Je po Vulkánu (14.7.), Turnaji o Jerryho podání (12.6.), Příhrazech (17.-19.6.) a červnových aktivitách

Než okurkovou sezónou, nazval bych začátek prázdnin s krásně rozkvetlými loukami sezónou zavařovací a nejlépe všeho, co se dá. https://1url.cz/@zavarovani Najít čas na prózu je těžké, ale tradice je tradice. Tak hurá do toho!

 

 

Vrátím se ještě do května, na zápas Bohemians, 1.5., jenž byl zmiňovaný v Diskusi 26.4. Taková příjemná vzpomínková akcička na Knížete, jenž toto místo měl jako svatostánek. Prvotní myšlenku něco podobného podniknout ale musím rád přiznat Janě-Vrbce. Tak snad to dopadne v hojnějším počtu 20.8. a věřte, stojí to za to, užijí si i něžná pohlaví. Je to taková návštěva muzea. Nedivím se, že ten klub a to místo měl tak rád.

 

 

 

Lezení v lomu Kobyla, 5.6., bylo úžasné a na pěkném místě. No, úžasné, pětky byly minimálně šestky a 5a snad sedmičky. Prostě vápno a jakási pseudo stupnice. Můj prvolezec Rosťa avšak tahal úžasně a měl se mnou trpělivost. Liborovy výkony byly z říše snů a Tomáš popírá zákon přitažlivosti. Došlo i na setkání se Škrováďáky.

Závěrečné občerstvení ve vedlejší vesnici byla již jen třešnička na dortu. Prostě parádní den pro všechny.

 

(příspěvek Jany-Vrbky) Letošní 8. turnaj o Jerryho podání proběhl v neděli 12.6. na stěžerském hřišti. Sešlo se 12 účastníků a nakonec se hrálo ve třech družstvech po 4 hráčích dvoukolově. Po rozlosování týmů začaly jednotlivé zápasy na písku. Bylo krásné počasí a tak hra byla celkem náročná. Kdo nehrál, dělal rozhodčího nebo diváka. Jednotlivé výměny byly krásné, dlouhé a celé hlavně pro radost.

Výsledky jsou nakonec následující:
1. Zdeňka, Jířa, Bára, Bengo
2. František, Pavlína, Kuba, Čejpík
3. Zuzka, Parťák, Jirka, Jana Vavřina

Někteří toho stále neměli dost a tak ještě chvíli pokračovali ve hře na hřišti a pak i ve slavení ve Sport baru.

 

Předání poháru se jmény vítězů proběhlo na červencové plážovce 11.7.2022. Pohár byl předán vítězů i výherci Jerryho podání. Došlo i na posezení ve Sport baru a uložení poháru.

 

Příhrazy, 17.-19.6., provázelo pěkné počasí a prima parta lidí. Tudíž další povedený víkend v tomto opomíjeném koutu Českého ráje. Což vlastně nevadí, není tam hlava na hlavě a stále to připomíná spíše tábořiště, ale s fajn zázemím a teplou vodou z kohoutku.

V pátek jsme se postupně sešli, prošli, nanosili dříví, Martin narazil sud (50) a příjemný den skončil pohodičkou u ohně.

V sobotu ráno dorazila lezecká dvojka z Černé za Bory, patřičně se přivítala a vyrazilo se do skal. Tedy někdo do skal a někdo na výlet po klavírním koncertu b moll. Z vyprávění vím, že si jej užili, šli směr Drábské světničky a zpět.

Nu a my lezci hurá na Křížové věže. A bylo tam nádherně lezecky!!! Libor začal na rozlezení pěknou pětkou – Údolní cesta na Dolní věž, kterou jsme si s Káťou též vychutnali.

Následovala šestka – Severovýchodní spára na Malou Křížovou věž, při které jsem se jako jistič za Libora pěkně vybál, Káťa ji prospala a do které jsem se nechal naverbovat. Ti dva ale umí člověka přesvědčit! Nakonec paráda, s nějakým tím odsednutím v horní partii (přiložen loňský Matyáš v této cestě).

Třetí cesta byla zase pro naše potěšení, pětka – Bříško přímo na stejnou věž. Tedy, sranda to nebyla a loňští aktéři mi jistě dají za pravdu (i zde dvě loňské daguerrotypie přiloženy). Libor pak Kačce dokázal, že ji již opravdu lezla, v roce 2018. Našel i starší záznam, Rosťu a spol.

Čtvrtá cesta byla velmi hodnotná, sedma se VII B nad kruhem, což ale zapomněli v průvodci připsat – Krátká cesta na Velkou Křížovou věž. Tak tady jsem se při jištění vybál ještě více a s Káťou by se v nás krve nedořezal, jak tam Libor ohmatával v průserovém kroku placatou skálu. Uf!!! Dal to a já vůl starej se zase nechal ukecat… Káťo, děkuji!!! Sedmičkový úsek čistě, závěr škola života. Nádhera!!!

Byl to nádherný lezecký den, dík patří hlavně Liborovi, že měl s oběma trpělivost. Já se oběma u zaslouženého piva odměnil dodatečným sehnáním pobytu v Tatrách, ale to je již jiný příběh. Následoval velmi příjemný zbytek soboty, zakončený ohněm, opékáním a hraním na basu a dvě kytary.

V neděli bylo opět krásně a já byl dle dohody s Liborem připraven o půl osmé jít opět do skal. To by ale Libor nesměl vyspávat do půl desáté… Po rozkoukání a rozcvičení tělesném i hudebním, s ohledem na stoupající vedro a plánovaný brzký odjezd, jsme se nakonec svlékli do plavek a hurá na písek. Libor zkušený amatérský hráč, Káťa bývalá juniorská reprezentantka. Parádní hra a jejich jasná výhra! Ale těch řečí, to by si klasik manželské terapie Miroslav Plzák užil. Následoval společný odchod na oběd, loučení a odjezd.

Nádherně tam bylo!!! Tak zase za rok.

 

Rodinný turnaj, 25.6., proběhl jako již 35. ročník volejbalového turnaje, na který jsme se poprvé přihlásili pod názvem Horolezci. Byl to bojovný den a k překvapení všech 12 týmů jsme se umístili na pěkném bramborovém místě! Přikládám i foto ze Stěžeráčku.

 

Vulkán, 14.7., lze popsat pár slovy: bylo nás málo, málem více, přesto bylo fajn. Tentokráte jsem zvolil cestu MHD, hospodské kolo ještě není úplně fit. S Bengem jsem cestou rozebrali naše zastupitelstvo a ve Vulkánu se přivítali s Rosťou. Objednáváme hefaisty, ladíme WiFi a sledujeme závěr královské etapy Tour de France. Rosťa vypráví o domácí socializaci s paní Columbovou, jak byli tři dny na Lipně na plachetnici. Plánujeme víkendový Ádr a poté Rosťa spokojen s úlovkem lezce odchází. Cyklisté dojeli, volební téma jsme s Bengem vyčerpali a tak v osm objednávám taxíka – vracející se Zdeničku z Větve. Ovšem překvapení, Jirka s Ade! Jenže tágo nečeká, tak jen pár slov na přivítanou, společné foto a pár slov na rozloučenou.

V dešti jsme odvezeni na hřiště, kde dáváme šláftruňk a ve 22:00 odcházíme do svých domovů. Příjemné klidné vulkánové setkání to bylo!

 

Dále přikládám Špágrovic rajče, které mi občas přistane ve schránce a je hezké se dívat, jaké akce podnikají. Třeba se někomu podaří projít náročným přijímacím řízením a bude přibrán mezi vyvolené.

https://1url.cz/@spagri_rajce_Kralupy, https://1url.cz/@spagri_rajce_Menorka

 

Též Jagyč se pěkně vyjádřil ke svým červnovým aktivitám:

Ahoj Fando,

já v červnu nic zásadního, v týdnu moc nemůžu, vlastně jsem byl jen jednou na Hejšovině a s tebou v HISu. Víkendy jsme trávili s rodinkou na chatě v Dědově, tak občas dopadlo lezení na domácí hroudě, Ostaši. Konečně se mi povedlo přelézt RP Zákus na Stěnu Starých Pánů http://www.lezec.cz/cesta.php?key=53956 . Konečně se mi klíčovej chyt povedlo chytit tak, abych se mohl dál hýbat. Už jsme myslel, že jsem na ni krátkej.. a byl jsem jen slabej.  A hnedle jsem pověsil pytel vedle… zas mi chyběj 3cm do chytu… takže je potřeby vyrůst nebo zesílit nebo tam zůstane viset.

 

Na závěr trošku lezecké aktivity.

 

A to je vše drazí. Přeji všem krásné léto, určitě do dalšího článku o dění v oddíle. Tam si dovolím připojit pokračování přání.

 

František-FKDP

 

 

3 komentáře

 1. Ady:

  Teda, veškeré lezecké počiny bomba! Zdeňko a Zdeničko, vítejte nově i zpětně na špagátě :-). Skláním se před jogíny :-). A Špágříčci, ta krásná letošní událost pod jabloní či na skále se týká Vaška Juniora?

  Františku, moc díky…

 2. Bosák:

  Fando, ty si literát 🙂 …příjemné počtení
  Jagyči – gratulace
  Jógíni – móc pěkný

 3. Libor:

  Františku pěkně jsi popsal červnové aktivity. Paráda – oddíl žije.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *