Je po Vulkánu (11.5.), Plážovce – brigádě (24.4.) a dalších dubnových aktivitách

Květy pučí, je tu jaro! Rozkvetou kytičky, zavoní háj, pupence, větvičky, to je náš ráj. Duben má rád legraci, stále mění počasí. Sluníčko už venku svítí, všude kvete jarní kvítí. Snad přijdou mrazy. Chvíli teplo, pak zas chlad, s tím musíme počítat. Dokonce i padá sníh, tenhle duben má rád smích. Ale setba svatá se neporuší. Rozšafní dědové se hřejí u kamen a přemílají starou moudrost, staré zvyky a staré pranostiky.

Ač to z titulku nevypadá, dělo se toho hodně, jen to nebylo v Plánu akcí. A co bylo, se buď nekonalo, nebo o tom bude možná ještě psáno.

 

Doškolovací kurz instruktorů, 31.3.-2.4., se konal v Olomouci a bylo to poučné, zajímavé. Témat mnoho, praktických ukázek též, zkouška na vážno. Rád předám nově nabité dovednosti.

 

Plážovka – brigáda, 24.4., slovy klasika JL proběhla. Udělalo se kus práce a kdokoliv bude kdykoliv každé pondělí vítán!

 

Aktivity v dubnu (příspěvek Jagyče) V březnu bylo počasí spíš na ski než na lezení, navíc jsem doléčoval rameno, tak bylo jen lezení s Rosťou na Suškách a nějaký boulder v PU. Počasí v dubnu nebylo sice nic moc, přesto se povedlo.

Za 4 dny Velikonoc s rodinkou v Arcu: odpoledne v oklouzaném Massone – nevylezeno nic, ale něco napadáno… Celý den s Cíbou na ostrém, krásném, neoklouzaném vápně v Padare, vylezeno Opera Prima 6c+ PP, a pár dalších lehčích nebo AF. Lezeni Tuf mě baví, jen musím zesílit. Dvě feraty v Arcu  s rodinkou a jedna nádherná nad Lago di como s Pepíkem.

Vyšlo i jedno popracovní lezení s Tomem na Panťáku. Zvláštní cesty mimo centrál Brtovina a Slabé kafe. Moc se to neleze, se ani nedivím.

Krásná neděle na Sczcytniku. Radost z PR přelezu Drops Rozy, a dalších cestiček na písečku

Na čarodky jsme jeli s Rosťou, Mladáčkem a Cíbou do Jury na 3 dny. Vybrané sektory byly prodojené, tak se výběr výrazně omezil. Dírky pěkně potrápily, ale pár cest pustilo. Nejtěžší Cesar´s Palacem 8- OS na Amerikanische Botschaft a nejhezčí asi Alter Knabe 7 PP na Märchenwand. Na Rosťu musím prásknout, že vylez 7 Flash.

SKOL

 

Vulkán, 11.5., v počtu 8+1 (8 přímých účastníků a jeden se vzdáleně připomněl) byl veselý s pěkným povídáním. Jagyč poslal foto z Hejšoviny, Rosťa ukazoval fotky z víkendového Prachova, já z Alp. Jiří Č. po operaci po dlouhé době na pivu, ale na nemocenské, což překvapilo jeho příchozího šéfa Jirku. Přichází Vrbka, tentokráte je ona jediným zástupcem svého…

Opět se leze, Rosťa ve Frankenjuře, kde to není pro šestkaře. Takže smůla. Též byl na pochybné výstavě v Praze, nedá se to moc publikovat. Ačkoliv… Hodnotíme piva v HK a náhle se ukazuje Káčko a poté i Cyr. Bratři v triku!

Popíjíme kvalitní květnový speciál, hořká 13, povídá se a povídá. V devět opouštím stále ještě dobře rozjetou společnost se slovy, že se těším na další setkání, nejdéle v červnovém Vulkánu!

 

 

Pokračují pravidelné vocapové příspěvky.

Radovánky skialpové, kde se dalo. Přispěli: Mára, FKDP

 

Radovánky lezecké, kde se dalo. Přispěli: Vilda, FKDP, Bosák, Rosťa, Kačka, Libor, Martina

 

Radovánky jiné, kde se dalo. Přispěli: Vrbka, Zelí, FKDP, Jagyč, Vilda

 

Tím je tento report u konce. Snad i to málo nejen pravidelného čtenáře/čtenářku potěší.

 

František-FKDP

První komentář

  1. Vrbka:

    Hezký článek… prostě aktivní oddíl:)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *