Děvín Velikonoce 2024 28.3.-31.3.

Díky Foltýnům a Vaškovi Zunovi  a jeho rodině jsem přijeli na Děvín již ve čtvrtek 28.3. Předpověď na čtvrtek večer byla špatná, mělo pršet, naštěstí se to Peci vyhnulo a my vyšli v pohodě za sucha. Děvíňácké parkoviště bylo zablokované Němci, tak jsme zavolali policii a mezi tím jsme si domluvili parkování vedle na Studánce. Táhli jsme skialpy na zádech. Naštěstí Jana Foltýnová a Vašek nám vzali jedny lyže a dvoje boty, tak to Sixta přežila. Já a děti jsem šli rovnou na Děvín, ostatní se samozřejmě zastavili na Modrodolské chatě a skejsli tam až do 10 hod. Když konečně došli na Děvín zdatně posilnění tak jsem šla spát, protože mě bolel vytržený moudrák. To jsem ještě netušila, že u nás na Asistentárně bude spát Vašek. Tak mě svojí notně nabroušenou pilou zbudil asi o půlnoci a tak jsem se přidala k posezení v kuchyni a s Janou jsem to uzavřely ve 3 ráno. Já utekla na Hašišárnu, kde zase zařezával Peky. Ale vedle mě  se hned ztišil a všichni mohli v klidu dospat.

 
Pátek nás probudil sluncem a bylo celý den nádherně. Několikrát jsme sjeli Studnu. Bořek s Honzou Zunou  a rukavičkářem šli hned ráno na Malou Studniční Jámu. A když Bořek odcházel, Honzík si s námi dal ještě jednou Studnu. Dal za ten den 2000 m výškových a ještě kolem nás se Sixtou kroužil, aby se nenudil při cestě nahoru. Jana s Maruškou šli přes Výrovku do Pece a Vašek vzal naší Anetku na Sněžku. Dorazili až na večer. To už se začala sjíždět omladina. Alenka pozvala půlku Gymplu. Naštěstí dorazilo i pár dospělých, ale byli jsme v menšině. Nakonec se tam za 3 dny vystřídalo přes 30 lidí. Omladina si to moc užila v jeskyni. Měli kytary a heligonku, tančili a zpívali. My měli pohodový, klidný večer v kuchyni.
V sobotu jsem s Honzou, Fandou a Sixtou vyrazili prozkoumat sjezdy do Dlouhého Dolu. Mělo to parametry dobrodružného výletu. Prodírání se mezi stromy, svačina u vodopádu pod Červinkou  a pak sestup na cestu k Výrovce. Když jsme se z lesa, kde nebyl žádný sníh vynořili s lyžemi na zádech, turistům málem vypadli oči z důlků.  Ostatní šli pěšky z Děvína do Modráku, pak na Rychtrovky, na Výrovku a tam jsme se všichni sešli na polévce a bombardýnu. Pěší pokračovali po traverzovce (dosti náročný průstup klečí, sněhem a potoky) zpět na Děvín a my si dali nádherný sjezd ze Studny. Večer již byl společný s omladinou. Většina jí odjela a my se dali do hraní her. Tichá pošta s pantomimou vyhrála. O půlnoci nás napadlo se jít koupat do potoka. Tak jsme udělali koupací výpravu. Vlezlo nás tam 5. Super. A pak se krásně spalo.
Neděle opět slunečná. Lyžaři dali 1-2 sjezdy Studny a já jsem vzala chodce na procházku k Modrodolskému vodopádu. U Foxe kvetly krokusy a vodopád byl nádherný. 3 odvážlivci k němu přešli po stromovém mostě. A  pár bláznů se opět koupalo.  Po obědě a úklidu jsme v pohodě opustili Děvín a pár lidí pokračovalo do Bernartic na opékačku a ráno na Velikonoční pomlázku.
účastníci zájezdu:
Pekárci, Sixta, Zunovi, Foltýnovi, Víravovic, Křížovi, Gřeškovi , Albi a mnoho omladiny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *