Je po Vulkánu (11.8.), Červencových Tatrách (2.-6.7.), Lezení na Vysočině 2022 (22.-24.7.) a červencových aktivitách

Pěkné letní počasí opět lákalo na vše možné a tak se dařilo se scházet a činit se i v rámci oddílu. Konaly se akce plánované i narychlo zaznamenané, tudíž mě těší, že mám opět o čem psát – oddíl žije!!!

Červencové Tatry, 2.-6.7., byly báječné, na krásném místě, za pěkného počasí a nakonec nečekaně spřátelenými osůbkami zaplněné! Samostatný článek, jako prvotina nových přispěvovatelů, se chystá, je se věru nač těšit!

 

Křížák, 15.-17.7., byl Rosťou avizován v Diskusi takto: ****** Akce v Ádru / Křížák tento víkend 15.-17.7. ****** Budeme spát na „zámečku“ (= kemp u penzionu Zámecká), polezeme na Křížáku. Večer možnost posezení a jídlo přímo v hospodě v kempu. Příjemné setkání lezců i nelezců, kdy více snad doplní třeba v komentáři sám autor.

Ještě doplnění, že někdo tam dorazil až v sobotu: z Krkonoš či z turnaje staré gardy v Teplicích.

Bylo to fajn lezení na písku s hodnotnými výkony a pro mě i vzpomínkami na časy lezeckých začátků a vyvrcholení.

 

Lezení na Vysočině 2022, 22.-24.7., https://1url.cz/@milovy_plan, navazuje na pěknou tradici a i zde věřím v samostatný článek či doplnění v komentáři nejen samotnými organizátory, Liborem a Kačkou. Ale pár slov a fotek přidám, ať se máte nač těšit: pátek byl lezecký na Palicích a večer veselý, přidala se skvělá lezkyně Pája z Prahy.

V sobotu se lezlo na Drátníku, kam jsem se šel po příjezdu podívat, jak jim to jde, večer se opékalo.

Nedělní ráno agitační – Pája devadesátý člen, den též lezecký, nečekaně na Rozštípené skále, ve stínu! Uf, dobrý počin v tom parnu.

Opět doplním aktivity dalších účastníků: Vrbka s Ivou ze Stěžer pěkné procházky i lezení po skalách, já se opět zdržel, sobotním sběrem zahradních plodů a jejich přetváření v mňamku. Po pátečním podvečerním nohejbálku, v neděli po lezení volejbálek…

Byl to pro všechny další fajn víkend, děkuji všem za podporu ústní i na laně.

 

A co poslali jiní:

Zdenda – Františku, až budeš psát v srpnu článek, prosím připomeň lednové Kilimandzaro (cca 11.1.-22.1.2023)  a termín závažných přihlášek do 30.9.2022. Děkuji. Zdenek

 

Voříšek (trošku ji podezřívám, že nečetla červencový článek)Ahoj Františku, zasílám něco málo do oddílového článku:

Po obejití republiky a po Covidové pauze jsme přemýšleli, co dál, a tak jsme se vydali pěšky od severu k jihu. 2. etapu jsme absolvovali od 2. do 6. července, a to z České Lípy do Kralup nad Vltavou. I když jsme už řadu míst z této trasy samozřejmě znali, některá nás mile překvapila, například údolí Peklo za Českou Lípou. Oblast kolem Robečského potoka dlouhá asi 10 km plná skal. Klasická romantika na Máchově jezeře a dále přes hrady Bezděz, Housku (v hospůdce Na konci sil proběhla oslava jedněch 50tin…) a Kokořín, pokličky a řada skal v Kokořínském dole, kolem údolí Pšovky do Mělníka, krásného historického města na soutoku Labe, Vltavy a Vltavského kanálu.  Z Mělníka až do Kralup kolem Vltavského kanálu a potom Vltavy, viděli jsme, jak funguje plavební komora a samozřejmě jsme nemohli vynechat koupání… Celkem za 5 dní asi 100 km. Příště nás už čeká Praha…

A ještě jeden přídavek, i když se týká přelomu letošního května a června. Dlouho jsme plánovali obejít ostrov Menorca, kde vede kolem celého ostrova tzv. Koňská stezka (Camí de cavalls), dlouhá cca 200 km. Tak letos se nám to podařilo. I když to vypadá stále kolem moře, nějaké převýšení tam bylo, spoustu koupání a samozřejmě jsme museli dát také nejvyšší kopec vysoký 362 m… Přikládám pár fotek.

Více fotek na našem rajčeti: https://spagri.rajce.idnes.cz/…ame Přeji všem hezké léto. Eva

 

Závěrem opět takový pêle-mêle všeho: Vilík u Baltu, Pája u Drachenwandu, Libor ve Škrovádu, Bosák v Polsku, Jagyč na Panťáku.

 

Došlo i na pěknou nedělní polezenici na Suškách. Jako příprava na Alpy, nebo s nádechem přijetí další skvělé lezkyně do oddílu – Áji! 92. člen! Že to nesedí? Však k tomu došlo až po pěkném sobotním oddílovém posezení v Bělé, spojené s oslavou Lenky a přijetím knihovnice Martiny!

 

Je po Vulkánu, 11.8., … Tak zde to bude doplněno opravdu až po Vulkánu, který zřejmě strávím v již zmiňovaných Alpách a budu se těšit, jak proběhne. V komentáři bude doplnění tohoto setkání zaznamenáno.

Bylo mi líto nezveřejnit ten skvělý červenec. Snad mi to věrné čtenářky a věrní čtenáři odpustí. Stává se to maximálně…https://1url.cz/@jednouzadesetlet

A již aktuálně (15.8.): ve Vulkánu se průběžně sešlo 5 věrných. Povídalo se o putování po Skandinávii a lovení v moři z kajaku (Čejpik), rozebírala se kvalita sandálů a lezeček, řešili se problémy s hlodavci a jak na ně, vč. krtka (Marcel), vyprávělo se o koupání cestou do Alp na Mnicha (Jirka s Marcelem). Více toho naspáno nebylo. Ale určitě tam bylo příjemně, ostatně jako vždy.

Já to pak rád zpovzdálí podpořil, ač z Alp to nebylo. Prostě Vulkán v srdci!

Tak zase za měsíc, 8.9.

 

Přeji příjemné prožití druhé poloviny léta a opět se těším na setkání kdykoliv a kdekoliv!

 

František-FKDP

3 komentáře

 1. Ady:

  Františku, krásné čtení, jen mi tam nesedí ten Karibik v úvodu :-). Musím říct, že takovou pláž bych chtěla jednou v životě zažít :-).

  Srdečně vítám v oddíle nové lezkyně Páju a Áju a knihovnici Martinu. Holky na svém místě :-)!!!

  A ještě jednou MOC děkuju za podporu a trpělivost v neděli na skále, Rosťo, Ájo a Františku. Byl to úžasný den! Ady

 2. Eva Voříšek Špačková:

  Ahoj Františku,
  jó, četla jsem červnový článek, ale je pravda, že Tvého odkazu na naše rajče jsem si nevšimla… nebyly tam žádné fotky, tak proto…
  Vidím, že se neflákáte a nepodceňujete ani přípravu na zimu…
  Zatím hezké léto
  Eva

 3. František-FKDP:

  Doplněn report z Vulkánu! 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *