Tatry 2023, 2.3.-5.3.

Byly to jedny z nejhezčích Tater.
Čeká na nás Štefánička 😉 , chata Generála Štefánika pod Ďumbierem.
 
Autor článku – Ivanka Pekárková 😉

 
Odjezd byl opět hektický.  V pondělí Peky udělal scénu, protože jsem měla doma kineziologický kurz a on se nemohl najíst a byl hladový a protivný. Tím pádem moc nespolupracoval a mě chytly kvůli tomu záda. Naštěstí jsem to odblokovala. Téma „Spolupráce v rodině“ beru si brufen radši s sebou, ale je to lepší. Fanda se zase chtěl vyrovnat Honzovi a vytvořil si ošklivý kašel, tak další odblok.  Nakonec balíme a odjíždíme o půlnoci směr Olomouc, Rožnov pod Radhoštěm, Horní Bečva, Makov, Žilina, Martin, Banská Bystrica, Brezno, cca 6,30 hod.
 
 
Kolem 7 ráno jsme na místě. Bereme lyže a busem jedeme na Trangošku  a odtud na lyžích na chatu Generála Štefánika pod Ďumbierem. V 11 hod jsme na chatě. Je azuro, téměř nefouká a sníh pomalu natává. Super jarní lyžovačka. Peky toho měl málo, tak vynesl poleno na topení. Obědváme a když vycházíme na Ďumbier, přichází Sixta a Sixta Jirka. Peto dorazí přes Chopok. Dáme jeden výstup na Ďumbier  a nahoře zjišťujeme, že Alenka nemá seřízené vázání na nové boty a musí sejít pěšky. To je něco na Pekyho klidnou povahu. Já s dětmi se pak opalujeme před chatou a Peky jde ještě jednou na vrchol se Sixtovýma. Večer pijeme na setkání.
 
 
2 den 3.3.
Obloha jako plech. Po snídani odcházíme v 9 hod na celý den na lyže. Chceme počmárat všechny žlaby pod chatou. Tam totiž nikdo nechodí, zatím co na Ďumbieru je mraveniště lidí. Všichni jsem dali 4 sjezdy a výstupy, cca 1200 výškových metrů.  Mám svalovou horečku a v noci nemůžu bolestí nohou spát. Děti to přetáhly taky, ale poznají to až další den.
 
 
3 den 4.3.
Jídlo na chatě je úžasné, máme problém si vždy vybrat. Opět  máme nádherné počasí. Stoupáme jen v podprsenkách a Fanda bez trička. Výroba vitamínu D je velmi důležitá. Fanda s Alenkou rozumně dali jen 2 sjezdy a jdou na chatu odpočívat. Já 3 sjezdy a ostatní 4 sjezdy. Naprostá nádhera. Vždy vybereme ty již jemně natáté svahy a tím se krásně posouváme spolu se sluníčkem. Nádhernější počasí jsme si opravdu nemohli vybrat.
 
 
4 den 5.3.
V den odjezdu se jemně pokazilo počasí, ale i tak dáme ještě jeden závěrečný sjezd. Fanda si dává malý závod s Jirkou Sixtou při výstupu. Jířa si naivně myslí, jak ho nechá vyhrát, ale po první obrátce, začíná chápat, že holt mládí vpřed a my se již jen díváme 😉 . Fanda mu s velkým náskokem utíká. A my si s Honzou daleko dole říkáme, proč ten náš kluk tak letí nahoru. HaHaHa. Pak už jen sjezd na Trangošku, kávička, abychom nečekali venku a moc se těšíme na koupání v přírodních termálech v Kalamenech. Opět úžasná koupačka ve smradlavé vodě. Bohužel Alence již není dobře a tak nás jen fotí. Cestou jsme se ještě zastavili na halušky. Bez nich přece nemůžeme odjed. Doma jsme do půlnoci a ráno děti do školy a Peky do práce. Já mám práce mraky doma.
 
 
Byly to jedny z nejhezčích Tater.
 
 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *