Stěžerácký Děvín, 20.-22.1.2023

Opět se velmi vyvedl. I když mnoho lidí akci vzdalo nejspíš kvůli počasí :-( .
 
 

V pátek téměř nikdo nevěřil, že napadne sníh a bude možné lyžovat. I my – Pekárci jsem šli bez lyží. Nad Milíři jsme potkali Adélu s Jirkou s Verunkou a Adélkou. Chatu v Modrém dole jsme nemohli vynechat a opět přiletěl komunista pod ledem. Na Děvín chlapi přišli kolem 20 hod a začali topit a náš zbytek dorazil po 20 minutách. Kolem 9 hod dorazil i Zelí s dětmi. Je to bourák. Topili jsme poctivě až do 2 hod ranní a proběhly i akční tance.
Ráno jsme se probudili do vánice a před dveřmi půl metrová návěj sněhu. Na pohodu po 11 hod jsme vyšli pěšo směr Výrovka. Trochu to byl boj o život. Bořili jsem se do kleče. Pak sestup přes Rychtrovky do Modrého Dolu a zase návštěva chaty v Modrém dole. Tam se nás ptali, kde máme Pekyho? Psychicky to nevydržel a mastil domů pro skialpy. S Fandou dorazili kolem půl osmé. Pak probíhaly inteligentní hry jako mašinka, na debily, sluníčko a podobně.
Ráno v neděli se počasí jemně lepšilo a i někdy vysvitlo sluníčko. Rochňačka v prašánku kolem chaty a Anetka se učila poprvé na lyžích. Sjela až k potoku. Naučila se stoupat do svahu, manipulaci se skialpama, jezdit šikmo svahem, otáčet se a cestou dolů i plužit. Dojela až do Pece. Je fakt dobrá.
Těším se na další, tentokrát únorový Děvín.
Iva

3 komentáře

 1. František-FKDP:

  Pěkné počtení o hezké zimní akci v srdci Krkonoš, Ivo. 🙂 Únorové setkání již vypadá na plně skialpové. 😉 Je se tedy nač těšit! 🙂

 2. Wašek:

  Teda bylo to krásné. Moc nás mrzí, že jsme tam nemohli být s vámi. V únoru to již snad klapne.

  Těšíme se W.

 3. Žabák:

  Ahoj

  článek dobrý, hlavně ty tance B-).

  Žabák

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *