Je po Vulkánu (9.6.), Sedmihorkách (20.-22.5.), Školení v Obřáku (27.-29.5.) a květnových aktivitách

Čtenáři, čtenářky, čtenářčata, tentokráte stručně neboli briefly: https://1url.cz/@je_tady_leto

Černá hora, 1.5., poslední výstup. Bylo to krásné rozloučení se sezónou. Těším se na další.

Otevření prodejny, 11.5., mělo být v utajení, ovšem já nemohu nikde chybět.

Sedmihorky, 20.-22.5., byly tradičně parádní!

 1. den, pátek: každý nějak dorazil, následovalo postupné vítání všech se všemi, večer při bouřce příjemné posezení, veselá zábava.

 1. den, sobota: den krásný, ale skály nad kempem mokré. Vítáme Monču a vyrážíme na suché Sušky, parádní polezenice! Dorazil ještě Libor s Kačkou, tak si všichni užili své oblíbené náročnosti. Poté odměna u Boučků a vedle v cukrárně. Následoval večer s vítáním a hokejem, další příjemné vítězné (!!!) posezení, zakončené u Homrého v pojízdném obýváku.

Běláci a jejich fanoušci vyrazili na cyklistický závod k Jičínu, junior všem vytřel zrak a vyhrál!!! Bohužel, nemám z toho žádné fotky, škoda.

 1. den, neděle: opět krásné ráno, tentokráte Skalák suchý, lezci hurá do skal. Poté pohoda na koupališti, balení a odjezd.

Bylo tam krásně, tak zase za rok!

 

A ještě jak to viděl JEliTonDa:

Nunvářovic pohled na Sedmihorky

Toník: Já nic neřeknu. Nebo jo. Mně se tam líbilo všechno.

Eliška: Nejvíc se mi líbilo, jak jsme dělali s Maxem v pátek úkoly. Měli jsme udělat párek v rohlíku a pak ho sníst. Pak jsme měli horolezit a ještě namalovat obrázek, strejda Hombé nám půjčil fixy. Úkoly jsme dělali, abychom dostali hračky, co jsme si vybrali ve stánku. A ještě se mi líbilo, jak jsme se tam koupali a jak jsem si hrála na hřišti. A ještě se mi líbila stezka odvahy. Šla Dorotka, Tedík, Max, Tóňa a já. Měli jsme dojít za strejdou Matyášem, který svítil v lese baterkou a pak zpátky najít naši chaloupku.

Táta Honza: Mně se líbil páteční výlet do skal, když jsme s dětma lezli po žebříkách.

Máma Danča: Konečně po třech letech jsme si zas mohli užít víkend v naší chaloupce číslo 41. Přijeli jsme v pátek brzy odpoledne, takže jsme stihli koupačku v rybníku i výlet s dětmi do skal, zakončený večeří na koupališti. Ve skalách nás nejdřív málem sežrali komáři, ale zachránil nás repelent od Lenky Kerhátové. Taky jsme zažívali trochu nervy, když nám děti běhaly na okraje skal a vzpomínali jsme na naše rodiče, že už chápeme, proč když jsme byli malí, pořád hystericky volali, ať nechodíme na kraj. Teda kromě mého táty, ten byl vždycky v klidu a kupodivu jsem spadla jen jednou. 😊 Po příchodu do kempu jsme se přivítali (becherovkou) s téměř už klasickou sedmihorkovou sestavou a bylo moc příjemné se tam opět setkat. Večer nás krátká bouřka zahnala na zahrádku do hospůdky, kde se u píva dobře sedělo a vymyslelo, že se v sobotu pojede lézt na Sušky.

V sobotu ráno jsme s dětma vyrazili na pohodu až po desáté, ostatní lezce jsme našli již na skalách. Pro mě jako začátečníka vybral taťka Západní komín na severní straně skal, kde bylo paradoxně lepší počasí, než na straně jižní, byli jsme v zákrytu a schovaní před velkým větrem, který celý den foukal. Lezla jsem s tátou a Adélou a díky nim a jejich parádním radám jsem se dostala na vrchol, kde teda foukalo jak blázen a bylo to na něm pro mě víc stresové, než celý výstup, ale bylo to boží. 😊 Ze zdola mě podporovali děti a Honza, který na mě pod skálou čekal s čerstvou kávou. Pak jsem si zkusila i jištění a spokojení jsme po setkání s ostatními jeli k večeru zapít a zajíst naše lezecké úspěchy do Boučkova statku. Pak už přesun na večer do kempu, kde jsme dětem udělali stezku odvahy a pak znavení celým dnem usnuli rovnou s nimi, takže párty v Hombého autě už šla mimo nás.

V neděli jsme si pospali, pomalu se loučili s odjíždějícími a lezci, kteří opět vyrazili na skály. My už neděli věnovali dětem v kempu a cestou domů ve Šťastné zemi. Byl to skvělý víkend v Českém ráji a těšíme se na další, které nás tam letos ještě čekají.

 

Školení v Obřáku, 27.-29.5., bylo poněkud v komornější atmosféře, ale užili jsme si jej všichni.

 1. den, pátek: příjezd, vybalení sudů, vítání na zápraží lahodným mokem, ubytování, vyčištění přívodu vodu do chalupy, vyprávění, první část školení. Příjemný večer a noc v rytmu https://1url.cz/@ales_vycepak, Kancléřově přednášce o kvalitních rumech a popsání první selfie! (https://1url.cz/@prvni_selfie) Nevěřící již jistě věří.
 1. den, sobota: každý dle svých tužeb a možností. Já s Čejpíky za Vrbkou s Jarmilou, které si naplánovaly příjezd v sobotu, ale výletem ze Špindlu přes Dlouhý důl, Výrovku a Modrák zimní cestou – kvíz, co je to za kytku? (8:00 – 16:30). Bengo se Zuzankou a Kancléřem šli směr Modrák, Milíře, lanovka, Máma (10:40-14:00). Ade, Veru, Jirka a Adéla prošli Modrák, Richtrovky, Výrovku, Luční, Sněžku a Růžohorky (11:00-17:40). Za sluníčka, deště, krup, sněhu, větru a to vše stále dokola. Navečír vítání s dalšími účastníky. Petr Smola se přihlásil k úhradě sudu (50), došlo na exkurzi dvojky (MOC pěkná!!!), posloucháme hokej s Kanadou (na ho…), popíjíme medové dobroty. Prostě další příjemný, veselý večer.
 1. den, neděle: někdo balil a loučil se, někdo šel ještě na výlet, já školil a bylo to skvělé! Věřím, že pro účastníky i poučné, ač jsme se u toho nasmáli, až hanba.

A po obědě loučení s těšením se na další pohodový pobyt v Obřáku, brigáda v říjnu!!!

 

Vulkán, 9.6., začal mojí šílenou cestou na kole, kdy jsem nejdřívě překonával strom přes cestu skrz příkop plný mokrých kopřiv, obilím a opět příkopem, abych sebou po 15 metrech seknul na mokrém blátě. Uf! Rozbitá brzda, z předního kola malá osmička. Ach jo. Ve Vulkánu již čekal Bengo a hned dáváme héfaista – dnes luxusního!!! Těšíme se na Jerryho podání, pomalu přichází další, diskuse o jídlonoších a ekologických obalech, obsluha pomalá – v prázdných pulitrech máme octomilky, vyprávíme si o zážitcích z víkendu, Martínkovice a Cyr, Sedlice a vinobraní, výlet okolo HK na kolech, sledujeme fotbal, Vrbka přišla z výstavy kaktusů, někdo zná jen od tequily, Marcel zase zážitky s jakýmsi kaktusem „šolou“, umíráme smíchy, jaderné pokusy a velikost hub, migrující lososi, oranžový pták s růžovou hlavičkou, Zdendovo zimní Kilimandžáro… Prostě příjemné povídání.

Ve 21:45 se jde dál, chceme zkusit Centrál, ať to nemá Vrbka daleko k rodičům. To byl nápad!!! Zkrátím to: vždycky byly čtyři! Ale ono to páté tam bylo tak samo… Večer končí cestou Janky na mém nosiči až do Stěžer, ráno jsem necítil zadnici a nohy…

Tak zase v červenci!

 

Lezení, průběžně bylo, tak přikládám pár fotek odevšad.

 

A to je vše, řečeno i písní. https://1url.cz/@ahoj_prazdniny

 

Na závěr pak něco z mého blízkého okolí…

 

František-FKDP

2 komentáře

 1. Lukeš:

  Díky Fando, za hezké počtení.

 2. Ady:

  Opravdu MOC příjemné čtení v tomto letním čase, Františku. JEliTonDa 🙂 jsou vřele vítáni v redakčním týmu, blahopřeji, super report :-).

  Krásné léto všem, příjemné cestování :-), Ady

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *