Je po Vulkánu (6.8.), Příhrazech alias Branžeži (22.-26.8.), Dýchánku s JT č. 31 (23.-25.8.)

Prázdniny jsou již jen vzpomínkou, babí léto začíná. To pravé léto si užil každý, alespoň jak jsem měl možnost s mnohými mluvit. Třeba něco z toho bude zde na stránkách, bylo by to fajn. Já ale budu pokračovat v nekonečném seriálu – Je po Vulkánu…

 

 

Vulkán, 6.8., proběhl s ohledem na prázdninový a dovolenkový čas ve dvou – Čejpik a Rosťa, ale dle zápisků si posezení užili. V 19:40 přišel prvně jmenovaný, v osm druhý. Povídali si s obsluhou Vulkánu o obědech a současně jim na oplátku nosili jedno pivko za druhým, aby prý měli útratu i za ostatní. Po desáté, po pěkném povídání i o lezení, odjíždí na kole domů. Nu, snad to v září napravíme a nějakou kačku tam v hojném počtu pustíme.

A ještě jedna poznámka – na Weissnhornhütte díky telefonickém spojení s Janou zjišťuji, kdo je ve Vulkánu a dle pravidel ocenění „Vulkán v srdci“ zasílám z Alp fotku.

 

 

 

 

Branžež v Příhrazech, 23.-26.8.2019 (autorka Jana – Vrbka)

Letos kemp na Branžeži neotevřel své brány a tak vyvstala otázka, kam na konci prázdnin jet? Branžež byla vždy spojená s oslavou Prezidentových narozenin a ty letošní měly být kulaté. Nakonec padla volba na Příhrazy a František byl rád, protože každé kulatiny slavil na jiném místě. Většina oddílu o oslavě věděla díky snaze Ády a Máry o celoodílový dárek, což se povedlo na jedničku.

Ve čtvrtek nakonec bylo v Příhrazech pouze výjezdní zasedání o dvou lidech – František a Špici. Pivo bylo, uzené bylo a hvězdy nad nimi také.

V pátek ráno se duo F+Š vydalo na houby a houby našlo. Za dvě hodiny 10 houbiček. V kempu pak čekal první páteční host.

Odpoledne dopadl díky Špicimu i výlet na Branžež, kde jsme s Mončou Františkovi pogratulovaly a předaly dárek – bílé tričko s 50. Ať je jasno, kdo je oslavenec.

Postupně přijeli: Monika, Nunvářovi, Kerhátovi a Povejšilovi …. Také se gratulovalo, (znovu) vstupovalo do oddílu – Hullicz a Monika, hrál volejbálek a sedělo se a povídalo do noci.

V sobotu zase volejbal, procházky, oběd ….

…. postupně se sjíždějí lidé z oddílu ….

…. aby večer slavnostně Františkovi předali oddílové dárky – fotoknihu a dvě obálky, ve kterých nakonec byly poukazy na let dle výběru a výlet pod zem. Nádherná chvíle!!!!! A večer pokračuje příjemným posezením a povídáním.

Neděle pokračuje již v započatém rytmu: pohoda, balení, volejbálek, loučení, odjezdy a k večeru i procházka ke Kobyle. Na cestě zpět sběr hub. To se musí jít s odborníkem Šímou a za půl hodinky máme půlku košíku. Večer si povídáme o dárcích – fotoknize, nad kterou se František rozplývá a vzpomíná, kde to bylo a jaké to tam bylo a …… „Děkuji, je to nádherné!“

Pondělí je pro ty, co zůstali, pohodové. Nespěchají, suší stan a balí a pak přes oběd a kávu u Parťáka domů na Plážovku.

 

 

 

 

Dýchánek s JT okolo ČR č. 31, 23.-25.8., je z první řady těchto putování zřejmě předposlední, neboť křížek na Kralickém Sněžníku je již vlastně na dohled. Ale teď je tu tato etapa, z Jeseníku do Javorníku.

A kromě fotek opět přidávám i odkaz na Špágrovic „rajče“.

https://spagri.rajce.idnes.cz/2019_08_Dychanek_s_JT_okolo_CR_31_Jesenik-_Bila_Voda-Javornik

 

Stěžery, hřiště, 2.9. (autor Martin Dv.) – 25.08.2019 v Teplicích nad Metují proběhl 24. ročník běžeckého závodu LA SPORTIVA Cross. Ve skupině MUŽI „C“ (45–54 let) získal Drahomír Randa krásné 2 místo. Slavnostní vyvěšení medaile bylo 2.9. 2019 ve Sporbaru Stěžery. Gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů v dalším ročníku.

Tak a to je vše. Tedy skoro vše, ještě něco aktuálního, viz níže.

Těším se na setkání s kýmkoliv kdekoliv. Příležitostí je na to dost. I mimo ty, které jsou v Plánu akcí (http://www.hostezery.eu/plan-akci/).

 

František-FKDP

2 komentáře

  1. Jana Dvořáková:

    Tvá půlka textu se povedla 🙂 Hezké počtení. Jana

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.