Je po Vulkánu (12.10.), oslavách 110 let TJ Sokol Stěžery – štafeta (22.-24.9.) a dalších zářijových aktivitách

Na vrcholku hory ze železa, ze čtyř stran se hromy ozývají, obzor blesky křižují. Pod skaliskem oheň plápolá. Koruny dubů letitých nad hlavou mám, nad nimi hvězdy skrz oblaka září. Na vrcholu hory ze železa mám k hvězdám blíž. Však, čím blíž jsem hvězdám, tím větší je tu zima. Život je tam dole, v údolí, kde štěstí střídá smutky a smutky zase láskyplná objetí. Čekám tě v údolí… Pod nohama Zemi a v duši vůni růží…

Konec léta i začátek toho babího se vydařil, počasí přálo mnohému. Něco již na stránkách proběhlo v samostatných článcích a já rád doplním to ostatní, o čem vím. Nu, bude to tentokráte kratší článek, ale fotek jako máku. Věřte, že to za to stojí.

 

110 let TJ Sokol Stěžery, oslavy, 22.-24.9., byly dlouho připravované a náš oddíl byl požádán o organizaci nedělní štafety 110 x 1 km. Popsat vše, co kolem toho bylo, by vydalo na tragikomický román, proto od toho upouštím a slovy klasika: ŠTAFETA PROBĚHLA.

Velký dík patří Vrbce za trpělivost s Přemkem Šancem a se mnou, za její práci s PC a kreativitu při navrhování všeho potřebného. Plakátem počínaje a kytkami konče. Mezitím bylo mnoho dalšího, třeba startovní čísla, startovní listina, dary pro předsedu Přemka a další. Další velké poděkování patří těm, kteří přišli pomoct s organizací, Ady, Zdenička, Janka a Martin. Též i všem oddílovým účastníkům, čímž jsme se ukázali v tom nejlepším světle a získali vysokou prestiž mezi Stěžeráky a lidmi z okolí. Vše ale začalo po Plážovce vyvěšováním plakátů a o víkendu sobotním příjezdem Hullicze a Moniky…

Všechny fotky lze zhlédnout v galerii: https://www.hostezery.cz/galerie/nggallery/galerie/110-let-stafeta

 

Je po Vulkánu, 12.10. Cestou jsem se zastavil u DJ Toma, pozdravil figurínu, co jej provází již od založení Seweru a pěkně jsme spolu pohovořili. A nyní záznamy z deníku: ve Vulkánu je příjemná atmosféra, s přicházejícími se debatí o brigádě v Obřáku a tiché, rozuměj elektrické, pile, skialpinisté tuší…, Jarmila vyvezla Karla, bramborákové speciality jedou, Kancléř exceluje s prsy i ostrostí, ale to je jen pro čtení v deníku, agitujeme důchodce do Obřáku a též na Modřínové háje, v 19:05 je nás deset, dochází na půlhoďku auto-moto-revue, vracíme se k tématu z minulého Vulkánu, viz foto, pravidelný čtenář ví, hučí to tu jako za starých časů. Ke konci přichází Korálek, ale to tam již nejsem, nakládám cestou domů pípu do Obřáku. Jistě to bylo milé překvapení.

Bylo tam zase fajn, těším se na listopad.

 

Pokračují pravidelné vocapové příspěvky.

Hory, kde se dalo: přispěli Vašek a Pavla.

Lezení, kde se dalo: přispěli Bosák a Libor.

Závodění, kde se dalo: přispěli mládežníci Žofka a Vojťák.

Radovánky jiné, kde se dalo: přispěli Čejpik a já.

 

Tím je tento report u konce. Snad náhodného i pravidelného čtenáře/čtenářku potěší.

 

František-FKDP

 

První komentář

  1. Vrbka:

    Hezký článek, hezké akce…. a děkuji za poděkování:) Štafeta ale klapla i díky tobě a všem pomocníkům i zúčastněným. A díky nafukovací bráně i měla vysokou úroveň:)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *