Je po Vulkánu (8.10.) a Brigádě na dřevo (16.-18.10.)

Říjen nebyl skoupý na déšť ani jiná omezení volného pobytu. Přesto se podařilo něco prožít a potřebného zařídit.

 

 

 

Vulkán, 8.10., ještě proběhl bez omezení a já měl březnové déjà vu, kdy po Vulkánu vše zavřeli. Teď to bylo sice jen omezení, ale následně k tomu též došlo. Nu, zpět do Vulkánu, resp. ještě chvíli před něj. Jak tedy bylo?

Předně přijel Cyr na kole! Do Stěžer, kde se ubytoval na zahradě (stan) a společně jsme busem (až druhým, Cyr se vracel pro roušku) vyrazili do hospůdky.

Povídalo se o mnohém, neb nás nebylo málo: tradičních sedm. Po nás přišli postupně Čejpik, Rosťa, Jířa, Marcel a Vrbka. Rosťova agitace na Diskusi byla přínosná. Rosťa s Cyrem lezli italské ferraty, následně Rosťa v Řecku. Ohlásila se i zima, lyžujeme a běžkujeme – všichni se na to těší! Otázky jsou kolem brigády na dřevo, kdo se nebojí, hurá do lesa. Během nošení piv a mandlí, obojího přehršle, se vracíme k oslavám MDŽ a lampionovým průvodům.

Do desíti, kdy hospodský s vervou zavírá, to byl příjemný večer. A v restauracích zřejmě na dlouho poslední.

 

 

Brigáda na dřevo, 16.-18.10., proběhla.

Netěžilo se, využila se zásoba za chatou, takže nanosit k pile, pořezat, naštípat, přesunout do chat, poskládat. Báječnou souhrou jsme měli v 15:00 hotovo. 80% brigádníku jsme tvořili my a bylo nám upřímně poděkováno. Udělat se to muselo, tak žádný ostych.

Večer byl skvělý, jako vždy, včetně družby se Škrovádem, tvrdým jádrem. Rosťa oba večery válel na kytaru a my se přidávali „zpěvem“. Obě noci do jedné, oba sudy vypity, bylinné čaje též. (Fotilo se minimálně, radši.)

V neděli kontrola dvojky, velký úklid okolo chaty a srovnání cesty na louce, návštěva pietního místa a po obědě loučení a domů.

Někdo ještě na Sněžku, takže borec na konec!!!

Děkuji všem za účast, za pomoc. A pochopení všem, kteří chtěli přijet, ale vnitřně i navenek nemohli.

 

 

Na závěr ještě foto z poslední letošní Plážovky, 12.10., spojené s oslavou narozenin budoucí členky oddílu.

Přeji všem hezký podzim a zážitky v přírodě, které se nedají vzít.

 

František-FKDP

První komentář

  1. autor:

    Pokud by měl ještě někdo nějaké fotky z brigády, pošlete mi je, rád jimi příspěvek doplním.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *