Skialpový Obřák, 9. ročník, díl čtvrtý, 14.-16.4.2023

V Obřáku je hej, na Sněžce si ruma dej…

I v letošní sezóně se uskutečnilo vše naplánované. Čtvrtý skialpový víkend v Obřáku byl nádherným zakončením této letošní taškařice.

Počasí objednané, sněhu a zájemců pomálu. Přijeli všichni nahlášení – já a Jíra :-). Lyže necháváme doma, jedeme jen s basičkou, kdyby náhodou přišlo nějaké překvapení.

Rozhodli jsme se využít všech lákadel, která se naskytnou. Pátek jsme si nádherně užili u Pekárků. V sobotu konečně parkujeme v Obřáku a valíme hned na kopec. Vašík v týdnu avizoval, že aspoň pro toho hudlana si nás na kopcích najde a chvíli ze své soukromé akce sleví.

V dolině po sněhu ani památky, cesta na Růžohorky v podstatě suchou nohou. Na Sněžku už to začalo trochu klouzat. Šťastné shledání přímo na vrcholu bylo opravdu veselé. Ještě že ty chlapy baví býti on-line. Každá dvojice v jiné boudě po jednom pěníku zjistila, že ta druhá dvojice je v druhé boudě. Tak jsme se sešli v té více prázdné a veselili se z darů svých i zdejších. Barman nás dlouhou dobu upozorňoval na zavíračku, až nás s lehkostí jemu danou vyprovodil z prázdné hospody. Nu což, nevadilo. Přidali jsme se na další akcičku přímo na vrcholu Sněžky. Že Vašík touží po polibku jsme věděli, ale že bude přímo svatební, to nás překvapilo všechny.

Bylo nám spolu báječně a opouštět se v tom nejlepším se nikomu nechtělo. Wellness na Renerovce v Horní Malé Úpě byl dalším lákadlem. Martina asi měla původně jiné představy o soukromém víkendu v Krkonoších, ale nakonec byla ještě šťastnější. Zdejší provozní Honza je velmi zajímavá a srdečná postavička na svém místě. V průběhu našeho veselí nás seznámil s provozem baru a nakonec byl rád, že se řemesla nebojíme a že mu chutná. V neděli nás ještě odvezl přes Spálený Mlýn, Janovy Boudy do Pece. My si vyzvedli auto, nedotčenou basu piv a s úsměvem na rtu jsme se těšili na odpočinek domů.

 

Byl to náš nejdražší Obřák, který jsme zažili a ani se neohřáli u kamen. Stálo to za to. Stejně jako všechny ostatní letošní skialpové Obřáky s vámi se všemi, kteří jste za námi zavítali.

Díky MOC všem zúčastněným… Těšíme se na vás v příští sezóně a to desáté 🙂

Mějte se krásně, Ady a Jíra

 

 

První komentář

  1. Jířa:

    Velká paráda a nalákání na nový ročník.
    Díky za hezkou tečku a ochlazení v letním horku 👍

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *