Je po Vulkánu (10.9.), vystavení poháru Drahoše (7.9.), Memoriálu Pavla Borůvky (12.9.), Setkání v Martínkovicích (18.-20.9.) a vstupu nového člena do oddílu

Den se krátí, venkovní lezecká sezóna pomalu končí. Počasí v září ale naštěstí přálo, tudíž se sportovalo a výletovalo jak se dalo. Tady je malé ohlédnutí za letně podzimními časy.

 

Vystavení poháru Drahoše, 7.9., proběhlo tradičně po Plážovce ve Sport baru na hřišti v domovině oddílové. Připojuji pozvání, které napsal Martin do komentáře:

30.08.2020 v Teplicích nad Metují proběhl 27. ročník závodu LA SPORTIVA Cross zařazený do celoročních seriálů Primátor Cup a Velká cena východních Čech 2020.

Ve skupině horolezci a MUŽI „C“ (45–54 let) získal Drahomír Randa krásná dvě druhá místa. Slavnostní vyvěšení poháru vč. medaile bude v pondělí 7.9.2020 ve Sport baru Stěžery po Plážovce v cca 19 hod.

A jak napsal, tak se i stalo. Ještě na kurtech vstoupil do oddílu nový člen, avizovaný již v srpnovém Vulkánu: Jan Kovanda. Nadějný mladý všestranný sportovec se zkušenostmi a velkým zájmem o lezení! Náhoda tomu pak chtěla, že ten den slavil i narozeniny, tudíž to byl večer dlouhý a velmi veselý!

 

Vulkán, 10.9., proběhl v komorní atmosféře, ale bylo to příjemné posezení. Pokud může dojet Cyr z Martínkovic, pak je škoda, že pár bližších si cestu nenajdou. I tak toho je hodně napsáno, tak pár bulvárních poznámek připojím: bramboráky zdražily, ale jsou stále výborné! Hledáme historii chytrých mobilů, přičemž historky z lezení, pár jich bylo, vystřídaly historky z cykloprůserů. Na ZOOMu byl 7.9. pěkný dokument o Mt. Blancu – Jířa doporučuje! Probrala se nabídka High Pointu, plánovaly se Martínkovice. A Cyr přislíbil přijet v den říjnového Vulkánu na kole a přespat na zahradě ve Stěžerách! Věnuje se teď hojně cykloelektroturistice. Je se tedy nač těšit.

 

 

 

Memoriál Pavla Borůvky, 12.9., volejbalový turnaj (Jungfrau 2004 – zde se to přihodilo, 16.8. při sestupu). Vzpomněla si na nás jeho sestra a obeslala mě letákem. Pár členů se přihlásilo, zbytek byl doplněn šikovnými: já, Petr Včeliš (spolužák ze střední), Téďa, Gabko, Zdenča a Týna. Chybí Olga, v tom vedru odjela dříve. Vybojovali jsme úžasné šesté místo, ač to byli hodně dobří protihráči a protihráčky. Jako překvapení turnaje jsme byli velmi kladně hodnoceni soupeři i organizátorkami. Hlavně u stěžerských profi týmů jsme měli aplaus! Prý nás začnou obesílat, tak pro tu radost ze hry se můžeme občas zúčastnit, ne?

Setkání v Martínkovicích, 18.-20.9., je velmi hezky a výstižně popsáno Cyrem takto:

 

     Prezidentem oddílu jsem byl vyzván k napsání pár slov k promítacímu víkendu v Martínkovicích. Těžký úkol, neboť těžko se píše o něčem, co vlastně neproběhlo. Ty doby, co se tísnilo ve společenské místnosti penzionu od pátku do neděle třicet lidí, dychtivých shlédnout daleké kraje, velehory všech kontinentů a naslouchat poutavému vyprávění o zdolávání vrcholů či neopakovatelných příběhů ze zapadlých vesnic a koutů naší planety Země, jsou zřejmě nenávratně pryč.

     V pátek přijíždí jako první Hombre v poloobytném voze, zn. Fiat, svou velikostí odpovídající velikosti a důležitosti majitele vozu. Tak sám v páteční večer, jak se již několikráte stalo, nebudu. Vzápětí přijíždí prezident oddílu, o autu se rozepisovat nebudu, neb nevím, jak to má prezident v práci ošetřeno a je zřejmé, že už jsme parta na pivo do místní hospody. O půl hodiny na to se nečekaně zjeví ve dveřích Petr, zv. Mluvka, který měl přijet až v sobotu, předává prezidentovi dárek připravený do Sedmihorek a je jasné, že večer v hospodě bude skvělý. A byl, až na maličkost, kterou se ukázala být neshoda mezi mnou a prezidentem o využití tak důležitého nástroje, jakým je EET pro stání správu a vládu pana Babiše. Po návratu z hospůdky prolítlo ještě několik lahváčů a utopenců a šlo se na kutě.

     Ráno naprosto fantastické, vyzývající  ke zdolávání skalního masivu pod hrdým názvem „Broumovské stěny“. Nejdříve ranní káva, pak rozloučení s Mluvkou (na tomto chlapci je sympatické, že na rozdíl od jiných členů oddílu, přijede na jeden večer na pár piv až do Martínkovic), vyzkoušet prezidentovy nové boty, pak uložit Hombreho do poloobytného auta a můžeme s prezidentem vyrazit.

    Nejdříve to vypadalo na obligátní procházku k hospodě Amerika v Křinicích, ale srdce horolezcovo se nakonec prosadilo a my začínáme stoupat do neznáma pod skalní stěny s cílem najít průchod na hřeben. Už to vypadlo, že nás skalní masiv pokoří, ale nakonec jsme to byli my, kdo dosáhl cíle a červené značky na hřebenu. Představa oroseného piva na Hvězdě nás žene kupředu kolem nádherných skalních útvarů. Konečně usedáme na volnou lavici se zaslouženým půllitrem Opata. Ale co to? Prezident se na lavici vrtí, a když prohlásí, že už má hlavu vyvrácenou, pochopím a u druhého piva si vyměníme pozici, abychom na tom s krčními svaly byli stejně. Dopíjíme a hurá nazpátek do Martínkovic. Pod Hvězdou neodoláme, dáváme ještě kávu v Americe, krátká zastávka v přístřešku s vyhlídkou na Broumovsko a před setměním jsme zpátky na turistické základně.

      Večer bylo vše, jak má být, guláš, utopenci (mimochodem, Hombremu zachutnaly tak, že nic jiného nejedl), sádlová pomazánka, slepičí polévka, kuřecí křidélka, topinky, koláč ke kávě, lahváče s Opatem a dobrá nálada pana domácího, pramenící z toho, že se nemusí starat o hromadu nenasytných krků. Po zahnání hladu přinášíme televizor, na kterém si promítneme letní aktivity prezidenta a spol.. Výstup na Dent du Géant nadchl všechny přihlížející, tedy Hombreho, syna Václava, Danu a mě.

      Ráno opět slunečné, lákající k dalším toulkám po Broumovsku (ostatně něco podobného zaznělo večer při Becherovce s odjezdem až v pondělí a Hombre až v úterý), leč pracovní povinnosti se odložit nedají, a tak nadchází čas k loučení. Ještě poslední pokynutí prezidentovo z auta a v únoru 2021 zas na viděnou.

(Dva smutné rekordy 81 členného oddílu: dva hosté v sobotu, v pátek více hostů než druhý večer… Jo, ta rakvička v Americe byla vzpomínka na loňské loučení s Knížetem v Martínkovicích, kterým též mnozí bližní pohrdli. Přesto opět byly Martínkovice úžasné!!! Díky, Cyre. Těším se na únor!!! Pozn. FKDP)

 

 

A to je vše. Ještě si dovolím připojit příspěvek Jagyče z Diskuse (doporučuji číst, dohaduje se tam lezení i jiné aktivity), jak mu to skvěle leze a pár fotek z toho, jak si užíváme relaxační pondělky po náročných víkendech.

„Dnes odpolko Prachov, Kosmonautická na Orla, údolní na Skalku a nakonec perla: Severovýchodní na Zbrojnoše – hvězdičková… na 30m stačí 3 presky a hromada morálu. Fando sobotu neumím, v neděli jsem na Ostaši.“

Říjen je za humny, hurá za dalšími (ne)všedními zážitky: Pálava, Vulkán, Brigáda na dřevo, Modřínové háje, lezení a zase lezení… Těším se na setkání s kýmkoliv a kdekoliv.

 

František-FKDP

První komentář

  1. Ady:

    Musím kvitovat, že Cyrovy utopenci byly opět výtečné. Děkuji všem zúčastněným za výrobu a doručení 😉.

    Jinak na rakvičku s pořádnou porcí šlehačky jste mě též nalákali 🤩.

    Mňam… 😆

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *