Je po Vulkánu (12.1.), povánočních a novoročních aktivitách

Tento způsob zimy zdá se mi poněkud nešťastným… Určitě bude lépěji, resp. užijeme si toto období i tak, akcí se nabízí drahně.

 

 

Vítejte ve dvacátém roce našeho oddílu!!! Nechť je tedy v aktivitách stejně úspěšný, jako ty předešlé.

 

 

A jak jsme si užívali konec starého roku a jaký byl první letošní Vulkán? Vše viz níže. Nechť tedy tento první report nového roku ctěné čtenářky a čtenáře potěší.

 

Obří důl, 27.-30.12., akci Běláků a Chebo-ašáků jsem měl možnost díky milému pozvání navštívit z 29. na 30.12. Byl to příjemně strávený den i večer v ještě plně zimních Krkonoších a v příjemné a veselé společnosti.

Naplánováno bylo dopolední setkání pod Černou horou, ale noční a ranní déšť to málem odpískal. Naštěstí po deváté přestává, dochází na nečekané setkání s Alby, jenž vyráží pěšky s psíkem a kámoškou do kopců, dávám si jeden výstup sám a na druhý již vyrážíme společně. Předcházelo tomu vřelé vítání a lehce mátožné, avšak velmi veselé nasazování lyží. Na vršku je všude plno, cíl Černá Bouda se přímo nabízí. Vlastní řízky a místní teplé nápoje potěší.

Následuje ledově kamínkový sjezd přes Václavák a přesun na Kolínskou boudu, kde nás potěší příjemná obsluha, samoobslužný pult a přívětivé ceny, plznička 0,5l za 60! Vašek navrhuje pokračovat přes Slatinnou stráň nad sjezdovku Javor, což je dobrá volba, ještě tam zbyl nějaký sníh. Parádní sjezd a hurá na trojku.

Bylo veselo, mňamkózně, zpěvně i tanečně.

(Video bylo natočeno v režii FKDP, dokončeno ve studiu KTS-AME s.r.o., střih a postsynchrony Vrbka.

Došlo i na zdravotní procházku na čerstvém vzduchu k vzpomínkovému místu a k soše svaté Panny Marie.

Po propršené noci jsem ráno vstával první a s lyžemi na batohu vyrazil do zelené nížiny. To jsem ještě netušil, že i zde bude brzy zeleno. Bylo tam báječně a já se těším na ta lednová modrodolská a obřáková setkání, ať ve skeletech nebo pohorkách.

Odpoledne jsem vyrazil zpět do podhůří Krkonoš, do Vysokého nad Jizerou, na divadelní představení spolku Krakonoš Zátiší s loutnou. Úžasná komedie! Vřele doporučuji. (https://ds-krakonos.cz/zatisi-s-loutnou/)

 

 

Silvestrovské putování, 29.12.-1.1., (autoři Špačci), bylo v silvestrovském emailu popsáno stručně: Zdravíme a přejeme vše dobré do nového roku ze Šumavy. Modrava a dnešní výstup na Javorník 1066 m, Klostermannova rozhledna s opékáním buřtů…

Mějte se a těšíme se na 2023.

Špačci Eva a Vašek 

Přidávám odkaz na fotogalerii na jejich rajčeti. (https://spagri.rajce.idnes.cz/2022_12_31_Silvestr_na_Sumave/)

 

 

Vulkán, 12.1., byl koedukovaný, veselý a přínosný. Přicházím v 19:07 a zdravím se s Jarmilou, Karlem, Jirkou a Čejpikem. Povídá se o obřákových akcích a (ne)sněhu. Dochází na staré PC, „okna“, atd. Rád nabízím téma prezidentských voleb a těší mě přátelská a tolerantní atmosféra. Vzpomínka na tu před pěti lety v Obřáku stále mrazí… Další veselé téma je opilý řidič alias veselý vrah. Samozřejmě s nadsázkou, ale historku přidává snad každý. Přichází Marcel, po chvíli následován Kačkou a Mončou.

Okamžitě se debata děvčat stáčí k činnosti oddílu a na jeho plány. Celá jedna stránka deníku se plní úkoly, co mám zařídit! Nu, to je akční dvojka! Např. navýšit počet lůžek v červencových Tatrách, Zavírání Alp vidět třeba lyžařsky, Parťáka dokopat k termínům v Omiši, doplnit a začít plánovat srpnové Alpy, dát na stránky dubnovou alpskou lyžovačku, kdy je Sportovní ples ve Stěžerách, jak pink-ponk. Tu poslední připomínku přidal Karel s Marcelem. Uf. Ale většina na stránkách již je a na zbytku se pracuje.

Poté došlo na téma tetování, což byla velmi veselá debata.

Po deváté odjíždím, samozřejmě na panáčka ke Gabovi, s pocitem báječného a užitečného setkání. Těším se na to únorové.

 

Pokračují pravidelné vocapové příspěvky, včetně těch novoročních.

 

Vrbka na povánočním sněhu i uprostřed novoročních fontánek. ČH komentována takto: Hezký počasí, jo🤦😊 a já na to skočím 🤷 ale děkuji za nakopnutí 🤩 První výstup za 58👍😁.

 

 

Čejpik v Krkonoších a na Vysočině.

 

Pražáci to umějí vychytat. 😉 

 

Alby v horách během 14 dnů.

 

Bělákovic novoroční výšlap na kolech.

 

Můj novoroční výšlap na skialpech.

 

Zelí ve vodě, na lyžích a na vodě.

 

Video Zelí na vodě si musíte přehrát přes odkaz: https://youtube.com/shorts/B7r0e1ykapE?

 

A to je pro tuto chvíli vše. Akcí na letošek je již vypsáno mnoho, koukněte do Plánu akcí a pokud se chcete některé zúčastnit, sledujte komentáře (odkaz číst více) a hlavně, včas se nahlaste! Buď v komentáři nebo emailem tomu, kdo akci organizuje.

 

František-FKDP

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *