Je po Vulkánu (13.2.), Setkání v Martínkovicích (14.-16.2.), narození Zuzanky (7.3.) a …

Porucha notebooku sice zapříčinila zdržení vydání článku o únorových akcích, ale na druhou stranu pomohla připojit do tohoto článku téměř žhavou novinku. Radostnou!

Budu tedy dnes psát výjimečně od dění nejnovějšího po nejstarší:
narodila se Zuzanka Čejpová, známá všem pod „pracovním názvem“ Sardinka!!! K této šťastné události došlo 7.3. okolo 22,00 hod. Nezbývá než děvčatům popřát hlavně zdraví a taťkovi ať „přežije“ oslavy.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Setkání v Martínkovicích, 14.-16.2., nebylo sice zimní jako v letech minulých, ale i tak tam bylo velmi příjemně a také na nějaký ten výlet došlo.
Osobně jsem se zúčastnil až sobotního večera a tak postřehy z pátku a soboty mám z jiných, přesto důvěryhodných zdrojů. Kníže napsal třeba toto: 
„Nevím jestli si vzpomenu na všechny přítomné: Naďa, Pavlína, Mája, Petr Smola, Zdeněk Vrága, Tonda Fendrych, Tomáš Langer, Karel Pupík, Pepa Tejkl, Kur, kompletní Hakenovi, Lenka s Honzou a Kristýnkou a samozřejmě Cyr. Opravdu nevím jestli jsem na někoho nezapomněl.
 
Páteční večer byl zcela ve znamení Malty. Promítala se letošní silvestrovská výprava a pak vzpomínka na asi první silvestrovsko-novoroční ostrovní dobrodružství z let 2006/2007 ještě s Pepou Tejklem. Letošního roku se ujala Pavlína. Její pojetí bylo více o přírodních krásách tohoto ostrova. Svéráznější pojetí Zdeňka bylo doplněno skvělým odborným historicko-architektonickým výkladem Tondy Fendrycha. 

Sobotní výlet byl původně naplánován přes Zaječí rokli, Skalní hřiby, Hvězdu do hospody Amerika a pod lesem zpět. Nedaleko Skalních hřibů jsme však potkali skupinku turistů, kteří se vraceli. Zabahněné oblečení jednoho z nich svědčilo o zledovatělém a velmi těžko průchodném terénu. Nevypadali jako nějací sváteční výletníci a tak jsme i my změnili plán a šli jsme do hospody na Slavném. Od jednoho z nich jsme se dověděli něco o zajímavé geologické historii Broumovských stěn. Ze Slavného jsem pokračovali kolem Kamenné brány zpět do Martínkovic.
 
Ještě bych tam doplnil, že v neděli dopoledne zbytek účastníků sledoval přenos ze Soči a vítězství Evy Samkové.“
Gaston (Martin Dv.) pak viděl sobotní výlet z Police nad Metují přes Ostaš a Broumovské stěny s Jarmilou a Karlem takto:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Já pak sobotní promítací večer viděl tak, že hlediště bylo plné k prasknutí a záběry Zavírání Alp přiměly Petra Hakena ke vstupu do oddílu.
 
 
 
 
 
 
 
 

Však si také hned převzal oddílové tričko a následující den přidal prostřednictvím Knížete do Plánu akcí výlet na poslední dubnový víkend – putování po Českém ráji.
 
 
 
 
 
 
 

Sedělo se dlouho a dokonce i zpívalo. Šlo spíše o pokus a zřejmě bude zase na dlouho tato aktivita vedoucím turistické základny zapovězena. Tedy v neděli ráno, kdy venku bylo příjemně teplo, to tak vypadalo.
 
 
 
Vulkán, 13.2., navštívilo 20 členů z oddílu, pes a také Petr ze Seweru a Tonda Fendrich, což samo o sobě napovídá, že bylo opět veselo. Celý večer provázelo především předávání a zkoušení triček, což byly mnohdy úsměvné chvíle – třeba když si jej zkoušela i nedočkavá Lenka ještě s bříškem. Dále je pak poznamenáno:
– přišel nás navštívit po delší době Zdenda Kudrnáč a poprvé i Kníže a Kačka! Nu, panáčky na sebe nenechaly dlouho čekat …
 
– podával se tradiční, leč tak nějak mnohem chutnější héfaist a bylo to prý kuchařem Martinem. Snad tam bude častěji.
 
– po úpravě světel (výměny a dotažení žárovek) jsme mohli studovat mapu Májových Alp. Hodně lidí poté o tomto květnovém výletě začalo uvažovat.
 
– v 18,55 došla Plzeň, krokety a špenát. Všichni z postižených to nesli nelibě.
 
– proběhlo mnoho úžasných rozhovorů o horách, lezení, výletech a plánech, že jsem to ani nepsal a jen poslouchal a občas se i přidal.
Nu a tak proběhl celý večer. Ve 22,33 se ještě naposledy objednávalo a to nám pak vydrželo až do konce posezení, cca 23,15. Ještě ve 22,45 nás sedělo a povídalo si jedenáct. Nechtělo se moc loučit, jenže následující prac. den a odjezdy různých dopravních prostředků více nedovolily. Tedy kromě Bengovi, Sylviovi a Parťákovi, kteří dodrželi tradici a pokračovali v brut(ální) jízdě.

Tak takový byl únor. Pravda, mohl bych ještě napsat něco o Hoteliérově úžasném ranním pohostinství v Budvarce při hokejovém zápasu našich s Lotyšskem nebo o zasedání oddílové rady, kde se dlouze řešila organizace květnových oslav v Obřáku. Ale to první doporučuji příště zažít a to druhé věřím že oceníte, až tam budete.
 
 
 
 

Pozvedám skleničku s Chardonnay 2010 ze Salónu vín ČR a připíjím na Zuzanku a také na 17. březen, kdy bude našemu oddílu podle zřizovací listiny 10 let! No, zřejmě slušnej měsíc, no.
 
 
 
 
 
 
František alias Prezident-FKDP


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.