Je po Vulkánu (9.2.), Kilimandžáru (16.-25.1.), EYOF (21.-28.1.) a dalších lednových aktivitách

Leden bílý, svaly sílí! Tušení se naplnilo, zima ukázala svoji přívětivou tvář a podle toho ten měsíc vypadal. A dokonce byl reprezentační!

 

Pěkná nedělní polezenice, 15.1., avizovaná Rosťou v Diskusi. Pro mě pražská premiéra, všeobecně i v takto rozlehlém lezeckém areálu.

Byl to skvělý nápad, jenž se jistě bude pro velký úspěch objevovat častěji. Těším se a pevně věřím, že při mé nepřítomnosti budou fotit a dělit se o své zážitky i ostatní.

 

 

Kilimandžáro, 16.-25.1., výprava Zdendy Kudrnáče, dopadla na výbornou! Užili si všeho podle plánu, vrchol byl úspěšně dosažen. Více nechám na něm, chystá článek.

 

 

EYOF, 21.-28.1., pro mnohé velká neznámá, pro pár zasvěcených, sledujících pravidelně oddílové stránky vč. Diskuse, několikadenní adrenalin v srdcích fanoušků.

Vkládám příspěvek hlavního aktéra Máry Foltýna ml. alias Bořka a k tomu mnoho vyfoceného i natočeného, zaslaného fandícími přímo v místě.

Na konci ledna jsem se zúčastnil na skialpech závodů evropského olympijského festivalu mládeže EYOF 2023 v italské Forni di Sopra. Spousta z vás mi fandilo a popohánělo mě přes whatsapp a tak vám chci moc poděkovat za úžasnou online podporu a fandění. Měl jsem tam celkem 3 závody: sprint, mixed relay spolu s Evou Matějovičovou a individual. A kdybyste se náhodou nudili mezi 27. únorem a 5. březnem, tak mi můžete taky zafandit, budu totiž na MS ve skialpinismu ve Španělsku v Boí Taüll na ISMF World Championships. Těším se za vámi na viděnou do Obřáku. Bořek

 

A ještě pár odkazů. Především na soubor fotek zaslaných Běláky:
www.uschovna.cz/zasilka/HJBE5JI7APHKC4GC-5TK

 

https://www.horosvaz.cz/skialpinismus/nominace-na-eyof-ve-skialpinismu-v-krkonosich-30-12-2022/

https://www.horosvaz.cz/skialpinismus/eyof-2023-evropsky-olympijsky-festival-mladeze/

https://www.horosvaz.cz/skialpinismus/eyof-2023-mix-relay/

https://www.horosvaz.cz/skialpinismus/soutezni-skialpinismus/eyof-2023-medaile-jsou-rozdeleny-je-dobojovano/

https://www.horosvaz.cz/skialpinismus/eva-matejovicova-vybojovala-bronz/

 

 

Vulkán, 9.2., slovy klasika proběhl. Přišel jsem jako šestý po sedmé hodině, několik héfaistů a piv již na stole. I deník, ale zapsána v něm jen docházka. Před půl devátou společnost opouštím, tradičně směr Gabo na hřišti, neb řídím a chuť na pivečko je. Pravda, jedno rychlé jsem ve Vulkánu zvládl. Deník nechávám zůstávajícím. Povídalo se o mnohém, bylo to milé, ale zapsány jsou jen termíny plesů a zábav: 24.2. stěžerský Obecní ples, 4.3. Rockotéka Svobodné Dvory, 10.3. Vodácký bál v Lucii a 11.3. Kuklenský ples. Přesto, těšit se lze i do Modráku a Obřáku a doufat, že sněhové podmínky budou naším aktivitám příznivě nakloněny.

Tak zase za měsíc.

 

 

Pokračují pravidelné vocapové příspěvky.

 

Radovánky skialpové, kde se dalo. Přispěli: Zelí, Běláci, Zunovi, Alby, Vláďa a já.

 

Radovánky lezecké, kde se dalo. Přispěli: Bosák, Rosťa, Vilda, Pavla, Vláďa a já.

 

Radovánky jiné, kde se dalo. Přispěli: Vrbka, Zdenička, Kačka, Tučkovi a já.

 

Samostatně pak JaBo a Dolomity.

 

 

 

A to je pro tuto chvíli vše. Akcí na letošek je již vypsáno mnoho, koukněte do Plánu akcí a pokud se chcete některé zúčastnit, sledujte komentáře (odkaz číst více) a hlavně, včas se nahlaste! Buď v komentáři nebo emailem tomu, kdo akci organizuje.

 

František-FKDP

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *