Je po Vulkánu (8.9.), Branžeži (25.-28.8.) a srpnových aktivitách

Podzim, ač astronomický, meteorologický či klimatologický, naplno ukončil nadvládu léta a o tomto víkendu ukázal i svoji vlídnější tvář. V srpnu byla jen jedna větší akce, ale o ty malé nebyla nouze.

 

Mnozí reagovali souhlasně se zveřejněním fotek zaslaných přes různé aplikace, tudíž dojde na zajímavý průřez všemi možnými aktivitami oddílových členů. Nu, vzhůru do toho!

 

Z Česka na jih, 20.-27.8., absolvoval cestu Čejpík s rodinou a celkem si ji užili, viz jeho příspěvek a fotky v odkazu.

Po vodáckém svátku na Čerťákách pod Lipenskou přehradou jsme pokračovali dál na jih. Přes slovinskou Soču s nádherným pramenem, dále do Chorvatska na Istrijský poloostrov. Během několika dní u moře se nám podařilo navštívit 2 lezecké sektory: Skály nad mořem u města Rovinj – blízkost města se na oblasti velmi znát, jedna se částečně o lom a většina skal je posprejována různými malbami… Dále pak nádherný sektor nad Limským kanálem, přístup 5min od parkoviště, nádherná stěna se spoustou dlouhých cest všech obtížností. Bohužel hned od rána tam pražilo slunce, tak se toho moc nevylezlo: https://1url.cz/@cejpiksrpen

 

Branžež, 25.-28.8., proběhla ve stánku pro ni nejtypičtějším, v prostorách bývalého kempu Peklo u Komárovského rybníku. Po třech letech a dvouletém vyjednávání s majiteli osady Lemberk nám bylo dovoleno použít jejich chatku na pláži a využít prostor za ní. Mnoho o tom bylo již napsáno na stránkách, tudíž to berme jako fakt. A věřím, že tradice bude v dalších letech opět pokračovat. Nechme tedy hovořit hlavně fotky.

Ve čtvrtek se scházím s Hombrém, přebíráme chatku, děláme útratu pronajímatelce z Lemberku a příjemnou společnost nám dělá i amazonka. Sud necháváme na pátek. Bylo to příjemné posezení, nasával jsem plnými doušky vůni tohoto místa.

V pátek odpoledne narážím sud, s Hombrém si děláme pohodičku, přijíždí Šíma s dobrůtkami = Sací komando má sraz. Využíváme výhody zastřešené verandy, venku prší, oheň hřeje, buřty a pivko jsou výborné, atmosféra příjemná. Další čistá radost mého života.

V sobotu ráno je příjemně, procházím se po bývalém kempu, vzpomínám, kde co stálo a již tam není. Vlastně toho moc nezbylo. Za Hombrém přijíždí na jednodenní návštěvu synek Martin s rodinou (Radka, Esterka, Daník), hezké překvapení. Následuje další překvapení: Míra s rodinou (Terezka, Amálka, Barča, Míra ml.) a s Máňou. Hnedle bylo ještě veseleji. Následně se zastavuje skvělá neznámá parta ze šlapadel, shání točené pivo. Další nečekané veselé posezení. A třešničkou na pomyslném narozeninovém dortu je parta z Bělé na tradičním výletu otců s dětmi (Mára+Maruška, Vašek+Eliška, Pavel+Klárka a Tomáš+Lucka).

Ubytovávají se v chatičkách v Lemberku, vítáme se dobrým mokem a následně vyrážíme za nejen mým snem, pokácet v kempu soušku. A jak řekli, tak udělali. Ovšem s břichatkou bez šřaňku to byla pěkná dřina a i ten strom byl „trošku“ zbytečně velký. Nakonec se dílo podařilo a mohli jsme si užít pěkný večer u ohně, buřtů, pivečka, prostě příjemné posezení.

Nedělní ráno začíná Mírovým budíčkem a kemp mu následně tleská a těší to i Danču s rodinou (Honza, Eliška, Toník), kteří si udělali nedělní výlet. Loučím se s Hombrém a Šímou, s úklidem nespěchám. Chatku můžeme použít po celý den, čehož využíváme. Vyrážíme na výlet na Sokolku, kam se nakonec vydává jen Míra s rodinou, Danča s omladinou zamíří rovnou na oběd. A Márovic skupina pokračuje dál ve svém čundru.

A to je k Branžeži vše. Ještě jsem se s vnoučátky zastavil v Sobotce na zmrzlině a zákuscích a poté jel domů s úsměvem ve tváři, radostí v duši a láskou na srdci, jak nádherný návrat do tohoto krásného koutu Českého ráje to byl. Mimochodem, letošní opravdová Branžež mi byla předurčena i v kalendáři…

 

 

 

La Sportiva cross, 28.8., aneb běh Teplickými skalami v rámci MHFF, nám opět přinesl velikou radost, kdy Drahomír Randa obhájil loňské prvenství!!! Velká GRATULACE!!! Škoda jen, že se Martinovi letos nepodařilo vyfotit i aktéra samotného.

 

Vilík si užíval lezení i přípravu na Horolezeckou 50.

 

Jagyč zvládá mistrovské lezení (…včera po 2 letech v ADRu, Spara na Karlíka, 30m, 1R ale smyčky jdou. A je to většinou zaba…už třetí spára letos. To je víc než za poslední 3 roky…) i orienťák v okolí kempu Peklo, víkend před oddílovou Branžeží.

 

Rosťa navštívil Rabštejn (…zdravím z Rabštejna, v pozadí Honza Průcha…) i Dolomity (…zdravíme z Dolomit, pravidelná akce na feraty…dneska poprvé v Dolomitech na laně…5-délka Freccia bis na 1.vež Sella, obtížnost IV…).

 

Bosák měl též co nabídnout, ve společnosti TOP oddílové dvojky přelezl hodnotné cesty, někdy ukončené vyhodnocením poblíž prezidentského apartmá.

 

Libor s Kačkou, společně skvěle nejen na laně, pěkně polezli i sami a Kačka dosáhla pod dohledem trpělivého učitele pěkných výkonů: první vylezená cesta na prvním, 7a na Narozniaku v PL!!! Nu, jen tak dál, na skále i pod ní. Již nyní vím, že i tento měsíc budou mít co nabídnout, cestují za hezkými zážitky jako ptáci bez hranic.

 

Vulkán, 8.9. (autor Ade) František nás zdraví z Chorvatska, my ostatní se těšíme přízně tradiční. Pověřený zapisovatel Rosťa přijímá svoji roli s veškerou grácií a poctivě zanáší do análu prezenčku. Více nestíhá. Je rozjařený, z žen roztržitý, na kulturní akci agitující a hlavně se všemi dychtíc bavící :-). 

Loučí se s námi Káťa, rodinných povinností plnící. A Martin, prý tohoto jediného večera v roce jízdního deníku píšící, a na koncert Hudba Praha Band pozvání odmítající. (Kdo ví, o jakou jízdu se doma jednalo :-)). Tímto však zůstává ve Vulkánu nejdéle, aby si mohl své rozpité pivo vychutnat v poklidu. Takže se z něho stal největší vulkánový pijan večera :-).

My ostatní se přesouváme do restaurace Na Soutoku. Jagyčovi zapisujeme aspoň poloviční účast. Je s námi duší, leč tělem přes silnici v obýváku s otevřenými balkónovými dveřmi :-). Lenoch jeden :-). Připíjíme na královnu Elizabethu II a hlavně na všechny úžasné ženy našeho oddílu dnes přítomné. 

Závěrem bych chtěl jako všestranný sportovec pozvat všechny, kteří nebudou v neděli dopoledne vědět co s volným časem, ke sledování fotbalového utkání. V TV, nebo přímo na hřišti. Vše potřebné je v letáku.

 

 

 

 

Příjemné babí léto vám přeji.

 

František-FKDP

 

2 komentáře

 1. Lukeš:

  Á, bude derby, jak před lety… jenže tehdy to Kunčický Bčko… pěknej fotbálek, pak nastoupil Doly, padnul před vápnem nebo v něm, trefil z přímáku vikýř, pak to ještě zopakoval a bylo po fotbale…. jen to je už 1/4století, to to letí. V TV se mrknu rád.

  dík Fando za pěkné počtení

 2. Ady:

  Krásné počtení, Františku, díky.

  Předně blahopřeji Drahomíru za medaili a lezcům za jejich úspěchy.

  Krásný podzim, Ady

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *