Je po Vulkánu (14.9.), svatbě K+J (4.8.), Českém ráji – věži do nebe (18.-20.8), předání poháru vítězům Jerryho podání (21.8.), Branžeži (24.-27.8.) a dalších srpnových aktivitách

Meteorologické léto i s dvěma superúplňky je za námi, s tím i mnoho krásných dovolenkových a prázdninových zážitků. Nu, bylo to pro oddíl další léto plné skvělých sportovních výkonů i příjemně odpočinkových dní.

Po delší době došlo i na oddílovou svatbu, kterou rád začnu: Luděk a Kačka, 4.8. v Hronově přímo na jevišti.

 

(Příspěvek Vrbky) Na přelomu července a srpna jsem se vydala v doprovodu syna Lukáše a jeho přítele na pouť do Santiaga de Compostela ve Španělsku. Šli jsme cestu Norte, kterou kluci započali před dvěma lety, a letos chtěli dojít do cíle. Čekalo nás 250 km z městečka Luarca, které leží na severním pobřeží Španělska. Cestu jsme zvládli za 11 dní, takže každá denní etapa měla cca 20 -25 km. První 3 dny jsme putovali v Asturii po pobřeží Atlantského oceánu. Zbylá trasa již vedla vnitrozemím v Galicii, která hodně připomínalo zvlněnou českou krajinu. Všude hodně zeleno, přiměřené kopečky, pastviny s kravami či koňmi, malebné vesničky a kostelíčky. Po 11 dnech putování jsme dorazili do Santiga de Compostela s užasnou atmosférou poutního města.

 

Český ráj – věž do nebe, 18.-20.8. Poslední setkání u Vidláku bylo v dubnu 2016 ještě s Knížetem, a tak jsem se na tento víkend a Hulliczův nápad, spojit jej i s lezením, těšil. Dorazil jsem v sobotu odpoledne, ještě pln alpského dobrodružství, avšak, Alpy tě ohromí… (https://1url.cz/@AlpyZahradka). Přivítání s domácími a Hombrém, posezení a v podvečer výlet okolo skal a po okolí. Jelikož jsem měl jako jediný lezecké vybavení, musí Zastíněná věž alias věž do nebe počkat na příště (https://www.horosvaz.cz/skaly-skala-3531/). Večer a v noci bylo u chatičky příjemně, bavil nás hlavně Hoteliér svými historkami z vlaku a z výletů. To již poslouchal i Mára, jenž dorazil na kole.

Ráno posnídáme a jdeme se projít do skal u Vidláku, velmi zajímavé skály a cesty na ně jsou. (https://www.horosvaz.cz/skaly-sektor-326/) Např. Frantova skála. (https://www.horosvaz.cz/skaly-skala-3137/) A to je výzva. Že by za rok? Hulliczi, udělej pokračování, stálo za to přijet. Děkuji.

 

Předání poháru vítězům Jerryho podání, 21.8., proběhlo a bylo veselo. Ještě jednou za všechny hráče děkuji Vrbce za organizaci a aktualizaci podstavce poháru. Dále ještě jednou gratuluji vítěznému týmu Spanžbob ve složení Théďa, Lucka, Bengo a Čejpik. A znovu Bengovi, za nejlepší Jerryho podání. Mít double, to chce mít pod čepicí.

 

Branžež, 24.-27.8., proběhla podruhé v pocovidové době na téměř původním místě a oproti loňsku, kdy šlo spíše o poznávání nového, šlo letos o již hojně navštívenou akci. Jsem za to rád a všem účastníkům děkuji. A jak bylo? Dobře!

Ve čtvrtek  jsem si přijel pro klíče od základny a dopředu, tradičně s Hombrém, nasát atmosféru tohoto koutu Českého ráje.

V pátek odpoledne mě přivítala cyklo parta mládežníků, přičemž Ondra s Vojtou vytahují vstupní poplatek a po zralé úvaze a zkušenostech z Tater, s horami i oddílem, do něj vstupují. Poté se vrhají na zajištění dřeva, úžasný počin. Následně postupně přijíždějí další a další členové oddílu, vč. těch budoucích. Též cizí pozvaní nás navštívili. Prostě fajn parta na celý víkend. V noci dochází na návrat ztraceného syna – Matyáše. Překvapen, že mu nechodí oddílové emaily pochopil, že zřejmě nezaplatil. Tak si členství předplatil rovnou na dalších 5 let.

V sobotu si jde a jede každý kam chce, občas návštěva, i překvapivá, do oddílu vstupuje Verča a večer se potkáváme u ohně, buřtů a kytar. Ani déšť na nás neplatí.

Přikládám i videa, ale jelikož je neumím zkracovat, tak nechávám na ctěné čtenářce/čtenáři, jak dlouho bude chtít hudební produkce sledovat.

V neděli postupně balíme, loučíme se těšíme se zase za rok! Již nyní vás všechny srdečně zvu.

 

Vulkán, 14.9., byl hojně navštíven již o půl sedmé, to nás bylo šest. Přišli ještě dva a všech osm prožilo, věřím, další příjemné setkání. Např. hned první téma bylo o formulaci „TO“ (chápej pohlavně). Nu, my v tom máme jasno. A poté se s ohledem na převahu žen stále švitořilo a povídalo a bylo fajnově. Samozřejmě došlo i na tolik zmiňované/omílané oslavy Sokola a nedělní štafetu. Prostě přijďte, na hřišti bude příjemně. Vulkán opouští většina po osmé, menšina ještě posedí. Tak zase za měsíc.

 

Pokračují pravidelné vocapové příspěvky.

Alpy, Vašek a …: Přátelé a kamarádi, hlásím dnes (13.8.) dobytí aklimatizačního vrcholu. Jmenuje se Pollux, ale já jsem ho přejmenoval po závěrečném 300 m lezení na porno. Kdo byl nahoře ví o čem píšu. Následně poslal (18.8): Stala se neuvěřitelná věc po 12 letech co chodím na hory, díky Františkovi, jsem uzavřel kapitolu Mont Blanc. Sice nám opět nepřálo počasí, ale už jsme tak vylezli.

 

Tatry, Pavlína a Lomnický štít (12.8.) s Gerlachem (14.8.): A je to!

 

Radovánky (horo)lezecké, kde se dalo. Přispěli: Bosák, Pavla, Rosťa a Kačka.

 

Radovánky jiné, kde se dalo. Přispěli: Jagyč, Kačka a Káčko.

 

Tím je tento report u konce. Snad náhodného i pravidelného čtenáře/čtenářku potěší.

 

František-FKDP

4 komentáře

 1. Eva Špačková:

  Ahoj, pěkné pokoukání a počtení.
  Gratuluji Luďovi k ženitbě, Vaškovi k dosažení Mont Blanku a Vrbce k dojití do Santiaga de Compostella.
  My tam jedeme od dveří našeho domu už 6 let na kole a stále tam nejsme… Letos jsme projeli kolmo etapu z Ženevy do Aumontu-Aubrac, cca 400 km. Bylo to velmi náročné vzhledem k počasí (max. teplota naměřena 42 stupňů) a terénu (Francouzská vysočina), ale super…
  Chtěla jsem poslat pár fotek, ale nějak jsem prošvihla termín, tak zase za rok…
  Eva Špačková

  • Jana Dvořáková:

   Evi, děkuji. To jste taky borci. 400 km na kole a v těch podmínkách… super. Škoda, že jsi neposlala fotky, určitě stály za to.:) Tak ať vám to hezky šlape.

 2. Ady:

  Káťo, Luďo, moc vám oběma přeji krásnou společnou cestu životem. Užívejte 🙂

  Vrbka a Vašík jsou borci 🙂

 3. Jana Dvořáková:

  Ady… děkuji:)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *