Je po Vulkánu (14.11.), stěně (24.10.), zábavě (8.11.) a promítání (12.11.)

Zima se k panování stále nemá, ač svatý Martin již svůj den měl. A tak ještě kvetou růže a příroda se k zimnímu spánku nemá. Ani oddíl, jemu začínají ty pravé časy dřiny: lezení pod střechou, nabírání hmoty nejen v Obřáku. Lezení začalo a Obřáky co nevidět. A že jich bude! Však až se léto zeptá… Bude určitě nadšené!

 

Stěna Černožice, 24.10. (napsal FKDP)

Aktivity se přesouvají a ač nikdo v teplých měsících nezahálel, přesto je první setkání s překližkou zvláštní: jak se to nazouvá, jak se v tom chodí, leze, drží, cvaká, jistí, co pod stropem… Ale je to jen první večer, ty další jsou lepší a lepší. Nu, každý čvrtek se lze potkat se stejně podobnými nadšenci, doporučuji.

Posvícenská zábava s DJ Tomem, 8.11.2019

Zábava byla super. A tak sem dávám jen pár fotek z tomboly a chystání sálu.  

Prezidentské promítání letních Alp, 12.11.2019

Každoroční promítání letního oddílového výstupu v Alpách. Letos po dlouhých letech čekání na Weisshorn – 55. čtyřtisícovka k 50. Františkovým narozeninám. 

Promítání začalo netradičně a to svlékáním oddílového trička. V první polovině se vystřídal František s Goganem, který vedl výstup na Nadelhorn, kterého také dosáhl. Pak přišla zasloužená přestávka na osvěžení a losování o překvapení. Tentokrát to byla památeční mapa Mont Blancu, která ale díky tání ledovce již moc neodpovídá realitě. Druhá polovina promítání byla již jen o náročném výstupu na Weisshorn. Děkujeme za krásné povídání a gratulujeme k dosažení vrcholu.

Účast byla hojná. Nejen v sále, ale i potom na baru.

 

Vulkán, 14.10.2019

Po dlouhé době se z Vulkánu odjíždí do Alp na Zavírání Alp. To je částečným opakováním Pepíkovic akce o Velikonocích v březnu 1997. Ády tam již byla a vypráví, co si pamatuje, ale moc toho není. František se celý večer vzpamatovává ze středeční jízdy Sacího komanda Trutnovem. Kvůli jeho „únavičce“ musíme znovu do Stěžer – zapomněl doma Knížete a taky podprdelník, EURa a další věci. 

Čejpík pojmenoval dodávku na EUROŠemíka. Nečekaně přichází Lucia. Honíme WI-fi, aby někteří z nás mohli sledovat fotbal. Česko hraje s Kosovem. A kvůli lepšímu signálu se stěhujeme dopředu na balkónek.

Ve 22,00 přichází Marcel v plné polní a my opouštíme Vulkán a přes Stěžery a Prahu míříme na Zavírání Alp. Těšte se na článek!!!

 

A nezapomeňte na Výročku spojenou s volbou Prezidenta, které se můžete účastnit i po telefonu, emailu či jiném zařízení, a pak také na Poslední slanění!!

Jana

4 komentáře

  1. František-FKDP:

    Tradice pokračuje, oddíl stále žije! 🙂 Další milý zářez do oddílové kroniky a současně x-tý díl nekonečného seriálu „Je po Vulkánu“. Děkuji, Jani.

    PS: kolik těch článků asi je… 🙂

  2. Anonym:

    Přidávám se s tipem: 120 x Je po Vulkánu:)
    A Františku děkuji za pomoc s tímto článkem. Úvod i stěna super:)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.