Je po Vulkánu alias Výročce (2.12.), Stěně Černožice – zahájení a pravidelném lezení, Promítání v AC (29.11.) a jiných listopadových akcích, Posledním slanění (3.-5.12.)

Konec roku se blíží, zbývá dopsat poslední letošní report o malém, ale významném dění v našem oddíle. Za okny se pravidelně pere zima s podzimem, naštěstí má častěji navrh. Advent byl hezký, vánoční svátky též, ještě zbývá dnešní Silvestr a budeme psát již o devatenáctém roku trvání HO TJ Sokol Stěžery.

 

 

Stěna Černožice, každé pondělí od 1.11., se rozjela bez různých omezení a na účasti je to znát. O každém pondělku je tam veselo, poučně, snaživě úspěšně i bezúspěšně, přesto s nadšením do každého kroku a chytu.

Listopadový výletek s Jarmilkou a Karlem z Červeného Kostelce do Odolova a zpět, 13.11., pěkně popsáno Janou-Vrbkou

Již před listopadovým Vulkánem jsme byly s Jarmilkou domluvené na sobotním výletu. Ve Vulkánu jsme pozvali i Karla a ten se rád přidal. Vyrážíme podzimní krajinou po běžkařské stopě, kterou Karel dobře zná, od Červeného Kostelce do Odolova.

Tam si dáme, bohužel venku, svačinku a vracíme se přes Kryštofovy kameny bunkrovou cestou zpět.

Ke konci cesty jsme zachráněni, protože jsme objevili hospůdku. Sice zavřenou, ale polívku, pivo, panáček i kávu nám nakonec dali.

Celkem jsme ušli asi 13 km. Sice né moc, ale krásný výlet to byl:)

 

 

Nečekaná ledovcová paráda, 19. – 21.11., pěkně popsáno Jirkou

Semlelo se to velmi rychle.

Pár telefonátu z dálné Aše a do Aše. Akce je upečena a zařízena.

Týden letěl jak vítr. V pátek naloďuji Adélku ve 12:30 v práci a letíme na západ. Po telefonu za Prahou aktivujeme Vášu a o 2h později na křížení A6/A93 se nalepujeme za jeho vůz, lépe to nešlo. Zbytek šel ráz na ráz a lehce po 20h otevíráme první plechovku v apartmánu.

Ráno burcuji k pohybu, venku inverze, nad kterou cítím sluníčko, a nohy vibrují natěšením (večer jsem zjistil, že poslední Alpy a lyže byli 15.12.2019).

U lanovky v 9:15, masakr lidí a vřískající repráky 2-G. Za 1:15 jsme konečně na nejvyšším bodě HinterTux-Gletscher Arény.

Celý sobotní den úžasná azurová lyžovačka. K odpoledni padá únava, ale nevadí, stejnak jsme urvali po předlouhé době krásných 42,5km sjezdů.

Neděle nás vítá mrazem a jasnou oblohou už v údolí. Nohy cítí včerejší porci km.

Burcuji, ať jsme už nahoře. Bo to vypadá zase na dlouho na útrum.

Opět začínáme na střeše Arény. Je o poznání méně lidí a i přes dvě pauzy v hospůdce dáváme 48,9km úžasné lyžovačky pod modrou oblohou až do posledního vleku.

 

Promítání v AC klubu o Srpnových Alpách, 29.11., pěkně popsáno Ade

Zprvu trochu hozena do vody, ale s odstupem času a všeho za sebou, musím moc poděkovat Školníkovi a Františkovi za důvěru ve mě vloženou. Nervozita přišla den předem a též měla, dle mého gusta, i den zpoždění se svým odchodem 😉 . Atmosféra samotného večera byla báječná.

Jak říká Jíra – s ničím není problém a s čímkoli pomohu a rád. Jak říká Vašek – to mě prostě baví. A Ondra? Jo, ten když se usmál, tak jste věděli, že je opravdu šťastný. Díky chlapi, jste rváči a machři. Díky, že jste měli chuť se mnou jít do hory 😉 a věřili.

Ady

 

 

Vulkán alias Výročka, 2.12., byl opět sváteční, neb byl volební a cukrový s cukrovím. První přišel Luděk a přisedli si k němu tři veteráni (z jakéhosi veterán klubu), v kterých nepoznal nečleny a snažil se jim vysvětlit, že budou volby. Následné prozření, mým příchodem a odporoičením stařečků ke stolu ve vedlejší místnosti, bylo opravdu vtipné.

Plánuje se Ořák, Zdenda zveřejňuje své plány na další rok a slibuje, že je opravdu dá na stránky (z jeho emailu: Rád bych v příštím roce splnil slib ohledně zanesení akce české ferraty a případně ferraty v Dolomitech do plánu. Zcela určitě tam vložím i info o Kilimandžáru, které by bylo zřejmě zcela na konci roku, tedy přelom prosinec 2022 a leden 2023.) Já začínám uvažovat o velikonočním skialpovém Combinu).

Vrbka má plán, jak se dožít 102 let – žít v Africe. Já kontruji, že to jde všude, bez ženy a dětí. Rozdávají se linecké matterhornky – Ade, Vrbky a mé Zuzky. Všechny velmi chutné! Přitom se leze, gymnastikuje, cvičí, skialpuje. K tomu z rádia vánoční písně (i má TOP z cizích https://1url.cz/@WHAM ze Saas Fee). V 19:50 vstupuje do Vulkánu podruhé v životě Šíma, atmosféra houstne.

20:00 začínají volby, celkem 9 přítomno + 21 hlasujících na dálku (prý se o volby lidi nezajímají, když jsou spokojení). Zapisovatelkou je Vrbka. Takto to viděla a mě slyšela:

20:03 tolerance jedné topinky; činnost oddílu na stránkách – čte cca 20% členů, jako i oddílové emaily; v pokladně je 20 tisíc, utraceno 40 tisíc, kdykoliv k nahlédnutí; půjčovna… na stránkách; členská základna 2021 – 90, celkem během činnosti oddílu  – 162; volby – předseda a rada jak je, místopředseda Jagyč vs. Ade 13 ku 12; skrutátor Zdenda posvětil průběh voleb a ve 20:44 konec oficialit.

V diskusi proběhla úprava voleb na příští rok, též nákup průvodců do oddílu. Poté již volná zábava, hlavně na baru, kde jsme celý večer dlouze ukončovali, též i ve společnosti Thédi a Zdeničky. Parádní poslední Vulkán to byl, zakončený opět tradičně šáněm, na benzince!!!

 

 

Poslední slanění, 3.-5.12., je popsán na 4 stránkách, zkusím napsat to nejdůležitější, ostatní řeknou fotky.

V pátek 19 dospělých + 10 dětí, v sobotu ještě 4 + 2. Cesta tam byla fajnová, naposledy nelegálně po nové dálnici okolo ucpané státovky. Vyvezení sudů od mostku do chaty bylo náročné. Plná jednička hlaholí, kapela se pomalu rozjíždí. Ve 20:35 nová členka Lenka alias Mrs Cabbage. Po půlnoci se tancuje, v 5:00 usínají poslední.

 

 

 

V sobotu pozvolné probouzení, odchody na různě dlouhé výlety. Zážitků spousta, zima se ukázala v plné síle.

V 16:30 se začíná vařit guláš (byl vynikající!!!), postupně všichni přicházejí. 18:30-19:00 Mikuláš, anděl a čerti. Povedené setkání s dětmi, bylo to hezké a veselé. V 19:40 teprve druhý sud – dává do plycu Honza. Však si ho před dvěma lety zazálohoval! Na první jsme se složili, tedy opět bez čárkování. 21:45 slavnostní chvíle – předávání diplomů (v nepřítomnosti): 10 let Pokyša a Jana K. Ade vystavila všechny, které se stále nepodařily předat. Pěkná sbírka podle let. Pěkné poděkování za tu milou činnost.

Následoval Vulkán v srdci – (ne)skromně já. Následovalo další hraní a tancování, zpěvně a veselo bylo. S Vrbkou předvádíme funkční oddílová trička, jsou fajn a funkční! Příště bude možno objednat. O půlnoci hlasitá Špinavá záda, v 1:20 jde kapela spát a následují ji ostatní.

V neděli loučení, úklid, výlety po okolí, třeba dozadu do Obřího dolu k vodopádům. Moc hezké místo. Poté odjezdy a zamávání chalupám – nashle v lednu!!!

Tak tady bych mohl napsat, že je to pro letošek vše a rozloučit se s vámi. Jenže není. Děkovat by se mohlo mnohým, resp. všem za vše, co společného s oddílovou činností prožili a i se občas o zážitky podělili. Ale jedno adresné poděkování sem patří: Janě –  Vrbce za starost kolem zprostředkování nákupu triček – děkuji! Nemá to s mnohými z nás jednoduché…

 

A teď je to opravdu vše. Dále jen stručně neboli briefly: PF 2022!!!

 

 

František-FKDP

váš staronový předseda alias prezident

 

10 komentářů

 1. Ady:

  Báječný oddíl plný báječných ženských a báječných chlapů… A o tom to je :-). Je nám spolu prostě báječně!!!

  Františku, náš oddílový předsedo, již dnes v tomto 19. roce naší činnosti. Díky za uběhnuvší rok a blahopřejeme k opětovnému prezidentování. Přejeme Ti krásná setkání s námi všemi na jakýchkoliv cestách…

  • F.:

   Šetři s tím medem, pilná včelko! 🙂 Ač jej mám velmi rád.

   I já se MOC těším na setkání s vámi všemi a na vyprávění a třeba i počtení o tom, jak si užíváte všeho, co nás spojuje. 🙂

 2. Ady:

  Hledala, až našla. Děkuji MOC, Františku, za doplnění jedné z těch důležitých fotografií s přijetím nového člena do oddílu – paní Zeliové alias Mrs Cabbage. Jen podotýkám, že první oslovení nemá ráda a na druhé je z této akce hrdá 🙂

  Leni, VÍTEJ!!!

  Prezident se kaje, že opomněl, a rád si s Tebou dá skleničku něčeho dobrého 🙂

  • F.:

   Vše pro čest a slávu krále, v tomto případě předsedy, že, Ade? 🙂

   Pravda, kaju se, fotka do oddílu vstupující Mrs Cabbage se opravdu někam zatoulala a jsem rád, že si toho všímavá čtenářka všimla, na nedostatek upozornila a o nápravu se zasloužila. Děkuji MOC, diplomatko Ade! 🙂

 3. Rosťa:

  Nejvíc se mi líbila Františkova filmová etuda se sudama na kolečku.

 4. B.:

  Krásný článek, kráásný fotky, krááásný videa a ještě kráááásnější lidi. Parádní parta a úžasný obětavý prezident.

 5. Jířa:

  Super měsíc, jak vidno. Pěkně my i vy i ty ostatní.
  Takže je to za námi a budeme za letos zase muset pořádně vzít. 😀
  Úž se těším .-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *