Je po Vulkánu – Výročce (3.12.), Obřáku – Posledním slanění (4.-6.12), Promítání v AC (15.12) a lezení

Po delší době se vracím k psaní článku o oddílových událostech. Podobně jako jsme se i my všichni po delší době během prosince nadechli ze všech omezení a na chvíli si konec roku užili skoro tak, jak jsme zvyklí.

Vulkán neboli Výročka, 3.12.

Každý rok na začátku prosince se scházíme ve Vulkánu. Jednak abychom poseděli, ale také zhodnotili končící rok a zvolili radu a prezidenta na další rok. Letos to chvíli vypadalo, že volba bude pouze pomocí elektronických zařízení, ale na poslední chvíli nám hospody otevřeli a my se zde sešli v hezkém počtu 12 lidí. Vzorně sedíme podle pravidel po 4 u stolu a užíváme si možnosti být zde. Jíme, popíjeme, diskutujeme….

V 20:00 začínají volby a to zhodnocením činnosti oddílu. Během chvíle jsou ale Jířa, Šíma i Ade na černé listině, protože „vysírají“ (zapsáno v deníku). Ve volbách je znovu zvolen stávající předseda alias prezident, místopředseda i rada, takže vše při starém… Jako obvykle na konec i výzva: jak utratit oddílové peníze? Padají návrhy na nákup nových pípáků a lopat, stejklajny … Pokud máte někdo jiný nápad, napište. Oddíl je prezidentem vyzýván k organizování více oddílových akcí – např. lezení pro nelezce a začátečníky, házení gumy apod. Staronovému prezidentovi jsou předány dary – matterhorny.

Dojde samozřejmě i na panáky: od Vilíka na novou práci, od Františka na obhájení předsedy či od Šímy na vnučku a další nezaznamenané v deníku….Volná zábava do 22:00 neb déle nařízení nedovolují. A pak ještě „tichý“ rozchod domů, vždyť zítra pokračujeme v Obřáku.

Jen ještě krátká poznámka: sudy do Obřáku jdou na dračku a jsou zamluveny již i na květen, možná i déle (Jarmilka, Honza, Lenka….)

 

Obřák alias Poslední slanění, 4.-6.12.

Již jen cesta do Obřáku byla zážitkem. František vyjíždí v 14:45 ze Stěžer, nakládá sudy, stromeček, nakupuje, dává si kávu, vykládá stromeček na chatě… a v Obřáku je po krásné 3,5 hodinové cestě v 18:15 !!! 😀 

Ještě že Lenka zatopila a Šemík vyvezl sudy až na 4. Šíma naráží 1. sud za Bosáka, který slaví 50. a dostal na oplátku jako dárek 50 krásně zasněžených matterhornů.

Postupně se všichni sjíždí. Mládežníci se ubytovávají na 1 a zbytek kliduchtivých jde na 3.

V 22:30 začíná slavnostní část večera v podobě předávání diplomů: letos poprvé kapele za nepřekonatelné hudební nasazení při našich akcích. Dále byla snaha o předání diplomů za 10 let účasti v oddíle. Letos to ale bylo zajímavé, protože v pátek tam nikdo z oceněných nedorazil a některým nebyl diplom předán ani po x-letech od jejich 10. výročí vstupu do oddílu. Někteří již ani nejsou členy oddílu. Bohužel, František letos v Obřáku nic nedostal 😳 


Zábava dále pokračuje společnými fotkami, tancem, zpěvem do brzkých ranních hodin….

 

 

… je to ale večírek bez konce a tak kdo přišel v sobotu ráno, či dopoledne na 4, měl dojem, že je stále noc a zábava pokračovala ve stejném duchu jako by vlastně vůbec neskončila… Především díky zataženým okenicím, které evokují večer. Naráží se 2. sud od Janky a Martina na počet jejich 10 let v oddílu. Pivo i kořalka teče proudem. František stále v pyžamu. Do oddílu vstupuje nová členka Silva a někteří odcházejí na výlet již dopoledne, jako Áde, Jíra a jejich děti. Cestou na Sněžku se zastavili Zdenda s Věrku, aby nás pozdravili.

Dopolední merenda ale pokračuje dále a hlášky jsou čím dál lepší:
„Ten nepije, ten nehraje. To je mejdan.“
„Není to krásné, takhle po ránu?“
„Jak poznám, že je večer? Už jsi, Fando, někdy svítil přes den? Piješ pivo! … Je večer!!!“

Šíma dokonce po roce dostane od Františka svoje boty na hory.

Nakonec se ale všichni na výlet vypravili. Někteří na skialpech na Studnu, což tedy byl odvážný výlet.

Někteří podél potoka do Modráku, kde brodili, hráli si na Mrazíka a pak šli kupovat becherovku do Pece, kterou ale nakonec nepřinesli.

 

 

Další skupinky na hřebeny či dokonce až na Sněžku.

Večer již tradičně přišel Mikuláš se svou andělskou a čertovskou družinou, aby vyzkoušel děti i některé dospělé.

Zatím byl díky Šímovi a jeho pomocníků uvařen výborný guláš. Šíma opět exceloval 😆 Děkujeme.


Přichází Cyr s Mluvkou a konečně je komu předat alespoň pár diplomů za 10tileté členství v oddíle.

Zábava se rozjíždí více a více. FKDP spí, ale my jedeme dál. Kapela, zpěváci … pivo teče proudem, začínají hody, pije se i ořechovka od Martina, dokonce se dle deníku „uklízí“, protože Zelí si hraje na RUMvysavač 🙂 Před půlnocí je snaha vzbudit Františka na ořechovici, což se po nějaké době povede a …


V neděli se nejen balí a uklízí, ale někdo jde i na procházku na Richtrovky a zpět.

Lezení, 10. a 17.12.

Díky rozvolnění je možné, aby se oddíl poprvé letos sešel na lezení na stěně:

Bohužel hned další čtvrtek stěnu zavíráme, protože od pátka je zase vše zavřené 🙂 

Promítání v AC, 15.12.

Nečekaně v úterý mezi dvěma lezeními se ještě můžeme sejít na promítání letních výstupů oddílových členů v Alpách. Krásné hory, krásné povídání i posezení zase na dlouho dopředu.

Tímto končím poslední letošní článek o dění v oddíle a všem nám přeji hodně zdraví a hlavně pohody do roku 2021.

Jana Vrbka

 

 

 

 

 

PS: a nakonec trochu odlehčení… mezi stažené obrázky se mi přimíchal i tento 🙂 Takže dámy, která by měla zájem, předám kontakt na majitelku 😆 

4 komentáře

 1. František-FKDP:

  Moc hezký článek o konci roku, posledních oddílových akcích. Děkuji, Jani.

  Všem pak též přeji hezký zbytek roku, příjemně prožité vánoční svátky a šťastný nový rok. S minimálními, nejlépe pak žádnými omezeními.

 2. Cyr:

  Ahoj Jani,
  díky za připomenutí posledního slanění. V takovéto partě nemůže člověk zestárnout i kdyby chtěl, natož, když nechce. Přeji krásné Vánoce a v příštím roce u nějaké akce HO Stěžery na viděnou. Co více si přát. Cyr

 3. Zdenda Kudrnáč:

  Jani, nádhera. Hezké Vánoce.

 4. Ady:

  Ráda se připojím, moc pěkné čtení, Jani.

  Vítám v oddíle novou členku Silvu :-). Blahopřeji Františkovi k opětovnému obhájení postu nejvyššího :-).

  Krásné svátky a šťastný nový rok… Ady

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.