Je po Vulkánu (9.5.), Plážovce brigádě i prvním hraní (15. + 29.5.) a dalších dubnových radostech

Trošku slunce, občas mráčky, vedra i mrazy, déšť i sníh… Prostě aprílové počasí, jak jej známe. Ani v oddílových radostech nebyl jiný, spíše nadprůměrný.

 

Radosti a starosti okol příprav oslav 20 let oddílu mi zabraly a ještě zaberou hodně času, ale kronika má teď přednost a rád budu chvíli soustředit myšlenky jiným směrem.

Plážovka – brigáda, 15.4., nebyla náročná, hodně toho již bylo uděláno Čtvrtky a spol., ale spíše šlo o první příjemné setkání na kurtech a to se povedlo.

 

Plážovka, 29.4., začala další ročník plácané ve Stěžerách. Vše je na stránkách v Plánu akcí, všichni jsou vítáni. Třeba i mimo oddíloví, výborně nás doplňují a je s nimi veselo.

 

Vulkán, 9.5., proběhl v příjemné společnosti, u dobrého jídla a lahodných moků. Přišli i důchodci, to bylo milé. Plánovali jsme Sedmihorky a oslavy v Obřáku, povídali si o Májových Alpách a Cyrovi, řešili hůlky vs. cepín v terénu a k tomu mnoho dalších, duchaplných témat. Bylo to další fajn setkání.

 

Pokračují pravidelné vocapové příspěvky.

Výjezdní zasedání předsedů, 6.-7.4., kdy večer našel cestu zpět do oddílu Raf v Bělé na hřišti a druhý den jsme si s Márou udělali pěkný první jarní výlet na horákách: Tábor a Kozákov. On lehce trénoval, já to měl jako ultra maratón. Komplexně to byl báječně strávený čas.

 

HIS, 6. + 14.4. Šestého to bylo pro někoho první lezení venku vůbec, pro někoho poprvé v HISu a pro někoho poprvé tahání cesty. K tomu ideální počasí, lezecká parta, připravené občerstvení a kamarád, co rád zašel pro kávu a zákusky.

Čtrnáctého mělo též nějaká poprvé, např. pro vstupující Naty do oddílu, ale po první cestě a spouštění hulákala, že ze svazu opět vystoupí. Domča pak poprvé slaňovala a moc se ji do toho nechtěla, resp. nechtělo se jí z útulného koutu. Přijela si zalézt i oddílová lezecká elita a bylo se na co dívat. I amatéři ale dávali hodnotné cesty. Opět bylo občerstvení a Maty přivezl celou kuchyňku, tudíž nám tam stále voněla čerstvá káva. Milé bylo i nečekané setkání s Ivou a Sojkou. Opět další příjemný lezecký den a hurá do skal.

 

Valná hromada ČHS, 13.4., byla hodnotná, zajímavá, přínosná. I mé příspěvky jsou v závěrečné zprávě připomenuty. Členové ČHS již dostali potřebné informace, kdo další má zájem, rád je zašlu.

 

Sraz oddílové rady s kuchaři, 23.4., ohledně plánování menu do Obřáku na oslavy, byl gurmánský zážitek a to je vše teprve na papíře. Nu, máme se věru nač těšit.

 

Výhra v tombole v praxi, 28.4., byla vybrána v H Centru ve Starém Hradišti a musím říct, že jsme si to parádně užili.

 

Sušky, 29.4., se lezecky povedly a kromě skvělých výkonů Rosti a Kačky mě zaujala Rosti oblíbená snídaně před lezením: jogurt, olej, chilli, česnek a na to položit dvě volská oka! Dobrou chuť a poté hurá do skal. Nebo na toaletu…

 

Slovinsko Bosáka a spol., konec dubna, se dle slov mistra povedlo a konečně si na chvíli odpočinul od popelnic.

 

Jagyč a jeho příspěvek do článku: trochu mého jarního lezení:
O velikonocích jsme jeli s Ponožkou do Labáčku na pravej, v pátek bylo chladno, tak to pěkně třelo, vylezen mimo jiné Chléb a Hry VIIIb, 70m. Zajímavé, dlouhé, vytrvalostní, s rajbáčkem na konec. Nahoře jsem lano skoro nebyl schopný cvaknout do slaňáku. V sobotu se udělalo teplo, zkoušel jsem Písek na Obzoru, ale poslední boulder jsem nevymyslel, hold jsem slabej (nešikovnej) na IX. Pak v tom teple nevyšlo už nic. Ale polezení famozní, prostě Labak.

Pak počasí spíš nelezecké….. jen v pátek 12 .4 jsme jeli na Panták a povedlo se vylézt Výlet Mezi Lidi IXa, PP. Trocha vymejšlení kolem 1R, nakonec lezeno přes dírky vpravo asi těžší variantou, ale pro mě hratelnou. V prvním ostrým jsem upadl, opravu jsem si už pohlídal.
V sobotu 27.4 je konečně hezky, tak jedem s Mladákem a Cibou na Szczytnik. Vylezena Manewry Piaszczyste, 8- na OS a několik lehčích, ale krásných cest. Potkali jsme Ivoše Mandyse, pěkně mu to leze.

Radovánky skialpové, kde se dalo. Přispěl: Čejpik.

 

Radovánky lezecké, kde se dalo. Přispěli: Maty, Libor, Domča, Zdenička, Čejpik, Jagyč a já.

 

Radovánky jiné, kde se dalo. Přispěli: Kačka, Bohunka, Vrbka, Naty, Čejpik a Vláďa.

 

Duben končí čarodějnicemi.

 

Ale i pěkné záběry přírody, a nejen jí, jistě závěrem potěší.

 

Tím je tento report u konce. Snad to nejen pravidelného čtenáře/čtenářku potěší.

 

František-FKDP

První komentář

  1. Natalia:

    Krásný článeček, Františku. Děkujeme, že to tak hezky shrneš.<3

    "Naty řvala, že ze svazu vystoupí…" ale zapomněl jsi napsat PROČ!!! 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *