Je po Vulkánu (13.5.), Sedmihorkách v Bořni (14.-16.5.), Školení v Obřáku (28.-30.5.) a prvních Plážovkách

Rozvolňovací měsíc je za námi, počasím květen moc nepřekvapil, tento rok tradičně úplně jiný. Přesto se dařilo jezdit do přírody, do skal, využívat sportoviště. Tak co se v tom oddíle dělo tentokrát…

 

Vulkán, 13.5., zřejmě nadlouho naposledy proběhl ve vyhnanství. V početném obsazení bylo opět veselo a znovu tu byli nováčci: Bengo a Káčko (Honza Kovanda).

Rozjíždíme pípu, krájíme nakoupené občerstvení. Pivečko jako křen, hospodští se střídají, Benga to baví. Já se na přání čtenářky fotím s aktuální slečnou. 😉 

Předávají se průkazky ČHS, plánují se Tatry (auto nebo vlak, odjezd/příjezd, náplň – lezení a turistika, ubytování, atd.), hovoří se o Obřáku, že bude plno, hlavně dětí, též co tam (školení z prusíkování, tahání z trhliny, jištění, jiná přání). Zdenda Kudrnáč se dobývá do Vulkánu, přičemž již nemá sílu dojet za námi a opouští HK, příště prý určitě!

Do oddílu vstupuje náš skalní obdivovatel Jiří Černý, je nás opět 80! 😉 Hodně se povídá o lezení, kde, kdo, kdy, co bylo, co bude. Plánují se Letní Alpy, obojí. Prostě to tu žije! Proti původnímu plánu ukončit posezení ve 21:00 se ještě ve 22:14 připíjí na vítězství našich nad Švédy. 😆 A hurá domů!

A v červnu hurá do tradičního Vulkánu!!! (Místa objednána, 3 stoly po čtyřech, jistě se nás vejde i více.)

 

 

Sedmihorky v Bořni (14.-16.5), se uskutečnilo díky nápadu Pekyho (Diskuse, 6.5.). Vkládám příspěvek autora myšlenky (viděl jsem hezké fotky, bohužel nikdo zatím žádnou neposlal, rád je ale dodatečně doplním):

Bořeň

Dne 14-16.5.2021 proběhla oddílová akce v oblasti Bořeň. Je to znělcová hora nedaleko Bíliny. Délka cest v této oblasti je od 20m do 150m. Většina cest vyžaduje svoje jistítka (frendy, vklíněnce), cesty co se lezou v (J sektor) mají i několik borháků/kruhů. U většiny cest je uděláno slanění.

Jaro je na srážky hodně bohaté a bylo to znát i na příjezdové cestě která vede pod jižní stěny Bořně.  kde je i tolerované veřejné tábořiště. Na tábořiště se dostali pouze vozy vybavené pohonem 4×4. Všichni ostatní nechali auta u turistické chaty z druhé strany a věci na táboření si museli vynést. V pátek jsme se sešli v sestavě Rosťa a Lídou, Honza Průcha s Pavlou, Čejpíci celá rodina a Já s Ivkou. Bylo velké mokro a tak jsme oheň nerozdělali, pouze ve stoje pokecali.

Sobota byla plná lezení při proměnlivém počasí a hlavně bohatá na zážitky. Iva zapomněla komplet lezení  – ale zachránili ji Libor s Káťou když ji přivezli komplet lezecký set.

Honza Průcha při slaňování uklouzl a bouchnul se do zad. Při tom si způsobil zlomeninu tří žeber + pneumotorax plic. To se ale zjistilo až večer v nemocnici. Do té doby stihnul ještě vytáhnout tři další cesty. Aby se to nepletlo tak se Rosťovi ještě ztratil jeho nezničitelný mobil. Večer se nám podařilo posedět u ohýnku i když nás jednou zahnala řádná bouřka s prudkým deštěm a bouřkou.

Akce se vydařila a myslím že se na ni bude vzpomínat.

Peky

 

 

Školení v Obřáku, 28.-30.5., slovy klasika proběhlo. Sešlo se nás přes třicet dospělých, dětí přes dvacet! Nechám převážně hovořit fotky. V pátek jsme dorazili v 17:17 a ve dvě ráno byla zábava v plném proudu. Stalo se: 1. sud na Vrbku (18:01), 2. sud na JanuKá (0:15), Roman Čížek nový člen oddílu.

V sobotu se dělíme na dvě skupiny: Strážné a Pomezky.

Já, Vrbka, Čejpik (od Bufetu pak i Šíma, jdoucí z Černého Dolu), jedeme ranním autobusem do Vrchlabí a následně do Strážného, kde řádně posnídáme a poté vyrážíme přes Hříběcí boudy směr Bufet, Výrovka, zimní cestou Modrák a chata (Strážné-Obřák 9:45-19:05). Vrbka cestou slaví narozeniny a Šíma ukazuje, jak se vysekal v zimě na skialpech.

Zbytek těch, kteří chtějí na celodenní výlet, vyráží na Sněžku a Pomezky, zpět autobusem.

Od 19:00 začíná sobotní zábavný večer, kdy fotek je méně, ale atmosféra opět vynikající! Došlo i na 3. sud – Jarmila (20:55). V zastoupení naráží Jířa. V jednu hodinu usínám, kdy zpívá se stále vesele.

V neděli se pomalu probouzíme, dáváme dohromady sobotní noc, balíme a platíme. Dochází i na staronového člena, tedy s příplatkem. Počasí moc nepřeje, Sněžku necháváme na jindy.

Byl to po dlouhé době svobodný oddílový víkend a na účasti to bylo znát. Děkuji všem za velmi příjemné chvíle v srdci Krkonoš.

 

 

Dál tu mám již „jen“ první Plážovky, brigádu i hraní, vč. tradičního jarního vyvěšování nové nástěnky. Jani děkuji, krásná práce! Též brigádníkům moc děkuji a i všem, kteří mají chuť se po víkendu sejít a odreagovat se plácáním do kulatého nesmyslu. Za každého počasí! Vždyť Jerryho podání je za dveřmi!

Tak a to je za květen vše. Tento článek je zvláštní tím, že rozepsán byl v Čechách a dopsán v Itálii, po úžasném vítězství našich nad Skoty – i za Kúdelu!

 

František-FKDP

PS: předem se omlouvám za možné další zdržení článku červnového, neb začátek července mám nabitý (Tatry a Alpy) a pokud se nenajde nějaký dobrovolník/dobrovolnice, jen tak nebude. Určitě ale prožijeme v červnu Vulkán (již za námi a bylo tam moc pěkně, horolezecky), dále zmiňované Jerryho podání a na konci měsíce Příhrazy, kde se můžeme opět proškolit a pěkně zalézt.

2 komentáře

 1. Ady:

  Františku, díky za přiblížení všeho dění, je to parádní. Děkuji za splněné přání :-).

  Vítám v oddíle nové členy – Jirku a Romana!!!
  Vítám v oddíle staronového člena Kamila!!!

  Mám prosbu pro staronové členy – nemůžete si zaplatit poplatky řádně v termínu, abychom neměli s Františkem tolik práce s úředním šimlem?

  Mějte se krásně, Ady

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.