Je po Vulkánu (11.11.) a říjnových akcích: Valné hromadě TJ Sokol Stěžery (5.10.), Brigádě na dřevo (15.-17.10.), Cestě domů (20.9.-9.10.), lezení v Hollentalu (28.-30.10.), jiných lezeních, Plážovkách…

Je to již trošku kolorit, ale pěkné zářijové počasí se přehouplo i do října a tak nebyla o pěkné zážitky nouze. Některé jsou již popsány v článcích předchozích, o těch dalších se pokusím informovat v tomto.

 

 

 

 

CESTA DOMŮ, 20.9.-9.10., pěkně popsáno Alby,

Naše cesta započala 20. září  ve Rtyni v Podkrkonoší, odkud jsme jeli vlakem a dalšími spoji do Bukovce na nejvýchodnější bod ČR na start naší pouti. Cesta nám trvala 20 dní, při kterých jsme přešli Beskydy, Jeseníky, Rychlebské hory, Orlické hory, Broumovsko a pak směr domů do Rtyně. Celkem 450,3 km, výškových  11 618 m  směrem nahoru a 12 148 m dolů. Přesnou trasu máme případně k poskytnutí. 

Krásný podzim všem. 

Alby, Pavel a Ceran Agbar. 

 

 

Valná hromada TJ Sokol Stěžery, 5.10., proběhla v poněkud hustější atmosféře. Řešilo se mj. navýšení poplatků a nové ceny v Obřáku. Museli jsme obhajovat naši nižší výši poplatků, ptali jsme se na novou cenotvorbu a podmínky objednávání chat v Obřáku, hodně navýšené, trošku nelogické v jednání vůči členům Sokola (nárůst 300%!!!), stálým objednavatelům, neveřejné brigády organizované lyžařským oddílem, jenž chaty spravuje, po kterých je sleva, ale již v ceníku se rovnou píše, že jsou pro LO, atd. Bohužel to vypadalo, že největší zájem o to, co se projednává, mají horolezci. Přesto lze říct, že o Obřák je postaráno dobře, za což patří poděkování především správkyni Kátě Novákové. Přikládám ceník a mnohé již je popsáno v emailu o vybírání poplatků na další rok.

Nu, každý z nás čtyř přiložil své polínko do ohně a občas jsme dostali i pěkně naloženo. Pravda, našli se i další bojovníci, s rozumnými názory, ale sami ve skupinkách, takže šanci na změnu neměli. Dokonce se nás pokusili i zastat, za což jim též bylo nandáno. Souhlas s výborem či kontrolní komisí, která je nově zvolena jako spíše pomocný tým, nedal nikdo z nás.

Další VH je za dva roky, prý s pozměněnými stanovami. Komu to nejvíce prospěje, se teprve uvidí.

Na závěr přeci jen rád napíši, že aktivity Sokola jsou skvělé, členská základna čítá cca 600 členů a především díky předsedovi Přemku Šancovi se podařilo sehnat velké množství peněz (velmi dobře je opatruje Věra Homolková) na obstarání potřebných úprav, oprav a zhodnocení majetku Sokola. Největší podíl má na rekonstrukci dvojky v Obřáku, kterou již mnozí viděli, a je nádherná!!! Takže přes některé výhrady na obsazení výboru buďme rádi, že takové vedení máme. Zdar, zdar, zdar!

 

 

Brigáda na dřevo, 15.-17.10., slovy klasika proběhla. Napsat by se o ní dalo hodně, ale zkrátím to a nechám hovořit fotky.

Sešlo se nás drahně, 23 dospělých a 9 dětí. Pomohlo to k tomu, že se za sobotu stihla udělat loňská těžba a i ta letošní. Pěkný počin všech zúčastněných, v lese i u chat. A jak k dílu, tak jídlu, opět výborná práce kuchařek ze Škrovádu. Nechyběl ani další vstup nového člena, devadesátého (!!!): Miroslav Svoboda od Jany K.

Co říci závěrem? Zápisky z deníku by se daly shrnout do tří mouder: hlava bolí, péro stojí, na práci ani pomyšlení (Sojka v sobotu ráno)/pětky jsou žebříky pro děti (Zelí v sobotu po snídani)/kdo se ráno nestydí, ten se večer nebavil (neznámý autor v neděli ráno).

Tak zase za rok, těším se již nyní na tu skvělou atmosféru, společnost pracovitých lidí, organizaci jak v hodinářství. Mimochodem, všimněte si, že jsem po mnoha letech, možná desetiletích, pracoval! A cestu tam jsme si užili po nové, ještě trošku nedodělané D11 v úseku Stěžery – Heřmanice (v pátečním odpoledním provozu, zácpě na státovce a ucpané Jaroměři, pouhých 11 minut!)

 

 

Prodloužený víkend v Hollentalu, 28.-30.10., pěkně popsáno Jagyčem, 

Čt v 5 ráno z HK (já, Mlaďák, Rosta, Lída), v údolí v 10, po 11 nastupujeme do https://www.bergsteigen.com/touren/klettern/de-oide-wurzn/ , 2 délky ve stínu, pak již sluníčko na triko. Lehký, nevyrovnaný, na rozpink dobrý. Po sváče u auta jdeme https://www.bergsteigen.com/touren/klettern/die-naechste-stufe/ , krásný, vyrovnaný, těžký .… Možná jsme to před lety lezli s Bosákem v poslední délce jsem v 8-fleku několikrát seděl až to vyšlo. Mlaďák to dohákoval skoro za tmy. Spánek na chalupě za 24E, večer tamtéž.

Pá nástup na Stadelwand, 2 hodinky, lezeme https://www.bergsteigen.com/touren/klettern/moderne-zeiten/, předposlední v údolí, jedna z nejhezčích cest co jsem lezl. V podstatě tam furt lezeš, paráda. Horní dvě délky Mlaďák už nedolézal, já to vybojoval AF. Dolů slanění až na suť, sestup ve tmě a v hospodě před osmou.

So lezeme https://www.bergsteigen.com/touren/klettern/john-wayne-der-alpen/, start ve stínu, po druhé délce nalézám do R.D.B, je to pěknej hnus, 7- ještě pouští i s utrženým chytem, v 8 ušlapávám 2 klíčové stupy, pár chytů… je to taková hnusná plesnivá stěnka, tak z čtvrtého nýtu slaním. Pak jen dolezeme Wayna. Nahoře jsou krásné délky. Možná jsme to před lety lezli s Bosákem.

Pak 5 hod za volantem dom.

Na konec října parádní počasí i polezení. I kouř z ohně jsme viděli…

 J.

 

 

Lezení jen tak, co kdo poslal. Především slíbené lezení koček po Vulkánu a první vyvedená cesta Danči, vlastně první lezení na stěně. Takové (ne)všední milé příspěvky. Jako i ty dva od Alby a Jagyče. Tak zase něco někde pošlete, příjemně to okoření ten náš měsíční oddílový report o dění na všech frontách.

 

 

Plážovky, proběhly po celý říjen, až do posledního možného termínu, než byl o víkendu zaveden zimní čas a tím zkrácený denní svit. Byly to moc pěkné šestkové boje, dvakrát opět se čtvrtky, s oslavou narozenin a vstupem dalšího nového člena, Tomáše Moravce.

 

Vulkán, 11.11., je psán nečekaně při pořadu, o kterém se večer mluvilo, jen jsem netušil, že jej tak brzy zhlédnu (dnes vysílaném na ČT1, pouštím si jej z archivu). Cítím však, že se těším na to vysněné prostředí, kdy jej uvidím. Znovu a rád, https://www.youtube.com/watch?v=3ZgImLY3o94 a další. Prostě MEKY! Čest jeho památce.

Na svatého Martina z Tours, jednoho z nejznámějších a nejoblíbenějších svatých, se nás mezi šestou a sedmou schází 10!!! Krásný počin. A to je po pěkném lezení na stěně v HK, kde nás bylo též požehnaně.

Ve Vulkánu již sedí Bengo a povídá si s Vovsem, bývalým mým kolego z Hore Zdaru a Bengovým z práce. Heké povídání, vzpomínání na můj první horolezecký oddíl.

A co bylo dál? Nosí se pivečka, hefaisty, topinky. Přichází Karel a Jarmila, konečně! Přes rok nebyli! Vítán je i Jirka Černý, správce Vulkánu ve vyhnanství, kde vstoupil do oddílu. Vybírají se poplatky, hlásí se noví účastníci Zavírání Alp! Skvělé, Vulkán plní svoji funkci. Povídáme si o všem, společně i skupinově, žije to tu.

19:55 přichází mile nečekaně Ade. Již se nevejdeme, dochází ke stěhování národů – z hrušky dolů – z piedestalu do přízemku, ke stolům, kde náš oddíl vznikl. Veselo je dál, témat hodně. Samozřejmě lezení vévodí! Ve Stěžerách má být nad obchodem tělocvična a též je znovu zájem o ping pong. Mělo premiérově přijít dvojnásobné něžné obsazení, ale viróza zapracovala. Kdo? Tak to bude překvapení třeba příště.

Nosí se panáčky, je stále veselo, napadá mě: nejhorší je skočit do hlavního závodu bez tréninku, tzn. všem účastníkům Poslední slanění doporučuji trénovat! Jířa souhlasí a poroučí… Závěrem lezeme a lezeme, chválíme oddílové vzory, Jagyče, Rosťu, Bosáka, Toma a další. Též i ty, kteří se nebojí začít, nebo se někam posunout, Vrbka, Alby, Ade, Vilíkovic rodina,… I já a mnozí další! Kobyla volá, že?

O půl desáté platíme a loučíme se. Byl to příjemný večer. MOC. 

 

A to je vše, drazí. Těším se na brzká shledání kdekoliv, těším se na Výročku a Poslední slanění. Těším se na vás.

 

František-FKDP

předseda alias prezident

7 komentářů

 1. Lukeš:

  To bylo rychlé…Dík Fando.
  Pěknej vejlet Alby
  Vovsa pamatuju jako dítko, když jsem jezdil s tátou na HoreZdarku a jiné HO akce… ale to už je 35let…čas letí
  J

 2. Jířa:

  Hezké čtení po ránu. Kus cesty Alby, dobře Vy.
  Díky

 3. Zelí:

  ahoj frantisku,

  osobne si ti dovoluji bardzo podekovat za jako vzdy krasne a mile povidani a moc peknou reportaz s krasnymi fotkami a velmi si vazim vaseho, tveho citu, pro vyber obrazku. uprimne, trosku jsme se bal, ze vam, ti tam unikne neco, za co bych se malinko stydel, ale opet jste me presvedcili, ze jste pravi kamaradi, vzpominate jen na to dobre a krasne. moc vam za to tobe i vsem dekuji. poctive drzim suchy listopad a je to super, piju nealko pivo a je mi dobre. zdravim adelku s birelem!

 4. Ady:

  Především vítám nové členy – Míru a Toma :-).

  Alby, tebe vyhodili z práce, že máš tolik dní volna na tak dlouhé putování? Jste borci, blahopřeji.

  Valná hromada byla více než hustá…

  Dřevorubcům již předem píšu slevu na skialpové víkendy :-). Ušetřené chechtáky můžete pošetřit na vlastně donesené dezinfekce :-).

  Jestli dobře čtu v přiloženém průvodci a dávám dohromady tvá slova, Jagyči, nějaká lezecká podzimní pauza není na tobě vůbec znát: rozlez 7-, krásný a těžký 8-, jedna z nejhezčích, co jsi lezl 7+ :-).

  K lezení jen tak mohu poblahopřát Tobě, Františku, a Tvému prvnímu přelezení stropu. Jsem ráda, že jsem u toho byla. Dále jsem byla svědkem elegantního tance na stěně v podání Rosti. Cesta 7+, 9 chytů. Jemu stačilo 5, aby dosáhl stropu. Stále nechápu…

  Krásný listopadový čas všem, ať se vám daří. Věřím MOC, že některá přání a touhy budou díky naší píli vyslyšeny 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *