Je po Vulkánu (13.4.), Jerryho výstupu na Černou horu (25.3.) a dalších březnových aktivitách

Mezi sněhem zelená se tráva, sníh se ztrácí v jarních potůčkách, zima už má ze sluníčka strach. Hory, včera bílé závějemi, nyní modrají se nablízku. Vydechni si, země lemovaná horami tam v modrém oparu. Stébla trávy zelené, napřímí se a vstanou, sníh se kamsi vytrácí, s tichounkým Na shledanou…

 

Nu, pojďme se ohlédnout za posledním zimním měsícem a současně prvním jarním.

 

New York, 3.-5.3. (autor Káčko), o víkendu jsme s kolegy byli v New Yorku – byl jsem nadšen, nicméně není to zrovna bůhvíjaký turistický počin, tak nevím, jestli by toto mělo co dělat na stránkách klubu. (Poslal příspěvek, tak je vložen.-F.)

Krkonošská 70, 4.3. (autor Jagyč), zážitek intenzivní a hluboký, jako každý rok (snad ještě nějaké přidáme). Jen ta regenerace je horší než třeba před 10-ti lety. Ve výsledkovce je za mě Koštis, ale to neva.

https://www.krkonosska70.cz/images/stories/nase-akce/krkonosska70/2023/k70-20230304-hlidky.pdf

https://www.krkonosska70.cz/

Okolo Potštejna, 4.3. (autor Vrbka), na začátku března jsme vyrazily já a Jarmilka na krátký sobotní výlet okolo Potštejna přes studánku Panny Marie hrad Litice a podél orlice zpět. Ještě krásnou zimní krajinou jsme nachodily hezkých 17 km a celý výlet zakončily na náměstí ve vyhlášené cukrárně, kterou vřele doporučujeme. Určitě cestou přes Potštejn navštivte.

Navazující nedělní výlet po Pardubicích, 5.3. (autor Vrbka), a hned v neděli poté jsme ve složení Kačka, Lucka a Vrbka vyrazily na procházku po Pardubicích. Nesměly jsme tedy minout polední závod v biatlonu, který jsme sledovaly v Zelné žábě pod dozorem projíždějícího robota „Kočky“. Kačka s Luckou pak ještě vylezly na Zelenou bránu.

Nová nástěnka na hřišti ve Stěžerách, 18.3., další velmi pěkný počin Vrbky. Děkujeme!!!

Dachstein a okolí, 17.-26.3. (autor Naďa), posílám pár foteček. Právě ony, a samozřejmě zážitky s nimi spojené, byly příčinou, proč jsme se tentokrát nezúčastnili Jerryho výstupu. Náš plán byl navštívit některé rakouské Alpy již dříve, ale kvůli počasí jsme to posunuli. Bohužel…. Lokalit jsme měli vytipovaných více, ale nakonec jsme zůstali několik dní v oblasti Dachsteinu, a sic ze strany Obertraunu, kde jsme vždy, abychom si užili sněhu, vyjeli lanovkou na Krippenstein, a tam na
dachsteinské náhorní plošině jsme si dělali pohodové, i delší výlety, hlavně však pro nás bezpečné (Simonyhütte, Wiesbergalm, Margchierf, Heilbronner Kreuz…). Bylo to naprosto skvělé. Dole v údolí vládlo již jaro, nahoře nádherné podmínky na skitouring…

Takže jestli to uznáš za vhodné, můžeš ty obrázky, nebo jejich výběr, dát na stránky. Myslím, že to snad ani žádný velkolepý doprovodný text nevyžaduje. Prostě jen tak…. (Poslala příspěvek, tak je vložen.-F.)

 

Jerryho výstup na Černou horu aneb kouzlo svítání, 25.3., byl tentokráte přesunut před posunutí času, tudíž jsme svítání neviděli, ale i tak si tuto vzpomínkovou akci užili. A jak bylo? Došlo na tradiční páteční setkání v restauraci U Machače a bylo tam veselo! Dorazil i bratr píno ze Španělska! Že by tradice? Vrbka vyhrála tipovací soutěž a jako jediná z celé hospody uhodla výsledek fotbalového utkání ČR-Polsko (3:1)!!!

Na chatě vybalujeme vítěznou cenu a ještě se veselíme.

Sobotní ráno je pohodové, čas srazu posunut na sedmou. Vřelá setkání na parkovišti, poté někdo i dva výstupy a hlavně jízda na vleku i lanovkou – obojí zdarma! Pivečko chutná, počasí celkem přeje, tedy zatím. Při pokračování akce Skialpový Obřák již bylo hodně ouvej, ale to je na jiný příspěvek.

V 11:15 tato příjemná část tohoto víkendu končí, společné foto a já předávám štafetu organizátorce Skialpových Obřáků Ady.

 

Vstup nové členky do oddílu – Martina Smudková, 30.3. , další posílení našich řad.

Vulkán, 13.4., proběhl v komornější sestavě, ale i tak byl opět příjemný. Venku potkávám Věruchu, která fofruje na zkoušku divadla, ale na milé popovídání se čas našel. Fotit se nechce, ale zezadu jí to prý nevadí. Ve Vulkánu se dívá na hokej, já si po velmi dlouhé době dávám výborného Hefaista, v 18:35 jsou již ženy v převaze. Vypráví se o jejich velikonočním výletu po Orlických horách, poté společně chválíme cukrárenské výrobky. Povídáme si o skialpování, lyžování, běžkování a nevalně hodnotíme způsob odcházející zimy. Závěrem konstatujem, že mladí nechtějí nikam jezdit a co vlastně dělají. Ve 20:00 odcházíme, když mi ještě ve 20:40 píše Luděk, že nahlédl do Vulkánu, ale pokračuje dál. Tak zase v květnu!

 

Pokračují pravidelné vocapové příspěvky.

 

Zelí, Vašek a Tomáš na Roháčích.

Radovánky skialpové, kde se dalo. Přispěli: Martina, Bosák, Libor, Čejpik, Vašek, Sojka, Vrbka, Mára a já

Radovánky lezecké, kde se dalo. Přispěli: Bosák, Jagyč, Libor, Kačka a já

Radovánky jiné, kde se dalo. Přispěli: Pavla, Kačka, Čejpik, Zdenička, Hombré a já

Tím je tento report u konce. Snad to nejen pravidelného čtenáře/čtenářku potěší.

 

František-FKDP

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *