Skialpový Obřák, 8. ročník, díl třetí, 25.-27.3.2022

Sníh připraven, slunce též. Nasedám do vozu směr Obřák, vyrážím úplně sama ☹. Tak to tu ještě nebylo. Jen nebojte, však všichni vědí, kde je dobře 😊.

Jíra jede kolmo, v Horním Maršově nabírám Marcela s Čejpikem. Scházíme se kolem 19h příjemně u kamen a lahodného moku. Dvě hodiny na to přichází nečekaně Monika z mejdanu lyžařů z „Posledního mazání“. Krásné milé překvapení pro všechny a myšlenka zařazení další oddílové akce. Před půlnocí Monča prohlašuje: „Jsem na vrcholu, už mám druhé pivo!“ Honzík vzpomíná na vodácký ples v Chocni: „Velký rum za 8,-, malý za 4,- a dámy v podpatcích…“ Je půlnoc nádherná… Ach to nebe… Absolutní tma, hvězdy… Stále si povídáme, je nám krásně…

Sobota

Pohodové vstávání, venku na sluníčku je větší teplo než v chaloupce. Z Pece přichází Mára, Bořek a Kuba s koláčky a vánočkou (šikovný to chlapec 😊). Z Jánek přes kopce přichází František, vytouženě již konečně na skialpech.

Kolem 10h vycházíme na neskutečně úžasný výlet po cestách necestách, dnes hodně nového pro mnohé z nás – Modrák, sjezd za Děvínem k Modrému potoku pěkně do díry, protějším svahem na Výrovku (oběd), Luční hora, sjezd Pramenným dolem, po Železném hřbetu pěkně nahoru zpět na Luční. Co dál? Padá rozhodnutí na Májový sjezd. Podmínky jsou, chuť také. Já trochu obavy, ale podpora je veliká, tak se frčí. A ono to frčí 😊. Asi díky Márově polibku matičky země 😊.

Na chaloupce nás čeká Sojáček, přijíždí Bosák s Luckou, Libor s Káťou. Odjíždí Kuba, Marcel, Čejpik.

Bořek mi vypráví, jak se přes internet přihlásil na Mistrovství ČR ve skialpinismu, které se konalo 12.3.2022 ve Špindlu, kategorie Kadeti (15-17 let) 😊. „A ONO TO PROSTĚ VYŠLO!!!“ 1. místo – startovní číslo 151 – Foltýn Marek – HO Stěžery – 30:50.88. Bořku, BLAHOPŘEJI ještě jednou touto cestou. To si nemůžu nechat pro sebe 😊.

18:51 Majstrštyk – František po dlouhých 10 letech přemlouvání udolal Lucku Pražákovou do oddílu. Lucka se slovy: „Já ale nechci!“, byla asi nakonec ráda, neboť hned cítila moc nastolit v oddíle několik změn. Trochu v rozpacích byl Bosák, když musel poslušně darovat Lucce 200,- bankovku. A posléze i příslib sudu 😊. Lucko, VÍTEJ!!!

František nezůstává pozadu a platí sud za Zuzančin vstup do oddílu 😊, který se uskutečnil přesně na tomto místě měsíc zpátky. Ještě jednou díky!

Školíme se ve zdravovědě, každý přidává svého trochu. Sojáček se prakticky ujímá srdeční masáže a umělého dýchání. Figurant Bosák je opět nesvůj. Na pomoc přichází Máňa s Maruškou 😊.

20:20 Lucka: „Nemohla bych být v radě? Chtěla bych oddílové triko, co má na sobě Jirka.“ Porovnáváme různá loga na pánských tričkách. Liborovi se zase líbí Františkovo funkční triko, ten mu ho slavnostně daruje. „Pane prezidente, já ho testnu a dám vědět 😊.“

20:30 Dochází sud, rozdávají se záložní lahváče Hubertus, pivovar Kácov Premium a železné zásoby všech.

Máňa se ptá svého prezidenta, jestli je ročník 48 nebo 49 a konstatuje to slovy: „On je ztrhaný z hor! To je pravda!“ Prezident Máňu zpraží pohledem, ruce ho svrbí, ale vše bere s humorem 😊. Libor poznává ve Františkovi zase Jebala. „Jebal jsem za mlada, jebu za stara, jebu pořád!“ Zábava je v plném proudu. Pánové nám zpívají cosi o své vůli (Na stračky…) a my dámy cosi o své kráse (Hoja hoj…). Je nám spolu prostě báječně.

 

Neděle

František nám opět odchází po své ose pryč. My máme pohodové ráno. Na zmrzlý sníh nemá cenu spěchat, dáváme sluníčku trochu času, aby se rozkoukalo. Směřujeme směr Výrovka, já s Jírou přímo, Máňa s Maruškou přes Luční horu, chlapi ještě Pramenným dolem. A cestou zpět ještě pár hezkých obloučků na svahu Studni, níž už jsou na loukách hodně vytáté fleky 😊.

Díky všem za vše, tak zase příště 😊, Ady

První komentář

  1. VP František-FKDP:

    Další, velmi příjemné počtení o velmi příjemném víkendu s velmi příjemnou společností, s velmi příjemnými zážitky, kdy jsem si konečně velmi příjemně užil velmi příjemné skialpování na velmi příjemných nových lyžích a kdy do velmi příjemného oddílu velmi příjemně vstoupila Lucka. 🙂

    Samozřejmě velmi příjemná Lucka! 😉

    Děkuji velmi příjemná Ade za velmi příjemné připomenutí třetího dílu před dalším velmi příjemným pokračováním velmi příjemných Skialpových Obřáků!!! 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.