Skialpový Děvín 17.2.-19.2.2023

Akce byla skvělá.
 
(Autor článku: Ivanka Pekárková)
 
 
 

 
Začala tím, že František topil a my se mohli těšit na již vytopenou chatu. To bylo úžasné, zvláště když počasí bylo deštivé. Teda lilo jako z konve. 
 
Velká část neúčastníků se sešla již v Maršově. Naskládali jsem se do velkého auta od Máry a skvěle jsem obešli nehorázné placení parkovného v Peci. Cestou nahoru jsem samozřejmě nemohli vynechat zastávku v Modrém Dole. Dětem a pár dalším se včas podařilo opustit toto nebezpečné prostředí, a bez úhony „alkoholem“, dojít na chatu cca kolem 8.30 večer. Tuto skupinu tvořili Zunovic děti, Maruška Foltýnová, já, Lucka Sixta, Alby se psem a Pavel.
 
František jel podpořit grupu v Modráku. Tam se „čekalo“ na Marcela-hasiče. Byl tam Vašek Zuna, Mára Foltýn, Čejpík a chvíli i Peky, který v čas utekl. Tato mužská skupina na Děvín dorazila  v 23.15 večer.
 
Večírek pokračoval až cca do 1 hod ranní. A v 00.23 máme nového člena oddílu Lucii Sixtovou.
 
Sobotní ráno bylo pomalé a velmi mokré. Dorazil rukavičkář se štrůdlem.
 
Albi, Pavel, František a Marcel kolem 9 hod vyrazili směr Výrovka, Liška a někteří až Janské Lázně.
 
V 10 hod sice začalo na chvíli sněžit, tak jsem to hen museli zapít, ale pak se to opět změnilo na silný déšť. Kolem poledne jsem všichni vyrazili směr Výrovka. Já a Peky jsem dali 2 sjezdy ze Studny a všichni jsme se sešli ve 15 hod, totálně mokrý zase na chatě. Byli jsem jak vodníci.
 
Večírek tím pádem začal velmi brzy. Na večer dorazil i Libor a ještě v tom dešti vyběhl na Studnu. Nejstatečnější byla Jana Foltýnová, která přijela v 5 hod posledním skibusem a dorazila sama kolem 19 hod. Tanečky probíhaly až do ranních hodin. 
 
 
Neděle nás přivítala sněhovou nadílkou cca 10 cm mokrého sněhu. Tak jsem s radostí vylezli na Studniční horu, kde hodně foukalo. Ale sjezd byl krásný. Po obědě a úklidu, jsme vyrazili směr Pec, kromě Libora, který to vzal přes vršky. 
 
 
Není důležité počasí, ale oblečení a dobří kamarádi.
 
 
Hore Zdar
 
 
PS: doplnění Čejpikovic fotek.
 

3 komentáře

 1. Marcel:

  I když počasí mělo velmi daleko do ideálu, byl to krásně prožitý čas na luxusním místě…dík Ivo za org.!!!

 2. Ady:

  Super čtení, Ivko. Moc díky 🙂

  Srdečně vítám v oddíle Sixty :-). Již se těším na příští společnou akci :-).

 3. František-FKDP:

  Po včerejším hustém zážitku na mléčné Studni a poté příjemném sjezdu okolo Děvína jsem si rád znovu přečetl článek a vrátil se do pohody tohoto prostředí. 🙂 Těším se na další takové setkání, zážitky, Ivko. 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *