plážovce, nečekaně. Pro mě pak den poté, co jsme ji slavili do rána v Kocbeři (Jolana, 7.6.). Vkládám pár fotek, videa jsou nepublikovatelná. Gabo říkal, že to ve Sport baru ještě nezažil – několikanásobný body shot… (Tak ani ty fotky, až na jednu, nejsou pro širokou veřejnost.)

 

 

 

 

Vulkán, 11.6., proběhl bez mé účasti, ale i tak v hojném zastoupení. Vlastně tradičním: 7. Prohlížel se časopis Montana (borec tam prý leze na Jagyče – bez jističe), tzn. znovu se hodně povídalo o lezení. Vysoká typická blondýna opět perlila, diskutovalo se o střešních nosičích, o lyžích, o jištění UFO(ring).

 

Popíjel se kalvados a cider jako vzpomínka na azylový Vulkán v Centrálu. Čas konce tu není, ale poseděli zjevně dlouho. Hlavně je to teď opravdu především lezecké setkání a jsem za to rád. Tak opět v červenci, 9.7.!!!

 

 

HIS, 14.6., pěkná oddílová polezenice! Já poprvé v HISu. Moc se mi tam líbilo. Martin pěkně tahal, já se též snažil, Lea to přeběhla, Ade si vylezla první skalní cestu na prvním, Rosťa ukázal něco z říše snů a vlastně i Vláďa byl poprvé a též nadšený. O to více, když tam přijedete jako první a půl hodiny jen cinkání tvých expresek. Fotky (snad) řeknou více.

 

Příhrazy, 19.-21.6., alias víkend v holinkách. Předpověď byla krutá, o to více překvapila účast. A vyplatilo se to, sobota se dala nakonec provýletovat všemi směry a neděle též. Prostě, když se mělo lenošit, povídat si a popíjet, tak se nebe vyplakalo a pak bylo zase příjemně.

Pátek byla ta první část, což nevadilo, Hombrého přístřešek spojený se Šemíkem poskytl velmi příjemné útočiště. Posedělo se do noci. A puberťáci slavili narozeniny Verunky a Žofky.

V sobotu se šlo na Hynžtu, na Vyhlídku, ke Kobyle, po blízkém okolí.

Po návratu bylo veselo, nejdříve bufet – přivítání se všech s Vrbkou a oslava deseti let Danielky v oddíle, poté hospoda Pod kaštany (nyní Příhrazy) a opět bufet. K tomu patřila kulturní vložka: zkal se u skal…

V neděli se počasí opět umoudřilo a tak po úklidu následovala znovu Kobyla, ale s lezeckou vložkou: labyrintem skal, neznámými zákoutími. Následovalo rozloučení a těšení se na další setkání v Českém ráji.

 

Turnaj o Jerryho podání, 28.6., již šesté setkání na kurtech ve Stěžerách. Turnaj proběhl za skvělého letního počasí, tudíž na písku. O zábavu nebyla nouze! A o bojovné chvíle též, až do konce. Díky skvělé organizátorce Janě, Gabovi za klíče od hospody a všem zúčastněným, jsme měli možnost prožít pěknou neděli a s úsměvem zavzpomínat na fajn kamaráda s podáním, které uměl nejlépe z nás.

Výsledky, viz též foto tabulky i se jmény: 5. Dva a křen, 4. Velký balóny, 3. Horolezecký oddíl, 2. Horolezci a vítězové Rotéza!!! Tu nejdůležitější cenu, Jerryho podání, pak vyhrála Zdenička. Opět nechám mluvit fotky. Tak za rok ahoj a podání zdar! Nebo dříve, u předávání poháru s novou cedulkou, popsanou vítězi.

 

 

Tak a to je vše. Začíná červenec, blíží se hory a jiná dobrodružství, Chorvatsko frčí. Tak ať všem vše dopadne minimálně dle představ a máme si o čem vyprávět.

 

Hezké léto!

 

František-FKDP

První komentář

  1. Jířa:

    Furt se něco děje.
    Glosa typické blondýnky byla. “Kde máte vedoucího? Nevíme …. Hmm od té doby co má tu novou horolezkyni co pije víno už to není co to bývalo…. “ :-DDD
    Tak zas Někdy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.